01.10.2022, 16:00

Pierwszy poważny sprawdzian: CFC v Spurs

dodał: admin 14.08.2022 08:37 źródło: własne
Chelsea v Dimano

Pojedynki Chelsea z Tottenhamem zawsze wzbudzają dodatkowe emocje. Tym razem oprócz derby i pojedynku z byłym szkoleniowcen The Blues mecz ma również charakter solidnego sprawdzianu formy po niedawno zakończonym okresie przgotowawczym.

Chelsea rozpoczęła nowy sezon zwycięstwem na Goodison Park 1:0, jednak obraz spotkania nie wyglądał przekonywująco a o wyniku przesądził tylko rzut karny wykorzystany przez Jorginho. Tottenham z kolei rozpoczął nowy sezon mocnym uderzeniem: wygrał aż 4:1 z Southampton

The Blues wygrali wszystkie (aż cztery!) spotkania z Tottenhamem w zeszłym sezonie, co więcej - nie stracili gola w meczu ze Spurs od września 2020 roku. Co ciekawe, Spurs nie potrafią wygrać z The Blues od 12 spotkań. Ostatni raz udało im się triumfować 8 stycznia 2019 roku w półfinale Pucharu Ligi Angielskiej 1:0.

Jedynym kontuzjowanym zawodnikiem w zespole Thomasa Tuchela jest Mateo Kovacić. Niemiecki menedżer ma zatem praktycznie cały skład do wyboru przed pojedynkiem z Tottenhamem.
Kalidou Koulibaly został zmieniony w drugiej połowie starcia z Evertonem z powodu skurczu, ale wszystko wskazuje na to, że niedzielny mecz rozpocznie od pierwszej minuty. Nieobecny jest jeszcze Marcos Alonso, który finalizuje transfer do Barcelony i nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu.

Oliver Skipp to jedyny nieobecny w kadrze Antonio Conte. Clement Lenglet rozpocznie mecz na ławce rezerwowych, podobnie, jak Richarlison, który powraca do składu po zawieszeniu. Były gracz Evertonu najprawdopodobniej dostanie szansę debiutu w drugiej części gry.

520 wyświetleń | 1 komentarz | SkomentujPowrót do strony głównej

lysy8314.08.2022 13:12

Conte na pewno spokojny o mecz zobaczymy kogo Tuchel wystawi pewnie Sterlig na szpicy