23.04.2024, 21:00

Tuchel: Romelu daje nam pewność siebie

dodał: admin 15.09.2021 07:13 źródło: chelseafc.com
Thomas Tuchel

Po wygranej 1-0 w meczu z Zenitem St Petersburg Thomas Tuchel zauważył, że Romelu Lukaku nie miał zbyt wielu swoich okazji, jednak podkreśla, jak ważna dla zespołu jest świadomość posiadania pod bramką rywala zawodnika, który mimo małej ilości akcji potrafi je wykorzystać.

Ogólnie jestem zadowolony z naszego występu, to był trudny mecz z silnym przeciwnikiem. W pierwszej połowie trudno było nam znaleźć luki, aby przyspieszyć grę i być niebezpiecznym w polu karnym oraz uderzać na bramkę. Graliśmy z dużą intensywnością, mieliśmy wiele odzyskanych piłek. Musieliśmy być bardzo, bardzo skoncentrowani i świadomi w obronie, ponieważ Zenit ma dużo indywidualnej jakości.

W drugiej połowie trochę łatwiej znajdowaliśmy przestrzenie między liniami. Asysta Azpilicuety była bardzo dobra, posłał niebezpieczną piłkę. Występ dla Romelu nie był łatwy, nie stworzyliśmy mu wielu szans, nie dawaliśmy wielu piłkę, ale on jest typem zawodnika który nie traci pewności siebie i wiary, dlatego jest tutaj i to czyni go światowej klasy napastnikiem
- chwali Belga trener.

Nie ma wielu napastników tej klasy i dlatego snajperzy, którzy regularnie strzelają gole dla swoich drużyn są tak ważni. Zdobyta bramka zmienia cały rozmach meczu, daje całemu zespołowi wiele wiary. To coś więcej niż talent, który wnosi: wiara napastnika zdejmuje presję z ramion innych. On nie jest niecierpliwy i nie traci pewności siebie”.

Romelu był typem piłkarza, którego brakowało nam w naszym zespole. Jest super skromnym facetem, kocha piłkę, uwielbia trenować. Jest otwarty na wszystkich co tworzy wokół niego i wewnątrz zespołu pewną atmosferę i energię. Atmosfera i duch zaprowadziły nas rok temu bardzo, bardzo daleko i ważne jest, abyśmy mieli to ponownie i mamy to z Romelu, on kocha Chelsea i wie o co chodzi w tym klubie.

1131 wyświetleń | 1 komentarz | SkomentujPowrót do strony głównej

lysy8319.09.2021 17:21

Lukaku kozak przynajmniej cos gra biega jest wszedzie kulawy tylko biega nic wiecej Werner to mizeria nic wiecej