26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Chelsea vs Wycombe - 4:0 !

dodał: admin 23.01.2007 22:56 źródło: inne

Zakończyło się spotkanie półfinałowej fazy Carling Cup, w którym Chelsea na Stamford Bridge pokonała czwartoligowca Wycombe 4:0
W fazie finałowej The Blues zagrają z Arsenalem bądź Tottenhamem.

Podobnie jak w spotkaniu z Liverpool, między słupkami bramki Chelsea stanął Petr Cech. Niespodzianką jest wystawienie od pierwszej minuty Andrieja Szewczenko, który po raz kolejny będzie miał okazję na przełamanie swojej niemocy strzeleckiej. Brakuje natomiast Robbena i trzeba zgadywać czy jest to kwestia doznanego urazu, czy raczej urazu po ostatnim meczu nabrał do niego Mourinho. Inną ciekawostka jest ustawienie po lewej stronie obrony Diarry.
Już w pierwszej minucie okazję po dośrodkowaniu Drogby miał Szewczenko, jednak jego główka posłała piłkę obok bramki.
Pierwsza żółta kartka pokazana zostaje w 5 minucie - za faul na Drogbie ukarany zostaje obrońca gości Antwi. Z wolnego przyłożył Lampard, jednak piłka opuszcza boisko. Kilka minut później Lampard ponownie oddaje strzał na bramkę Wycombe, ale piłka szybuje nad poprzeczką.
W 10 minucie Oakes zostaje sfaulowany przez DiarrÄ™. Rzut wolny zostaje jednak zablokowany przez Essiena. W 12 minucie po strzale Golbournea Å‚adnie interweniuje Cech.
W 16 minucie strzał próbuje oddać Szewczenko, jednak zostaje zablokowany przez obronę gości. Chwilę potem uderza z 20 metrów Diarra, jednak Batista łapie piłkę. W 18 minucie Antwi fauluje Szewczenkę i powinien być zadowolony że nie zobaczył drugiej żółtej kartki.
22 minuta 1:0 dla Chelsea!!!! Szewczenko po błędzie obrony - nareszcie! Zawodnik Wycombe Doherty dosłownie podarował The Blues tego gola.

Po stracie bramki goście w natarciu - dobre okazje miał Mooney i Doherty, jednak Chelsea dobrze gra w obronie.
W 30 minucie po faulu Makelele rzut wolny wykonuje Martin. Piłka wybita przez Essiena. Chwilę potem futbolówkę nad bramkę Cecha posłał Easter. Wycombe sprawia trochę problemów londyńczykom.
W 35 minucie po rzucie wolnym Ballack uderza w mur gości. W 37 minucie ponownie próbuje - tym razem główką, jednak zbyt lekko. Od dłuższego czasu to The Blues mają inicjatywę.
2:0 dla Chelsea! Znów Szewczenko! W 43 minucie po podaniu Lamparda Szewa lobuje Batistę.
Końcówka pierwszej połowy to piękna okazja dla zdobycia kontaktowego gola przez gości, jednak sytuację ratuje Cech. Wynikiem 2:0 kończy się pierwsza połowa meczu.

Druga część spotkania rozpoczyna się bez zmian w składach drużyn.
Atakuje Wycombe, w 48 minucie fauluje Makelele. 52 minuta to długi rajd Mikela zakończony strzałem, jednak broni Batista. Dwie minuty później uderza Lampard, jednak niecelnie.
W 55 minucie żółtą kartkę otrzymuje Essien. W 58 i 59 minucie strzał na bramkę gości oddają Diarra i Drogba jednak w pierwszym przypadku broni Batista, w drugim piłka przelatuje minimalnie obok bramki.
W 60 minucie po faulu na Betsym rzut wolny wykonuje Oakes, jednak ładnie broni Cech. Minutę później za dyskusje z sędzią żółty kartonik zobaczył A. Cole.
W 66 minucie świetną sytuację miał Lampard, jednak z 18 metrów posyła piłkę nad bramką. Poprawia się w 69 minucie - Po podaniu Szewczenki Lampard silnym strzałem pokonuje Batistę - 3:0 !

W 73 minucie dogodną sytuację miał Obi Mikel, jednak na posterunku był bramkarz gości. Dziesięć minut później następuje pierwsza zmiana w zespole Chelsea: Ballack zastąpiony zostaje przez Wright-Phillipsa, a za A. Cole wchodzi Morais. Dodatkowo Szewczeknę zmienia Kalou.
W 90 minucie po faulu na Kalou rzut wolny wykonuje Lampard, jednak znów piłka idzie nad poprzeczkę.
92 minuta - 4:0 Drugi gol Lamparda! Pokonuje bramkarza z 6 metrów po podaniu Drogby!
Tym wynikiem kończy się mecz na Stamford Bridge. Chelsea wchodzi do finału Carling Cup i zagra z Arsenalem bądź Tottenhamem.
Mecz okazał się koncertem Szewczenki. Ciekawe czy Mourinho uściśnie mu dłoń za fantastyczną pracę ? Oby ten mecz był jego punktem zwrotnym w The Blues!

Chelsea - Wycombe 4:0 (2:0)

Bramki: Szewczenko (22', 43'), Lampard (69', 90')
Kartki żółte: Antwi, Essien, A. Cole