20.04.2024, 18:15

'Sięgnąłem dna i usłyszałem pukanie od dołu'

dodał: admin 26.04.2023 22:30 źródło: własne
Everton

Wydawało się, że w dzisiejszym spotkaniu Chelsea wreszcie się przełamie - choć Brentford zajmowało w tabeli pozycje tuż nad The Blues, to jednak marka klubu nie dawała mu wielu szans, zwłaszcza na terenie CFC. Cóż, skończyło sie na 0:2 co oznacza iz Frank Lampard w kolejnych pięciu spotkaniach po objęciu klubu nie może cieszyć się choćby remisem...

Od początku meczu Chelsea miała wyższe posiadanie piłki. The Blues głównie rozgrywali jednak z dala od pola karnego gości". W 32. minucie Enzo Fernandez oddał groźny strzał, z którym poradził sobie David Raya.

Niedługo potem Brentford objęło prowadzenie. Gola samobójczego strzelił Cesar Azpilicueta: piłka po zagraniu Zanki odbiła się od głowy kapitana Chelsea i wpadła do bramki.
Do przerwy "The Blues" przegrywali 0:1.

Na drugą połowę nie wybiegli Azpilicueta i Gallagher, których zastąpili Mychajło Mudryk oraz Pierre-Emerick Aubameyang. W 56. minucie Gabończyk doszedł do górnej piłki, po czym oddał niecelny strzał głową.

W 78. minucie goście zdobyli drugą bramkę. Tym razem Kepę pokonał Bryan Mbeumo, który napędził szybki kontratak Brentford i wykończył całą akcję uderzeniem lewą nogą.

W końcówce Chelsea nie zdołała zdobyć choćby bramki kontaktowej. Gospodarze tym samym ponieśli piątą porażkę w piątym spotkaniu po powrocie Franka Lamparda na ławkę trenerską.
Ekipa ze Stamford Bridge zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli, Brentford plasuje się dwa oczka wyżej.