26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Chelsea na kolanach, United triumfuje

dodał: admin 11.01.2009 18:06 źródło: inne
W dynamicznym i zaciętym pojedynku na Old Trafford Chelsea Londyn przegrała 0:3. Bramkę w ostatnich sekundach pierwszej połowy zdobył Vidic. W drugiej połowie trafienia zaliczyli Rooney i Berbatov

Mistrzowie Anglii zmniejszyli tym samym stratę punktową do Liverpoolu FC do pięciu punktów, a do Chelsea tracą zaledwie jeden, mając do rozegrania dwa zaległe mecze.

Można powiedzieć, że głównym bohaterem spotkania był Howard Webb, który rozdał niemal talię żółtych kart w ciągu 90 minut meczu.

Inicjatywa od początku należała United, choć nie oznacza to, że gospodarze stworzyli jakieś specjalne sytuacje podbramkowe.
Po raz pierwszy groźnie pod bramką Petera Cecha zrobiło się dopiero w 30. minucie gry. Po szybkiej wymianie podań pomiędzy Evrą, Rooneyem a Berbatowem w pole karne wpadł Bułgar, ale nie zdołał czysto uderzyć piłki.

Kiedy wszystkim wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, Diabły trafiły do siatki The Blues dwukrotnie.
Po rzucie karnym wykonanym przez Giggsa futbolówkę do bramki skierował Ronaldo, jednak arbiter nakazał powtórzenie sytuacji dopatrując się nieprawidłowości.
Po kolejnym wykopaniu rzutu rożnego z główki Petra Cecha pokonał Vidic!

W przerwie meczu pierwszej zmiany w swoim składzie dokonał Luiz Felipe Scolari. W miejsce Deco na boisku pojawił się najlepszy strzelec zespołu ? Nicolas Anelka.
Samo wejście Francuza nie odmieniło stylu gry Chelsea a rywalizacja stała się bardziej wyrównana.

W 63. minucie ?Czerwone Diabły? podwyższyły na 2:0. Piłkę piętką do Patrice?a Evry zagrał Ronaldo, Francuz dośrodkował z lewego skrzydła na piąty metr, a tam nogę do futbolówki dołożył źle pilnowany przez Ashleya Cole?a Wayne Rooney.

Dwubramkowe prowadzenie dodało sporo pewności siebie gospodarzom, którzy zaczęli nękać Chelsea szybkimi kontratakami. Na listę strzelców wpisać się chciał zwłaszcza Ronaldo.
Portugalczyk na pięć minut przed końcem meczu dopiął swego, ale podobnie jak w pierwszej połowie sędzia bramki nie uznał, tym razem dopatrując się pozycji spalonej skrzydłowego United.

W 88. minucie ?Czerwone Diabły? postawiły kropkę nad ?i?. Z lewej strony boiska piłkę w pole karne wstrzelił Ronaldo, a Dymitar Berbatow podwyższył na 3:0. Winę za stratę bramki ponosi Michael Ballack, który nie upilnował Bułgara.

Nawrot12.01.2009 08:59

Powiem wam jedno watpie by Chelsea była mistrzem wtym sezonie ale wierze że może cos sie odmnie ale bymy musieli wygrywac wszyto co sie da a nie widze tego jak narazie ;/ Pozostaje nam wierzyc w sukces w LM ;p Ale jak ktos wygra LIge a nie my to wole by byl to Liverpool nie MAN U bo ich nienawidze ;p

Przemas_CFC11.01.2009 21:55

A obawiałem się tego meczu, ale rozmiary porażki mnie rozwaliły. Trzeba zrobic jakąś rewolucje !!!

Nieznany11.01.2009 21:37

no i wykrakałem.. widze że bez sprzedania chelsea i rewolucji się nie obędzie!

Tylko kiedy władze zmądrzeją? Kiedy dotaniemy w dupe od L'poolu i Juve! Co oni ślepi sa?