26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Remis za remisem

dodał: admin 11.02.2023 15:26 źródło: goal.pl

W południowym derby Londynu z West Ham ponownie Chelseal zaliczyła podział punktów. Można mówić o szczęściu, bowiem w końcówce Młoty wyszły na prowadzenie które zostało anulowane przez VAR. Na plus? debiutancki gol Felixa i całkiem niezła pierwsza połowa. Druga wyglądała całkiem inaczej.

Od pierwszych minut na London Stadium lepiej prezentowała się Chelsea. W pierwszym kwadransie The Blues nie potrafili jednak stworzyć sobie dogodnej sytuacji, a najważniejszym boiskowym wydarzeniem była kontuzja Lucasa Paquety.
Chwilę później było już jednak 1:0, a to, co może cieszyć Grahama Pottera to fakt, że w akcji bramkowej wzięły udział nowe nabytki. Enzo Fernandez świetnie dojrzał wklejonego Joao Felixa i posłał precyzyjne podanie, które bez przyjęcia wykorzystał Portugalczyk.

To pomogło rozkręcić się gościom. W 22. minucie Mychajło Mudryk świetnie odnalazł Kaia Havertza, a ten trafił do siatki. Arbiter uratował jednak West Ham United, dopatrując się spalonego.

Młoty wyrównały po swojej pierwszej składnej akcji - Vladimir Coufal dośrodkował, a Jarrod Bowen idealnie przedłużył to podanie głową. Na długi słupek nabiegł Emerson, świetnioe znany kibocom Chelsea, który bez problemu wepchnął piłkę do siatki.

Gol podciął skrzydła piłkarzom Grahama Pottera - przed przerwą najgroźniejszą sytuacją gości było uderzenie Felixa z rzutu wolnego.

Po zmianie stron najbliżej stworzenia zagrożenia pod bramką West Hamu był… Michail Antonio. Angielski napastnik był o włos od gola samobójczego po dośrodkowaniu Reece’a Jamesa.

Na kwadrans przed końcem spotkania blisko zwycięskiej bramki był z kolei Kai Havertz. Strzał Niemca po wrzutce Bena Chilwella okazał się jednak niecelny.
W samej końcówce prowadzenie objęli gospodarze. Tomas Soucek już cieszył się z gola, ale arbiter – po długiej analizie VAR – uznał bramkę za nielegalną, bo Czech znajdował się na spalonym.

Remis nie satysfakcjonuje żadnej ze stron. West Ham wciąż musi próbować odkleić się od strefy spadkowej, z kolei The Blues nie zbliżyli się choćby na krok do strefy europejskich pucharów.

1943 wyświetlenia | 4 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

lysy8317.02.2023 14:46

Dla Pottera to lepszae jak przegranie

CFCF12.02.2023 19:15

Potter jest do wypierdzielenia po sezonie, udowodnił to po raz kolejny. Cucurella jest w tragicznej formie, nie potrafi bronić, a w ataku przeprowadzał sabotaż cały czas i nie dawał kompletnie nic Mudrykowi - no ale pupilek z Brighton, więc po znajomości startuje chociaż Chilwell jest już zdrowy... Zmiany fatalne (poza Chilwellem za Cucurellę, ale ta powinna być wcześniej), nadal nie widać nawet zalążka taktyki czy schematów.

Z pozytywów to to, że Enzo jest zayebisty. Wreszcie wszyscy fani Jorginho, którzy ubzdurali sobie, że typ był dobrym zawodnikiem mogą widzieć jak gra NAPRAWDĘ światowej klasy cofnięty rozgrywający. Enzo przypomina mi Fabregasa, ale jest od niego silniejszy fizycznie i solidniejszy defensywnie. Oby tak dalej, taki zawodnik to skarb. Felix ponownie pokazał się z dobrej strony, liczę że Boehly rozważy kupno go na stałe jak utrzyma taką dyspozycję. Z lepszym menedżerem to wszystko może ładnie wyglądać, bo jakość jest w tym składzie - Potter po prostu nie ogarnia.

didiush11.02.2023 17:10

no niestety, Potter ma mental przegrywa. z całym szacunkiem, ale to nie Brighton, gdzie jest przyjemna niespodzianka jak wygrają z kimś mocniejszym. my jesteśmy Chelsea i nikogo nie mamy się bać, a już na pewno nie West Hamu

lopez11.02.2023 15:35

Grać taki piach do przodu mając takich piłkarzy to jest autentycznie wyczyn. Potter już przed meczem przygotował nas mentalnie, że nie wygramy, także tego. Cała druga połowa masakryczna i jeszcze te zmiany. Havertz ciągle w pełnym wymiarze, bo przecież Fofana murawy nie powącha... Mount na skrzydło wciskany, elektryczny Cucurella. Tego się nie da oglądać. :) Byle do końca sezonu i niech to poukłada ktoś kto chce wygrywać puchary, a nie trzęsie portkami przed każdym rywalem i wmawia swoim piłkarzom, że to będzie kolejna ciężka przeprawa.