20.04.2024, 18:15

Reece James! My heroes!

dodał: admin 30.10.2021 17:53 źródło: własne
Luton

Dwie bramki Reece Jamesa dały Chelsea przełamanie w niespodziewanie trudnym meczu z Newcastle. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną londyńczyków 3:0 choć przez dłuuuugi okres wydawało się, że przewaga faworytów nie zdoła przełamać muru, jaki postawiły Sroki na swoim stadionie.

W pierwszej odsłonie podopieczni Thomasa Tuchela mieli miażdżącą przewagę w boju z ligowym outsiderem, ale nie miało to przełożenia na wynik spotkania. Najbliższy zdobycia bramki był w 29. minucie Hakim Ziyech, który posłał piłkę nad poprzeczką bramki rywali.

Po zmianie stron worek z bramkami został rozwiązany dzięki Reece’a Jamesowi. 21-latek pierwszą bramkę zdobył w 65. minucie, popisując się efektownym uderzeniem z lewej nogi, po którym piłka trafiła pod poprzeczkę bramki rywali.

W 77. minucie James dobił strzał Rubena Loftusa-Cheeka i londyński team wyszedł na dwubramkowe prowadzenie.

Wynik spotkania ustalił w 80. minucie Jorginho, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Kaiu Havertzie.

W następnej kolejce Chelsea zmierzy się na wyjeździe z Burnley, a Newcastle na wyjeździe zagra z Brighton.

2043 wyświetlenia | 6 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

lopez01.11.2021 15:39

@CFCHeadhunter, nie używaj liczby mnogiej skoro tutaj od dobrych 2 lat newsy pisze wyłącznie jedna osoba - admin. :)

Takimi meczami jak ten z Newcastle można wygrać mistrzostwo. Mam na myśli to, że zgarniamy 3 punkty, choć nie do końca nam idzie i nie do końca na nie zasługujemy. To jest kluczowe, żeby się nie potykać na rywalach z dołu tabeli. Co do występu poszczególnych zawodników to Ziyech czy Odoi pracują nad znalezieniem sobie nowego klubu. Havertz, który był wymysłem Lamparda gra dosłownie na pograniczu i jeżeli znalazłby się na niego chętny latem to nie będę za nim tęsknił. Powtórzę po raz kolejny: nie mamy skrzydłowych na miarę mistrza Anglii, a samymi wahadłowymi ciężko wygrywać mecze. Zawodnicy wyżej wymienieni nie są w stanie wziąć na siebie gry do tego stopnia, by w chwilach kryzysu decydować o korzystnym dla Chelsea wyniku.

lysy8301.11.2021 14:21

Newcastle i tak bez formy wiec bagno grali i dalej graja

CFCHeadhunter31.10.2021 09:41

ruffneckyNEWCASTLEUNITED a ty jesteś personą z poważnymi zaburzeniami psychicznymi.

CFCHeadhunter31.10.2021 09:40

"My hero" jak już coś. Nie wiem po co piszecie nagłówki po angielsku robiąc brutalne błędy.

ruffneckyNEWCASTLEUNITED31.10.2021 00:07

Chelsea może i wygrała bitwę ale wojna będzie należeć do mojego Newcastle :)

CFCF30.10.2021 20:54

Liczę, że ten mecz raz na zawsze skończy kryminał pt. "James na środku obrony". Wystawianie tego gościa na pozycji, na której nie może pokazać swojego potencjału ofensywnego to zbrodnia w czystej postaci. Swoją drogą fajnie, że nasi wahadłowi strzelają, ale szkoda że przy tym ratują dupę tym naszym rzekomo znakomitym zawodnikom ofensywnym, którzy jakoś nie potrafią zrobić w tym sezonie nic konkretnego. Nawet Lukaku, już pomijając obecną kontuzję, wygląda mizernie pod względem zdobytych goli. James, który też miał przecież kontuzję i nawet mecz zawieszenia właśnie zdobył tyle samo goli w lidze co on. Z prawego wahadła. Nie mam słów.