20.04.2024, 18:15

Zwycięstwo z Newcastle, przełamanie Wernera

dodał: admin 15.02.2021 22:48 źródło: własne
Brentford

Bardzo dobra pierwsza połowa Chelsea w meczuz  Newcastle i zasłużone trzy punkty. Kibice zapamiętają pewnie pierwszą strzeloną od kilkunastu meczów bramkę Timo Wernera oraz równie doniosłą chwilę gry Kepy w ligowym spotkaniu bez straty gola: wszystko to złożyło się na awans Chelsea do pierwszej ligowej czwórki!

Od samego początku Chelsea była lepszą drużyną. Londyńczycy przeważali w posiadaniu piłki oraz oddawali dużo strzałów na bramkę rywala. Okazje na gola mieli między innymi Marcos Alonso oraz Cesar Azpilicueta,  Hiszpanom brakowało jednak precyzji.

Wraz z upływem czasu sytuacja na boisku nie zmieniła się. The Blues nie wytrąciła z rytmu nawet sytuacja, gdy po 20 minutach gry boisko z urazem opuścił Tammy Abraham. Jego miejsce zajął Olivier Giroud. Francuz wpisał się na listę strzelców w 31. minucie, po indywidualnej akcji Timo Wernera, który zagrał w pole karne. Karl Darlow wybił futbolówkę wprost do Francuza, a ten uderzył w sam środek bramki.

Osiem minut później było już 2:0. Mason Mount dośrodkował w szesnastkę, gdzie czekał już Werner. Niemiec dość szczęśliwie otrzymał piłkę i umieścił ją w siatce. Dla 24-latka to niezwykle istotne trafienie, ponieważ strzelił gola w Premier League pierwszy raz od 7 listopada.

Po przerwie na Stamford Bridge działo się zdecydowanie mniej. Chelsea wciąż przeważała w najważniejszych statystykach, ale nie forsowała specjalnie tempa. Miała bowiem dwubramkowe prowadzenie, a Newcastle prezentowało się fatalnie.

Sroki nie miały pomysłu, jak zaskoczyć przeciwnika i pokonać Kepę, który wrócił do składu po długiej nieobecności. Hiszpan miał spokojny wieczór i tylko kilkukrotnie został zmuszony do interwencji. W 74. minucie efektownie obronił strzał głową Joe’a Willocka. Finalnie The Blues triumfowali 2:0.

W kolejce numer 25, Chelsea zmierzy się na wyjeździe z Southampton. Jeszcze trudniejsze zadanie będzie miało Newcastle, które uda się do Manchesteru, aby zmierzyć się z Czerwonymi Diabłami.

2930 wyświetleń | 10 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

ruffnecky19.02.2021 16:59

Te inne konta to już robota Michasia magiczka i jego wizja mesjanizmu kibicowskiego w której próbuje nabrać innych na robienie kałoburzy pod podobną nazwą użytkownika ;)
Chyba się nie nabrałeś na multikonta z pripejda tego dzieciaka?

Admin powinien skasować ten cały zlot kont utworzonych w 2020.

lopez17.02.2021 18:06

Nie ma z kim pisać tutaj skoro największa aktywność tej strony to ruffnecky i jego milion kont. Klon mojego nicku też się pojawił, jestem dumny. Tymczasem lecę zdublować ten wpis żeby głupkowi zabrać zabawę.

lopez17.02.2021 18:05

viper17.02.2021 14:40

Klony zniknęły i strony nie ma <lol>

sparrow17.02.2021 12:26

Ta strona widzę weszła w stadium powolnego rozkładu xD zostały same padal..ce tej strony xD

Tuchel co dopiero zaczął prace na ocenę przyjdzie czas kiedy zmierzy się z potęgami tej ligi. I czy dokona konkretnych wzmocnień latem.

Mateo197816.02.2021 22:26

Moze sie chlopak odblokuje;)

lysy8316.02.2021 18:07

Zobaczymy co bedzie dalej

ruffnecky16.02.2021 17:41

Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna ale po tym jak kończy i liczę razem z wami na udany pobyt Wernera w klubie.

lololo15.02.2021 23:07

Wygrana cieszy chodź 2 połowa na pewno mogła być lepsza .
Kepa zrobił co musiał chodź jego interwencje wydawały się na wyrost jak by chciał pokazać więcej niż musi przy tych strzałach i dodatkowo w 85 minucie to wysokiej piłce to sądzę że bramkarz powinnien ją złapać a nie wybijać jedną ręka .
Rudiger wraz z Duńczykiem ok . Azpi w mojej ocenie słabo , kilka złych zagrać przy szybkim ataku .
Kova dla mnie zawodnik meczu wszystko przechodziło przez niego i dodatkowo regulował tempo oraz pokazał to co najbardziej lubię w środkowym pomocniku czyli wejścia miedzy 2 rywali i tworzenie przestrzeni i jeszcze chciał grać kombinacyjnie . Jorginho słabiej , brakuje takich piłek mierzonych na centymetr . Odoi dobrze chodź uważam że powinien częściej sam kończyć akcja zwłaszcza gdy jest na skraju pola karnego i schodzi do środka. Alonso kolejny dobry mecz , robi przewagę w strefie pola karnego gdy akcja jest z drugiej strony. Mount słabszy mecz ale na dziś to wystarczyło . Oli bramka i to tyle z podsumowania jego gry > Timo najważniejsze przełamanie oby było już tylko lepiej , dobrze że się stara i pokazuje do gry .

Nieznany15.02.2021 22:55

KOCHAM WAS WSZYSTKICH, KOCHAM CHELSEA! :D JESTEŚMY MISTRZAMI!!!!!!!!! OEOEOEOEOEOOEOEOEOEOEOEOEO!!!!