Osób on-line: 60

20.04.2024, 18:15

Tym razem bez problemów: Chelsea vs Ipswich 3:1

dodał: admin 24.01.2009 17:20 źródło: inne
W meczu FA Cup Chelsea Londyn podejmowała na swoim boisku drużynę Ipswich Town. Mecz był dla CFC bardzo udany gdyż zakończył się on zwyciętwem The Blues, dość wysokim, bo 3:1. Tym samym zespół Luiza Felipe Scolari'ego awansował do następnej fazy rozgrywek!

Aż dwa gole w tym spotkaniu zdobył Niemiec, Michael Ballack, który wpisał się na listę strzelców w 16 i 59 minucie. Trzeciego gola w końcówce spotkania dołożył Frank Lampard. Dla rywali gola jeszcze w pierwszej odsłonie zdobył Bruce.

Pilkarze Scolari'ego przeważali od samego początku meczu. Już po pierwszych dwóch minutah strzały na bramkę rywala oddali Malouda i Frank Lampard. Lecz na posterunku był bramkarz przyjezdnych.

Czekaliśmy do 16. minuty, kiedy to gola zdobył Misza Ballack. Wykorzystał on świetne dośrodkowanie Ashleya Cole'a i z 10 metrów prawą nogą trafił do siatki rywala. 1:0!

Goście zaczęli się brać za odrabianie strat, przeprowadzili kilka składnych akcji. Ataki opłaciły się w 34. minucie. Drużyna Ipswich miała rzut wolny. Dośrodkowanie w pole karne i... Alex Bruce strzałem z bliskiej odległości pokonuje Petra Cecha. Zaskoczona obrona! 1:1!

Jeszcze przed przerwą wynik próbował zmienić Jose Bosingwa, lecz bramkarz wyłapał strzał. Do przerwy remis.

Po przerwie Chelsea przeważała. W 58. minucie doszło do wyczekiwanej zmiany - na boisko wszedł Didier Drogba - w miejsce Maloudy.

Minutę później faulowany na ok. 23 metrze boiska jest Anelka. Do piłki podchodzi Ballack. Strzał i BRAMKA! Gol z rzutu wolnego. 2:1!

W 70 min. wymuszona zmiana w Chelsea! Za kontuzjowanego Carvalho wchodzi Ivanovic. Czyżby coś poważnego? Nie wiemy.
Scolari dokonał w tym meczu jeszcze jednej zmiany. Za Ballacka, rozgrywającego świetne zawody, wszedł Deco.

Strzałów próbowali jeszcze Lampard, Kalou i Drogba, wszystkie niecelne lub obronione.

Kropkę nad "i" postawił w 85. minucie nie kto inny tylko Frank Lampard, kapitan Niebieskich w tym meczu! Kevin Lisbie fauluje Drogbę, za co otrzymuje żółty kartonik, rzut wolny. Tym razem egzekwuje go Lamps, i kieruje piłkę do siatki! 3:1!

Jeszcze tylko ostatni strzał Drogby i sędzia kończy mecz!

Wynik w pełni zadowala. Brawa przede wszystkim dla Ballacka lecz pamiętajmy, że grała cała drużyna! Zapraszamy do przeżywania kolejnych meczów ze stroną ChelseaLive.pl!

Chelsea - Ipswich 3:1 (1:1)
1:0 - Ballack 16'
1:1 - Bruce 34'
2:1 - Ballack 59'
3:1 - Lampard 85'

Chelsea: Petr Cech, Jose Bosingwa, Ricardo Carvalho [Branislav Ivanovic, 70'min], Alex, Ashley Cole, Juliano Belletti, Michael Ballack [Deco, 79'min], Frank Lampard, Florent Malouda [Didier Drogba, 58'min], Salomon Kalou, Nicolas Anelka.

Ipswich: Richard Wright, David Wright, Gareth McAuley, Alex Bruce, Owen Garvan, Tommy Miller [Alan Quinn, 81'min], Pablo Counago, David Norris, Pim Balkestein, Danny Haynes [Kevin Lisbie, 60'min], Jonathan Walters [Jonathan Stead, 71'min].

Statystyki (lewa strona Chelsea, prawa Ipswich)

Lamps825.01.2009 15:47

slyszeliscie ze ponoc Romek postawi nowy stadion albo rozbuduje ten?? co o tym sadzicie?

Kunon25.01.2009 15:21

Brawo panowie Ładne bramki!!

Kun Aguero25.01.2009 14:05

piękne bramki Lamparda i Ballacka ta na 2:1. Ballack jak chce to potrafi zagrać zajebiście. Nie wiem czemu w tym sezonie tak słabo gra...

Nieznany25.01.2009 10:03