cześć

Udane otwarcie sezonu: Chelsea z Superpucharem

dodał: admin 11.08.2021 23:21 źródło: własne
Brentford

Pierwsze spotkanie nowego sezonu oznaczało dla Chelsea starcie o Superpuchar z Villareal. O losach trofeum zadecydowały dopiero rzuty karne w których szczęście dopisywało londyńczykom.

Pierwsze minuty spotkania w Belfaście należały do Chelsea, co przełożyło się na kilka niezłych okazji strzeleckich. Jedną z nich w 27. minucie The Blues zamienili na gola: Hakim Ziyech otrzymał kapitalne podanie od Marcosa Alonso i pewnie pokonał bramkarza.
Marokańczyk nie dokończył pierwszej połowy meczu. Kilka minut przed jej końcem doznał urazu ręki i musiał opuścić boisko.

Villarreal potrzebował pól godziny, by dojść do głosu i wyjść z cienia dobrze dysponowanego rywala. Doczekał się swojej szansy na zdobycie bramki w doliczonym czasie gry: Alberto Moreno uderzył z woleja w poprzeczkę. Piłka odbiła się od linii bramkowej, ale nie znalazła się w siatce.

Po zmianie stron sytuacja na boisku zmieniła się. Tym razem dużo lepiej rozpoczął Villarreal. Hiszpańska ekipa podtrzymała dobrą formę z końcowej fazy pierwszej części meczu i potrafiła narzucić swoje warunki gry  konsekwentnie dążąc do wyrównania wyniku. W 52. minucie szansę zmarnował Gerard Moreno który uderzył tylko w słupek.

Żółta Łódź Podwodna nie poddała się i w 73. minucie dopięła swego. Villarreal wykorzystał błąd rywala i błyskawicznie stworzył okazję strzelecką, którą po akcji z kolegą wykorzystał Moreno.

Nominalny czas gry zakończył się remisem a w dogrywce widzieliśmy raczej walkę o fizyczne przetrwanie niż budowanie skutecznych akcji. Do wyłonienia triumfatora Superpucharu Europy w 2021 potrzebne były rzuty karne.

Przed końcem dogrywki Thmoas Tuchel wprowadził na boisko Kepę co okazało się dobrą decyzją - Hiszpan obronił strzał już w drugiej kolejce jedenastek przy wyniku 1:1. Później bardziej skuteczni byli piłkarze - aż do ostatniej serii. Antonio Rudiger zdobył bramkę na 6:5 a Raul Albiol musiał trafić do siatki, aby utrzymać Villarreal przy życiu. To się jednak nie wydarzyło, gdyż skutecznie interweniował Kepa, który dał swojej ekipie Superpuchar Europy.

