Osób on-line: 44

20.04.2024, 18:15

Chelsea jeszcze walczy!

dodał: admin 21.02.2009 14:30 źródło: inne
W zakończonym już meczu 26. kolejki angielskiej Premier League Chelsea pokonała na wyjeździe Aston Villę 1:0, i powróciła tym samym na trzecie miejsce w tabeli.

Chelsea od początku ruszyła mocno do ofensywy. W większości jednak ataki zostały zatrzymywane przez The Villans i lądowały na rzucie rożnym. Dało to przewagę CFC, która w 15 minucie miała miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki - 64% przy 36% piłkarzy O'Neila.

19 min. meczu, jedna z wielu akcji Chelsea. Lampard przy piłce, podbiega do niego dwóch rywali a Lamps... jemu tylko znanym zwodem zostawił ich w tyle szarżując na pole karne. Tu mógł oddać strzał, lecz zachował się świetnie i dograł piłkę do wbiegającego w pole karne Anelki, a ten lekką podcinka pokonał bramkarza rywali. GOOOOL! AV 0:1 CFC!

Kilka chwil później świetnie na skrzydle zachował się Drogba, będąc przy linii końcowej dograł w pole karne, a tam piłkę wybili obrońcy... i to był ogromny błąd Didiera! Przed polem karnym stał NIEPILNOWANY Lampard, który z łatwościa oddałby strzał. Frank nakrzyczał porządnie na Tito :-)

Znów rzut rożny dla The Blues, dośrodkowanie Lamparda, głowa strzela Terry i niewiarygodnie broni Friedel! Wybija piłkę z linii bramkowej poza boisko.

34. minuta, faul Obi Mikela przed polem karnym. Do rzutu wolnego podchodzi trzech graczy Aston Villi. Strzela Ashley Young, POPRZECZKA! Niesamowite szczęście, piłkarze Chelsea natychmiast wybijają piłkę. Cech ni miałby szans przy tym strzale.

Ożywiła nam się nieco Aston Villa, lecz do przerwy wynik się nie zmienił. Zupełnie inny obraz gry ujrzeliśmy w drugiej części spotkania.

Widać było na pierwszy rzut oka, że gospodarze dostali w szatni niezłą burę od trenera. To Villa prowadziła grę, lecz defensywa Chelsea była dziś nie do przyjścia. Szczególnie w dobrej dyspozycji był Petr Cech, mający dziś sporo roboty w bramce.

Swoje sytuacje mieli Barry, Milner i Agbonlahor, lecz strzały nie znalazły drogi do siatki. Co jakiś czas przebudzali się Niebiescy wychodząc z groźnymi kontrami (odwrotna sytuacja miała miejsce w pierwszej odsłonie!).

Za dośc mało widocznego, ale pracowitego dziś Kalou wszedł Deco. Portugalczyk, rzadko ostatnio wystawiany był w drugiej części jednym z lepszych graczy na boisku. Zwodził, dryblował, podawał, strzelał. Czyżby powrót Deco do świetnej formy?

Villans nie dawali spokoju. Na pokerową zagrywkę zdecydował się O?Neill, który zdjął z boiska obrońcę, a wprowadził środkowego napastnika, Johna Crewa. Ten jednak nie był dziś zbyt groźny. Co innego Agbonlahor czy Young, którzy co chwilę nękali nasza defensywę.

Ostatnie dziesięć minut meczu. Chelsea oddala grę z własnego pola karnego. Żółte kartki obejrzeli Ballack i Bosingwa, chodź można było ich uniknąć (kara za przedłużanie gry). Ku rozpaczy kibiców Jose z powodu tego kartonika nie zagra w następnym ligowym meczu z Wigan! Duża strata...

Jeszcze szarża Deco, zagranie w pole karne ze skrzydła, piłka ląduje na 15 metrze, bomba Ballacka i broni golkiper gospodarzy! Piękny strzał Miszy.

Ataki Aston Villi były bezustanne. Faul Terry?ego na Gabrielu Agbonlahorze, żółty kartonik dla naszego kapitana, jeszcze ostatnia zmiana, Belletti za Drogbę. Doliczony czas gry, Chelsea przy piłce, wymiana podań między Lampsem i Deco, tracimy piłkę lecz TO JUŻ NIE MA ZNACZENIA! Chelsea po pięknym, pełnym emocji i wyrównanym spotkaniu wygrywa z Aston Villą w Birmignham 1:0! Szał radości w sektorze dla kibiców The Blues, zespół po raz pierwszy pod wodzą Guusa Hiddinka wygrywa i awansuje na 3 pozycję w tabeli.

Trudno wskazać najlepszego zawodnika meczu, lecz można podkreślić świetna postawę Cecha, Lamparda i Deco po stronie Chelsea, jak i Younga, Milnera i Agbonlahora w The Villans. Jednak mecz na korzyść Chelsea, i to się teraz liczy! Chelsea nie powiedziała ostatniego słowa w walce o mistrzostwo kraju.

przemek_kaka11022.02.2009 21:29

Jeszcze wszystko przed wami wierzymy w was!!!

Lamps822.02.2009 18:30

Heh... Live ma najwiecej remisow w PL

SeBoLaS22.02.2009 18:11

No i zakończyło się spotkanie 1:1 myślę że i tak dobrze,tracimy tylko 3 pkt do liverpoolu

Lamps822.02.2009 18:09

ooo i sa moje kochane statystyki... dajcie spokoj Adminowi!! Admin tez ma swoje prywatne zycie!!

SeBoLaS22.02.2009 17:18

Dobre wieści z Liverpoolu,jak na razie w 53 minucie man city prowadzi 0-1 :D

opek2622.02.2009 17:06

Mam fajne nowe pytanie na ankiete ;) ,,Sonde" ; )

Raffie22.02.2009 15:02

Dajcie spokój temu Adminowi. Kurde, co wy tacy niecierpliwi?

radon22.02.2009 13:45