20.04.2024, 18:15

Dobry punkt na Anfield!

dodał: admin 28.08.2021 20:12 źródło: własne
Chelsea v Burnley

Remisem 1:1 a Anfield zakończył się szlagier Liverpool v Chelsea. Wynik można uznać za duży sukces mając na uwadze grę The Blues w osłabieniu przez pełne 45 minut. Co więcej - gospodarze zdołali zremisować jedynie dzięki przyznanej jedenastce.

W pierwszej połowie meczu dostaliśmy właściwie wszystko, co potrzebne do piłkarskiego widowiska. Chelsea pozostała w cieniu przeważającego rywala i cierpliwie czekała na swoją okazję. Nadarzyła się ona w 22. minucie gdy Reece James dośrodkował z rzutu rożnego do Kaia Havertza. Niemiec pokonał Alissona po świetnym uderzeniu piłki głową w okolicy słupka.

Liverpool przeważał w posiadaniu piłki. Wykreował sporo szans bramkowych, ale wydawało się, że do szatni zejdzie przegrywając 0:1. Tymczasem kilka chwil przed przerwą Reece James przewinił i został ukarany kontrowersyjną czerwoną kartką.
Anthony Taylor po analizie systemu VAR przyznał gospodarzom jedenastkę. Podszedł do niej Mohamed Salah, który nie zawiódł miejscowych fanów i doprowadził do remisu 1:1.

Na drugie 45 minut Liverpool wyszedł z nastawieniem zgarnięcia kompletu punktów i robił wszystko, żeby tak się stało. Oddał kilkanaście strzałów. Sporo z nich było celnych, więc Edouard Mendy miał zapracowany dzień.

Inaczej miała się sytuacja w szesnastce strzeżonej przez Alissona. Brazylijczyk przez większość czasu mógł ze spokojem obserwować rozwój boiskowych wydarzeń choć Chelsea wyprowadziła kilka kontr. Ostatecznie podopieczni Thomasa Tuchela zagrali bardzo rozsądnie i w sytuacji osłabienia doprowadzili remis do ostatniego gwizdka.

CFCF28.08.2021 21:50

Ależ dzisiaj dla naszych zawodników można mieć tylko pochwały, a nie pretensje :) Wyciągnąć grając przez 45 minut w 10 punkt na Anfield z Liverpoolem (i już z kibicami na stadionie) to spore osiągnięcie.

lopez28.08.2021 21:29

@CFCF, a już się bałem, że zaczniesz najeżdżać na niektórych naszych piłkarzy. :P
Tymczasem to nie ich wina, że sędzia podejmuje decyzje zrozumiałe tylko dla niego. My dzisiaj zdobyliśmy 1 punkt, a Liverpool stracił 2. Jeśli w takich okolicznościach nie potrafią nas dobić to na koniec sezonu może im tych punktów zabraknąć, to są właśnie te detale. Nie przegraliśmy meczu, który mieliśmy prawo przegrać, także dobra robota w naszym wykonaniu.

CFCF28.08.2021 21:23

Szkoda, że nawet mając VAR do dyspozycji takie ameby sędziowskie jak Taylor i tak znajdą sposób żeby nas totalnie wyru*ać w biały dzień na oczach całego świata, ale na to niestety nie ma już rady. Poziom jaki prezentują w tej lidze niektórzy sędziowie jest skrajnie żenujący. Szkoda, ale i tak wyciągnęliśmy punkt grając cała drugą połowę w 10 na wyjeździe z Liverpoolem, więc jak już, to ten mecz tylko potwierdza jak świetnie zaczęliśmy ten sezon. Obyśmy mieli tylko więcej szczęścia do kompetentnych sędziów w przyszłości...

ruffnecky28.08.2021 20:49

Sędzia mógłby sobie darować pomaganie obu Varchesterom ;) Liverpool dzisiaj zgłosił aspiracje do bycia w Big Var Three. Niesmaczne to się wszystko robi...

WillianLegend28.08.2021 20:44

brawo havertz mać

lopez28.08.2021 20:31

Je*ać Taylora, bez kitu. Jaki to jest impotent umysłowy. Ja rozumiem, że sytuację z karnym sprowokowaliśmy sami, ale serio czerwona kartka dla Jamesa? Tyle powtórek i taki babol, ręce opadają... Ta decyzja zabiła mecz, a szkoda, bo w pierwszej połowie wyglądaliśmy lepiej niż Liverpool.
Finalnie dobry i punkt, ale co się człowiek nerwów najadł to jego. Dobra organizacja w defensywie. Niestety atakowaliśmy mało i czasami dość nieporadnie. Trudno się dziwić skoro mieliśmy jednego człowieka mniej i łatwo było nadziać się na kontrę. Tak czy siak można być dumnym z naszej Ekipy. Liverpool wcale nie jest taki groźny... :)

Oscar8Legend28.08.2021 20:28