26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Tylko remis z Tottenhamem

dodał: admin 31.08.2008 16:29 źródło: goal.pl
Remisem 1:1 zakończył się derbowy mecz pomiędzy Chelsea Londyn, a Tottenhamem Hotspur. Bramkę dla The Blues zdobył Juliano Belletti, a dla Kogutów Darren Bent. Dla gości jest to pierwszy punkt zdobyty w tym sezonie.

W szóstej minucie kapitalnym strzałem popisał się Frank Lampard. Pomocnik Chelsea zdecydował się na techniczne rozwiązanie i o mały włos, a przelobowałby Heurelho Gomesa. Bramkarz Kogutów końcówkami palców zdołał wybić piłkę nad poprzeczką.

120 sekund później ładną akcję lewą flanką przeprowadził Giovani Dos Santos, podał na szósty metr do Darrena Benta, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował Ricardo Carvalho.
Przez kolejne minuty gra toczyła się głównie w środku boiska. W 26. minucie kapitalnym podaniem popisał się Julio Belletti, lecz fatalnie nad poprzeczką przymierzył Nicolas Anelka.
60 sekund później z dystansu huknął Michael Essien i futbolówka zatrzymała się dopiero na poprzeczce.

W 27. minucie padła bramka. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skiksował we własnym polu karnym Darren Bent nie trafiając w piłkę, na miejscu był Belletti, który strzałem w krótki róg pokonał Gomesa.

Wydawało się, że Chelsea utrzyma jednobramkowe prowadzenie do przerwy, ale tuż przed zejściem do szatni Frank Lampard nieszczęśliwie wybił piłkę w kierunku obrońców. Futbolówkę przejął Bent, który znalazł się oko w oko z Petrem Cechem i strzałem między jego nogami doprowadził do wyrównania.

Tuż po zmianie stron bardzo dobrą okazję mieli gospodarze. Frank Lampard sprytnie przepuścił piłkę do Ashley'a Cole'a. Lewy obrońca Chelsea przymierzył w długi róg i jego płaski strzał o metr przeleciał obok słupka Tottenhamu.
W 54. minucie Frank Lampard po raz drugi w tym meczu próbował przelobować Gomesa. Tym razem posłał piłkę nad poprzeczką.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku boiska. Menedżerowie próbowali zmienić styl gry swoich zespołów poprzez zmiany, ale nie dawały one rezultatów.
W efekcie do końca spotkania żadna ze stron nie stworzyła sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki i mecz zakończył się remisem 1:1.

DidierDrogba01.09.2008 12:34

Tylko zjebanie ludzie pisza tak jak CZEBA!! ci sie coś niepodoba to spierdalaj z tej strony.

piotrek1301.09.2008 10:41

DD!!! naucz się też pisać bo sądzę że z polskiego mocny ty nie jesteś, skoro piszesz "CZEBA"...

Nieznany01.09.2008 10:39

kurde badziewie musza wygrac z menchester City i z wszystkimi!!

pawel_konczyce31.08.2008 19:38

remis cuz niejest tak zle totenham to nie taka zla druzyna zaczeli sezon fatalnie ale czuje ze bedzie w pierwszej 5 (1.chelsea2.arsenal3.liverpool4.manchester5.totenh am)

DidierDrogba31.08.2008 19:22

Man City wygrał z Sunderlandem 2 bramki trafił SWP troche szkoda że od nas odszedł.

DidierDrogba31.08.2008 19:10

Jestem kibicem Chelsea ale czeba mysleć racjonalnie wystawienie Belletiego na środku pomocy tylko dlatego że jest ulubieńcem skolariego. Niby trafił bramke ale piłka sie od niego odbiła jedno i to samo jak by tam stał anelka terry czy ktoś inny.

KOMBI7 CFC31.08.2008 18:59

jeeeezu jeden remis a ten drogba już pluje morde jeszcze przegramy nie jeden mecz a ty odrazu panikujesz nic wielkiego sie nie stało huj ci w kaban didier drogba

Chelsea Fan31.08.2008 18:31

A co do meczu: to że tottenham zaczął fatalnie ten sezon nie odbiera mi pewności że skończy go w pierwszej 4 (przed Liverpoolem)..nie wiem jak można powiedzieć po jednym meczu(i to remisie z tottenhamem, a nie porażce ze stoke city) że ze Scolarim nic nie wygramy w lidze..DidierDrogba dorośnij

frank888831.08.2008 18:30

Przyznam ze Cheslea nie zagrala najlepiej i powinna wygrac o czym swiadcza statystyki ale z drugiej strony Tottenham nie jest przeciez taki slaby. Graja przeciez w 1. rundzie UEFA...