Osób on-line: 85

20.04.2024, 18:15

Anglia pokonuje Białoruś

dodał: admin 15.10.2008 22:52 źródło: goal.pl
Anglia pokonała w Mińsku w meczu grupy szóstej eliminacji do mistrzostw świata 2010 Białoruś 3:1. Dwa gole dla Synów Albionu były dziełem Wayne'a Rooney'a, a dwie asysty dorzucił Emile Heskey.

Jako pierwszy próbował zaskoczyć rywala Emile Heskey, ale nie było po tym większego zagrożenia pod bramką Białorusi. W odpowiedzi uderzał Dmitry Molosh i David James musiał interweniować.

Na kolejny strzał trzeba było czekać do dziewiątej minuty, kiedy z szesnastu metrów niecelnie uderzył Heskey.
120 sekund później Synowie Albionu już prowadzili. Fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się Steven Gerrard.

W 26. minucie powinno być 2:0 dla Anglików. Heskey podał do Wayne'a Rooney'a, ale ten fatalnie spudłował.
Zemściło się to po dwóch minutach. Gola głową zdobył Sitko i w Mińsku był remis 1:1. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i Białoruś remisowała z Anglią 1:1.

Pięć minut po zmianie stron ponownie świetnie zachował się - nie po raz pierwszy w tym meczu - Heskey. Napastnik Wigan dograł do Wayne'a Rooney'a, a snajper Manchesteru United wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1.

16 minut przed końcem Synowie Albionu strzelili trzecią bramkę. Ponownie na listę strzelców wpisał się grający bardzo dobre spotkanie Rooney. Anglicy wygrali zatem 3:1 i nadal są liderami grupy.

Całe 90 minut rozegrali dwaj piłkarze Chelsea - Frank Lampard i Wayne Bridge.