Osób on-line: 51

20.04.2024, 18:15

Bordeaux rozgromione. 4:0 na Stamford Bridge!

dodał: admin 16.09.2008 22:40 źródło: goal.pl
Wspaniale wyszedł debiut w Lidze Mistrzów Luizowi Felipe Scolariemu. Prowadzona przez niego Chelsea rozgromiła na Stamford Bridge francuski Bordeaux aż 4:0.

Autorami bramek byli: Frank Lampard (dołożył też dwie asysty), Joe Cole, Florent Malouda i Nicolas Anelka.
Pierwsza sytuacja strzelecka meczu miała miejsce w 10. minucie, kiedy z dystansu swoich sił próbował Silva Wendell. Spudłował.
4 minuty później Chelsea prowadziła już 1:0. Jose Bosingwa dośrodkował piłkę z prawej flanki, a głową gola zdobył Frank Lampard.

Kilka chwil później swoim rodakom gola próbował strzelić Nicolas Anelka, ale czujny Ulrich Rame wybił futbolówkę na rzut rożny. Chelsea miała przewagę i tylko kwestią minut było, kiedy zdobędzie drugą bramkę.

Ta padła w 30. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Franka Lamparda, także głową gola zdobył Joe Cole.
Do przerwy Francuzi nie stracili już gola.

Po zmianie stron Chelsea już z takim rozmachem nie atakowała. W 52. minucie obok słupka strzelił Yoann Gourcuff, ale kilka minut później powinna paść kolejna bramka dla Chelsea, bowiem w słupek z najbliższej odległości trafił Nicolas Anelka.

Wcześniej, bo w 61. minucie po kontuzji na boisko wrócił Michael Ballack, który zastąpił Deco.
Chelsea nadal dominowali na boisku. Goście próbowali zmienić swój styl gry poprzez wprowadzenie trzech piłkarzy. Nie dało to efektów.

Osiem minut przed końcem gospodarze cieszyli się z jeszcze jednej bramki. Drugą asystę dorzucił Frank Lampard, a na listę strzelców wpisał się Florent Malouda, który 120 sekund później został zmieniony przez Salomona Kalou.
3 minuty przed końcem The Blues mogli zdobyć kolejną bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ricardo Carvalho trafił futbolówką w poprzeczkę.

W doliczonym czasie gry piłka ponownie trafiła w poprzeczkę. Tym razem po strzale Juliano Bellettiego, ale tym razem dobił ją do siatki Nicolas Anelka i Chelsea wygrała ostatecznie 4:0.

Chelsea - Bordeaux 4:0 (2:0)
bramki: Lampard (14'), J.Cole (30'), Malouda (82'), Anelka (90+2')
żółte kartki: Deco (58')

1211 wyświetleń | 10 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

chels18.09.2008 15:53

meexx - a co w Anglii siedzisz ?

meexx18.09.2008 14:15

chelsea sie troszke rozkrecila i bardze dobrze : )
bedzie ktos na meczu z Manu ? ja sie wybieram! : )

Nieznany17.09.2008 15:34

super dobrze że czerwoną kartkę terremu odwołali

Kun Aguero17.09.2008 14:27

Aaa Roma przegrała!:) I to u siebie! xD Więc jak teraz grają (chyba) z Bordeaux to pewnie znów przegrają (oby!) to Chelsea spokojnie wygra z Cluj i 6 punktów dla nas!:)

luk3417.09.2008 09:24