Osób on-line: 49

20.04.2024, 18:15

Zwycięstwo nad beniaminkiem w doliczonym czasie!

dodał: admin 17.01.2009 18:03 źródło: inne
Niemoc Chelsea na własnym stadionie nie mija. Po serii remisów z drużynami środka tabeli, tym razem zespół beniaminka zagrożonego spadkiem omal nie ukradł punktów 'The Blues'. Chelsea zdołała wyrównać i wyjść na zwycięstwo (2:1) dopiero w ostatnich minutach spotkania!

Miało być lepiej i jest, choć zakrawało to na horror! Niezdobyta przez lata twierdza stawała się powoli przekleństwem Chelsea, bowiem zwycięstwa domowa publiczność nie oglądała już dawno.
Dziś nareszcie udało się uciułać 3 punkty. W ostatniej chwili, bowiem dopiero w doliczonym czasie, co może dziwić z uwagi na klasę słabiutkiego Stoke.

Zapowiadało się sensacyjnie, bowiem do 88 minuty to Stoke prowadziło po golu z 61 minuty! Losy meczyu odwrócił strzał rezerwowego Bellettiego, a przeciwnika dobił niemal w ostatniej chwili Frank Lampard, zdobywając bramkę na sekundy przed ostatnim gwizdkiem arbitra!

Zawodnicy i kibice Stoke City muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę, choć wynik jest z pewnością sprawiedliwy patrząc na zdecydowaną dominację Chelsea w każdej minucie spotkania.

Piłkarze Chelsea już na samym początku mogli stracić bramkę na własne życzenie. Po rzucie rożnym dla gości, błąd popełnił Petr Cech. Tylko dzięki nieskuteczności Abdoulaye Faye piłka nie zatrzepotała w siatce.
Chwilę później to The Blues mogli prowadzić. Lampard wypuścił Salomona Kalou na wolne pole, ale czarnoskóry zawodnik nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Po kilku akcjach w pierwszych minutach, gra przeniosła się do środka pola. Gospodarze próbowali strzałów z dystansu, które były wybitnie niecelne.

W 23. minucie kolejną sytuację zmarnował Kalou. Precyzyjnie na trzeci metr dośrodkował Lampard, a były zawodnik Feyenoordu nie trafił nawet w światło bramki.
Z kolei w 32. minucie kunsztem błysnął Anelka, ale także zabrakło mu szczęścia. Francuz przyjął piłkę, obrócił się w asyście rywala i zza pola karnego huknął jak z armaty, ale Sorensen nie dał się zaskoczyć. Chelsea złapała wiatr w żagle i na bramkę rywali sunęły kolejne ataki.

W 42. minucie Londyńczycy mogli mówić o wielkim pechu. Niesamowity strzał Cole'a z dystansu, a Sorensen znowu broni.
Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem, który ekipa gości zawdzięcza głównie swojemu golkiperowi. Chelsea także nie grzeszyła skutecznością, jak zwykle zresztą.

Po przerwie festiwal niewykorzystanych sytuacji trwał. Malouda posłał piłkę w pole karne rywala, gdzie dopadł do niej Ballack. Niemiec z najbliższej odległości nie potrafił trafić do siatki.
Taka postawa podopiecznych Scolariego w końcu musiała się zemścić. W 59. minucie jedna z nielicznych sytuacji Stoke. Beattie świetnie wypatrzył Delapa, ten minął dwóch obrońców poczym pokonał czeskiego bramkarza.

The Blues ruszyli do odrabiania strat nie mając argumentów w ofensywie.
Sześć minut później Lampard sam na sam z Sorensenem i znowu triumfuje Duńczyk.

Aż do 89. minuty ataki Chelsea przypominały walenie głową w mur. Wtedy upragniony remis gospodarzom dał były defensor Barcelony, Juliano Belletti.

Na wielką euforię przyszedł czas chwilę później. Najwyraźniej do Londynu dotarła informacja, że Czerwone Diabły w końcówce spotkania z Boltonem zdobyły zwycięską bramkę.
To zadziałało jak płachta na byka i w 94 minucie tuż przed końcowym gwizdkiem Lampard pokonał po Sorensena ratując swój zespół z opresji i dając mu 3 punkty.
Tym samym Frank wspaniale uczcił swój 400 występ w Premier League!

Lamps819.01.2009 23:07

86 - Kolejny rzut wolny na wysokości naszego pola karnego mają goście, faulował Benayoun. Arteta się szykuje, strzału nie będzie, bo kąt za duży, ale wrzutka może być groźna. Gol... niestety 1-1 Cahill, a mówiłem, żeby wbić numer dwa...

yeah!!! ;d

Lamps819.01.2009 22:50

68 - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!!!!!!!!!!!!!!! STTTTTTEEEEEEEEEEEEEEEEEEVEEEEEEEEEEENNNN GERRRRRRRRRRRRRARD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kurde Everton wyrownaj!!

KoSi_9519.01.2009 22:06

kto jest narazie lepszy ??

Nieznany19.01.2009 21:56

w derbach zaraz kiniec 1 poł. jest 0:0

Lamps819.01.2009 21:04

ohhh za 10min derby Liverpoolu trzeba bedzie czytac relacje live z meczu no i trzymac kciuki za Everton

Nieznany19.01.2009 13:23

no racja ale najwaznijszy będzie mecz z L'poolem na Anfield

Seba_CFC18.01.2009 21:43

Dobrze ze zdolali wygrac to spotkanie, a Scolari to juz chyba sie zegnal z SB :)

ChelseaToPany18.01.2009 13:09

Brawo chelsea:D:D!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!