Pierwsze minuty spotkania w Belfaście należały do Chelsea, która przejęła inicjatywę. Potrafiła zaprezentować swoje piłkarskie atuty i zbudować wyraźną przewagę. Przełożyło się na kilka niezłych okazji strzeleckich. Jedną z nich w 27. minucie The Blues zamienili na gola. Wówczas Hakim Ziyech otrzymał kapitalne podanie od Marcosa Alonso i pewnie pokonał bramkarza. Marokańczyk nie dokończył jednak pierwszej połowy. Kilka minut przed jej końcem doznał urazu ręki i musiał opuścić boisko.
Villarreal potrzebował około pól godziny, by dojść do głosu i wyjść z cienia dobrze dysponowanego rywala. Doczekał się jednak swojej szansy na zdobycie bramki. Miała ona miejsce w doliczonym czasie gry. Wtedy Alberto Moreno uderzył z woleja w poprzeczkę. Piłka odbiła się od linii bramkowej, ale nie znalazła się w siatce.
Stało się nieuniknione
Po zmianie stron sytuacja na boisku zmieniła się. Tym razem dużo lepiej rozpoczął Villarreal. Hiszpańska ekipa podtrzymała dobrą formę z końcowej fazy pierwszej części meczu. Potrafiła narzucić swoje warunki gry i konsekwentnie dążyła do wyrównania wyniku. W 52. minucie szansę na to zmarnował Gerard Moreno. Hiszpan przymierzył jednak tylko w słupek.
Żółta Łódź Podwodna nie poddała się i w 73. minucie dopięła swego. Villarreal wykorzystał błąd rywala i błyskawicznie stworzył okazję strzelecką, którą po akcji z kolegą wykorzystał Moreno. Tym razem 29-latek wykazał się dużym opanowaniem i pokonał bramkarza. Chelsea naciskała na oponenta, ale nie zdołała już odpowiedzieć na to trafienie.
Wyczekiwanie na rzuty karne
Dla piłkarzy Chelsea i Villarrealu środowa potyczka była pierwszą oficjalną w sezonie 2021/2022, co niestety odbiło się na poziomie meczu w dogrywce. Piłkarzom bramkowało rytmu meczowe i byli mocno zmęczeni. Z tego powodu mieli trudności z pokazaniem swoich umiejętności. Hiszpańska drużyna wyczekiwała na serię jedenastek. Z kolei The Blues mieli inicjatywę, ale brakowało im konkretów. Do wyłonienia triumfatora Superpucharu Europy w 2021 potrzebne były rzuty karne.
Wyrównana seria jedenastek
W środowym meczu od pierwszej minuty dostępu do bramki Chelsea bronił Edouard Mendy. Thomas Tuchel zadecydował jednak, że na rzuty karne wpuści Kepę. Okazało się to dobrą decyzją, ponieważ Hiszpan obronił strzał już w drugiej kolejce przy wyniku 1:1. Później piłkarze byli już bardziej skuteczni. Aż do ostatniej serii. W niej Antonio Rudiger zdobył bramkę na 6:5. Raul Albiol musiał trafić do siatki, aby utrzymać Villarreal przy życiu. To się jednak nie wydarzyło, gdyż skutecznie interweniował Kepa, który dał swojej ekipie Superpuchar Europy.

3297 wyświetleń | 9 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

lysy8312.08.2021 20:48

To wygrana to fart totalny szkoda ze po pierwszej polowie odpuscilismy

lopez12.08.2021 01:11

@Szeryf, to by trzeba było zrezygnować z Kounde chyba, a w jego sprawie są prowadzone rozmowy...

Szeryf12.08.2021 00:51

Przecież Chalobah chyba zagrał najlepiej z całej obrony i zasłużył na to żeby chociaż był w kadrze na ten sezon.

lopez12.08.2021 00:32

Wygrywamy, choć to raczej Villarreal miał więcej chęci i determinacji dzisiaj. Taka jest jednak piłka. Stylowo wybitnie średnio, no ale liczy się końcowy efekt. W sezonie powinno być już lepiej. Udane rozpoczęcie, jedziemy dalej. :)

viper12.08.2021 00:13

Asfalt Chalobah to ostatni jego mecz w Chelsea. Tomasz dał mu szanse i pójdzie na wypożyczenie. Generalnie przedsezonowa gierka o definitywnym byciem najlepszym klubem w Europie - Zdana :) Jeszcze do kolekcji zostanie KMŚ.
Ku.rwa taki mały pucharek, a miałbyć SUPERPUCHAR, z 5 piw by sie tylko tam zmieściło :8
Yebać klony <papa>

CFCF12.08.2021 00:13

Pierwsze połowa dobra, druga słaba, dogrywka na w miarę dobrym poziomie. Chalobah bardzo ładnie jak na pierwszy poważny mecz. Karne, poza Havertzem, naprawdę dobre, najlepiej wykonane od Jorginho i Mounta. Kepa jako joker się sprawdził idealnie. Fajnie, że w końcu wygraliśmy ten cholerny puchar, klątwa przełamana :D

A Jorginho jestem dozgonnie wdzięczy za to jak po swoim karnym kazał zamknąć mordy tej żółtej dziczy za bramką, która świętowała pudło Havertza jak wygraną LM :D

8FCChelsea12.08.2021 00:11

Nasza gra taka sobie przez dużą część spotkania , ale wreszcie jest ten puchar i to najważniejsze. Dobra decyzja Tuchela o wpuszczeniu Kepy na karne

Rico8811.08.2021 23:57

Yellow Submarine poszła na dno. Cudownie widzieć kolejny Wazon jako trofeum podniesione przez zawodników. Dojdzie złoty Lukaku i jedziemy po kolejne mistrzostwo.