Osób on-line: 113

20.04.2024, 18:15

Trzy punkty na dobry początek

dodał: admin 06.08.2022 20:25 źródło: własne

Chelsea przełamała wreszcie swoją słabą passę na Goodison Park i w meczu otwarcia sezonu wygrała 1:0. Widowisko może nie było porywające a o wyniku meczu przeważył rzut karny wykonany przez Jorginho, ale warto odnotować pełnoprawne debiuty nowych zawodników: Raheema Sterlinga, Kalidou Koulibaly'ego oraz minuty, jakie otrzymali Marc Cucurella, Armando Broja i Gallagher.

Mecz był rozgrywany w dość spokojnym tempie. The Blues praktycznie od pierwszych minut przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku ale nie potrafili zagrozić bramce rywala. Mimo kilku ciekawych akcji byli dalecy od objęcia prowadzenia.

W grze obu zespołów było mnóstwo niedokładności, gra była szarpana i często przerywana, w związku z czym do pierwszej połowy arbiter doliczył aż osiem minut. Gospodarze od czasu próbowali się odgryzać Chelsea, ale niewiele z tego wynikało.

The Blues dopięli swego dopiero tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę spotkania. We własnym polu karnym nieprzepisowo zachował się Mina, który sfaulował rywala. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Jorginho, który nie dał żadnych szans bramkarzowi gospodarzy.

Druga część spotkania również nie przyniosła zbyt wielu emocji. Chelsea cofnęła się do defensywy wyczekując na to, co zrobią gospodarze a Everton nie miał argumentów, aby stworzyć realne zagrożenie pod bramką Mendy’ego, przez co na boisku zrobiła się nieco patowa sytuacja.

W 75. minucie na boisku pojawił się debiutujący w Chelsea Marc Cucurella, który zastąpił innego debiutanta Kalidou Koulibaly’ego. Były gracz Brighton wniósł trochę ożywienia w poczynania podopiecznych Tuchela i stworzył znakomitą sytuacją Sterlingowi, który jednak nie zdołał umieścić futbolówki w siatce.

Ostatecznie mecz skończył się zwycięstwem Chelsea 1:0. Triumf choć zasłużony, nie został wywalczony w dobrym stylu.

2446 wyświetleń | 6 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

CFCF07.08.2022 14:17

@damiks4 - Jorginho dobry mecz :D :D :D Ta, jasne. Wykorzystanie karnego nie oznacza dobrego meczu.

lysy8307.08.2022 11:22

Czyli jak co sezon ciezka walka o top 4 bedzie moze sie uda

damiks407.08.2022 04:32

Podsumuwując: Koulibaly zajebiście, Cucurella bardzo fajny występ, Havertz to jest jakaś porażka, sterling okej, Jorginho dobry mecz no i Kante troche za dużo strat ale nie najgorzej

Qiziv306.08.2022 20:52

Ustawienie tragedia dzisiaj z kante i jorginho to możemy wychodzić na city i live, jak będziemy murować cały mecz, ale na takich leszczy co się okopują musi być kova. Havertz to już chyba można powiedzieć, że jest spisany na straty nic nie pokazuje, same złe decyzje, zero dryblingu już lepiej wystawić baczułaja i ma skrzydła szterling i zdrowy Werner inaczej tego nie widzę

CFCF06.08.2022 20:51

Fatalny mecz pod praktycznie każdym względem. Na plus jedynie obrona plus Sterling. Reszta? Maestro gol z karnego i nic więcej, zero kreacji, zero podań do przodu. Havertz odcięty od gry przez daremny środek pola, ale sam też nie pokazał nic. Mount na prawym skrzydle to nowy poziom parodii, nie ma to jak uwięzić kogoś, kto dałby energię w środku w ofensywie na prawej stronie i oglądać jak jest przyklejony do linii bocznej przez cały czas... a potem dać Pulisica na zmianę, który nawet nie wiem czy ostatecznie wszedł w ogóle na to boisko, bo widać to go nie było. Kante coś tam pokazywał, ale to nie jest ofensywny zawodnik. Chilwell po kontuzji pozytywnie, James jak na jego standardy słabo. Sterling najlepiej z całej ofensywy, ale był notorycznie osamotniony. Koulibaly i Cucurella ładne debiuty.

Jak tak ma wyglądać nasza gra z przodu, to nie wiem jak my chcemy ugrać top 4. Z najgorszym Evertonem od lat mającym ogrom kontuzji nie dajemy rady, a co dopiero z klubami na wyższym poziomie... Poza karnym nie stworzyliśmy sobie ŻADNEJ dogodnej sytuacji, to już nie jest nawet kwestia marnowania, to jest kwestia braku kreacji!

MasnyOscar06.08.2022 20:41