26.03.2024 16:15

cześć

Chelsea rozbija beniaminka

dodał: admin 15.11.2008 20:31 źródło: goal.pl
W trzynastej kolejce Premiership Chelsea rozbiła na wyjeździe beniaminka ligi West Bromwich Albion 3:0. Dwa trafienia uzyskał Nicolas Anelka, a jedną bramkę zdobył Jose Bosingwa.

Dzięki zwycięstwu Chelsea utrzymała fotel lidera Premiiership, zaś Anelka z 12 bramkami jest najlepszym strzelcem angielskiej ligi.

Chelsea od początku zaatakowała drużynę West Bromwich Albion i w 15. minucie swoją okazję do zdobycia bramki miał Florent Malouda. Francuz uderzył jednak nad poprzeczką i nadal na The Howthorns goli nie było.

180 sekund później ponownie szansę na zdobycie bramki miał Malouda i również tym razem spudłował.
Ataki The Blues były coraz bardziej groźne aż wreszcie w 34. minucie Jose Bosingwa skierował futbolówkę do siatki rywali. Sytuację próbował ratować jeszcze Scott Carson, wprawdzie dotknął piłkę, ale i tak znalazła się w siatce WBA.

Po kolejnych czterech minutach padła druga bramka dla wicemistrzów Anglii. Malouda zgrał futbolówkę w pole karne gospodarzy, tam dopadł do niej Nicolas Anelka i zdobył swoją pierwszą bramkę w tym meczu.

Nie ostatnią, ponieważ tuż przed przerwą Chelsea zadała trzeci cios. Ponownie udział w tym golu miał Malouda, a do siatki gospodarzy trafił Anelka. 3:0 do przerwy mogło zniechęcić WBA.

Tuż po zmianie stron podopieczni Tony'ego Mowbraya'a prezentowali się lepiej. Być może było tak za sprawą Chelsea, której zupełnie wynik 3:0 wystarczał.
Luis Felipe Scolari w dalszej części meczu dał zagrać powracającym po kontuzjach Michaelowi Ballackowi oraz Didierowi Drogbie. Wynik jednak nie uległ zmianie i Chelsea nadal jest liderem Premier League.

West Bromwich Albion - Chelsea Londyn 0:3 (0:3)
Bosingwa (34'), Anelka (38'), Anelka (45')

Nieznany16.11.2008 19:28

hehe... kolejny wygrany mecz... super chelsea FOREVER!!

opek2616.11.2008 15:56

z liverem kolejny mecz zagramy dopiero w 2009 hoho ... myslalem ze w grudniu w polowe...

admin16.11.2008 15:52

@adi_chelsea - tak, ale to wyrównanie rekordu Tottenhamu, choć pewnie jest to rekord dla samej Chelsea

admin16.11.2008 15:50

Możemy, ale zwykle z tą tabelą czekamy na koniec kolejki Premier League, a dziś jeszcze dwa mecze do rozegrania

Drogba_fan16.11.2008 12:52

Mozecie szybciej troche uzupełniac tabele strzelców??

adi_chelsea16.11.2008 09:49

Brawo Chelsea!!! Słyszałem że tym meczem Chelsea ustanowiła rekord Premiership wygrywając dziesiąte spotkanie z rzędu na stadionie przeciwnika ale czy to prawda? Gratulacje!

Nieznany16.11.2008 08:12

mpxx2416.11.2008 06:38