26.03.2024 16:15

Jaka piękna katastrofa!

dodał: admin 18.02.2023 17:51 źródło: własne
Brentford

Miliony wpompowane zimą w skład, sporo spotkań na wzajemne zgranie, 'poztywy' widziane przez Pottera, faktycznie lepszy obraz gry z Borussią.... Kiedy na Stamford Bridge przyjeżdża ostatni zespół tabeli, zespół któremu brak trenera, spodziewasz się nareszcie wyjścia z serii remisów. Udało się - jest przełamanie! Chelsea PRZEGRYWA z najgorszą drużyna Premier League 0:1.

Czy w tym kontekście można zobaczyć jakikolwiek pozytyw w dzisiejszym meczu? Pewnie trzeba poczekać na konferencję trenera. Na razie The Blues ledwo trzymają się środka tabeli a przecież celem jest wskoczenie do czołowej czwórki!

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła zbyt wielu sytuacji bramkowych i co ciekawe, to Święci byli groźniejsi od naszpikowanego gwiazdami zespołu z Londynu. Swoją szansę na samym początku rywalizacji miał Kamaldeen Sulemana, jednak zatrzymał go Kepa Arrizabalaga. W
10. minucie strzałem głową popisał się Paul Onuachu, ale też bez powodzenia.

W 28. minucie Cesar Azpilicueta uderzył w boczną siatkę i była to jedna z niewielu okazji The Blues na zdobycie bramki w pierwszej połowie.

Pierwszego gola w tym spotkaniu zobaczyliśmy tuż przed przerwą – w 45. minucie znakomicie z rzutu wolnego przymierzył James Ward-Prowse, który sensacyjnie wyprowadził gości na prowadzenie.

Po gwizdku oglądaliśmy Chelsea, która nareszcie zdominowała swojego rywala, choć znów brakowało jej szczęścia. W 50. minucie dwójkową akcję przeprowadzili Raheem Sterling oraz Mason Mount, jednak nie przyniosła ona wyrównania.

W 68. minucie Sterling był o krok od doprowadzenia do stanu remisowego, lecz jego strzał został wybity z linii bramkowej przez Romaina Perrauda. Były zawodnik Manchesteru City próbował dobijać piłkę, ale kolejne uderzenie Anglika trafiło w Ainsleya Maitlanda-Nilesa.

Chwilę później kontrę przeprowadzili Święci – Theo Walcott poszukał podaniem Adama Armstronga, który jednak nie pokonał Kepy Arrizabalagi.

W 74. minucie doszło do bardzo groźnie wyglądającego urazu Cesara Azpilicuety po tym, jak sfaulował go Sekou Mara. Francuz w walce o piłkę nieintencjonalnie kopnął Hiszpana w głowę, a kapitan The Blues przez kilkanaście minut nie zdołał podnieść się z murawy i został zniesiony z boiska na noszach.

Sędzia z tego powodu doliczył aż 12 minut, a Chelsea walczyła o gola wyrównującego. W 86. minucie sprytnym rajdem popisał się Kai Havertz, lecz defensorzy The Saints zatrzymali Niemca we własnym polu karnym.
Gospodarze dominowali na boisku aż do końcowego gwiazdka arbitra – m.in. z woleja próbował Mykhaylo Mudryk – ale wynik się nie zmienił.

2815 wyświetleń | 7 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

lysy8323.02.2023 15:30

Nie ma to jak baty od lidera ostatniego miejsca im sie po prostu nie chce grac widac to jest konecznie Potter musi poleciec i to natychmiast

CFCF20.02.2023 15:05

Ogarnie jak spadniemy :D Wtedy może wygra nam mistrzostwo Championship!

swizzyi19.02.2023 14:06