20.04.2024, 18:15

Podsumowanie piłkarskiej soboty. Multimedia

dodał: Nieznany 21.02.2009 20:38 źródło: inne
W dniu dzisiejszym odbyło się 6 meczy w ramach
26 kolejki Premiership! Trzy dzisiejsze spotkania zakończyły się podziałem punktów a trzy pozostałe zwycięstwem jednej z drużyn.

Najwcześniej bo już o 13:45 na Villa Park gospodarze podjęli londyńską Chelsea. Spotkanie rozpoczęło się z przewagą gości co udowodnili bramką Nicolasa Anelki w 19 minucie.
Wynik do końca spotkania nie zmienił się. Chelsea awansowała na 3 miejsce w lidze.

O godzinie 16:00 czasu polskiego rozpoczęły się cztery kolejne mecze.
Arsenal na własnym stadionie podejmował Sunderland. Mimo dużej przewagi gospodarzy między innymi w posiadaniu piłki to goście zdołali zdobyć jeden punkt!
Kanonierzy tracą już do Chelsea 7 punktów.

West Ham United zajmujący 8 miejsce w tabeli ligowej zagrał z Boltonem i niestety mimo wyraźnej przewagi uległ gospodarzom 2:1! Bramki dla Boltonu zdobywali kolejno: Taylor i Davies, natomiast dla gości bramkę honorową zdobył Parker.

Kolejny mecz, który zakończył się remisem to spotkanie pomiędzy Middlesbrough a Wigan. Goście bardzo mocno naciskali ale nie zdołali strzelić bramki! Gospodarze bronili się ale również potrafili wyprowadzić groźne kontrataki, niestety nie zagrażające bramce Kirklanda.

Beniaminek Stoke na własnym obiekcie próbował zdobył całe trzy oczka lecz i tej drużynie nie udało się osiągnąć wyznaczonego celu. Portsmouth przyjechało pozytywnie nastawione a w meczu ujrzeliśmy aż 4 bramki, po dwie dla każdej drużyny. Gole dla gospodarzy zdobył J.Beattie natomiast dla gości N.Kranjcar oraz R.Shawcross (gol samobójczy w 90 minucie: to musiało być przykre)

Wreszcie dotarliśmy do najciekawszego dla Chelsea meczu. Dopiero o godzinie 18:30 rozpoczęło się spotkanie pomiędzy Manchesterem a Blackburn. Mimo tego, że goście zajmują słabą pozycję w lidze to każdy kibic Chelsea miał nadzieje, że będą potrafili odebrać punkty podopiecznym Fergusona. Szokującą decyzją mogło być to, że między słupkami Czerwonych Diabłów stanął Tomasz Kuszczak!
Mecz rozpoczął się po myśli Fergusona i już w 23 minucie bramkę na 1:0 zdobył Rooney. Nadzieja The Blues powróciła w 32 minucie kiedy to R.Santa Cruz minął Tomka i wpakował piłkę do pustej bramki! Wielkie emocje towarzyszyły nam przez cały mecz ale niestety w 60 minucie zgasł płomyk nadziei ponieważ C.Ronaldo pokonał golkipera Blackburn.
Wynik spotkania już się nie zmienił a Manchester wzmocnił się na pozycji lidera z dziesięcioma punktami przewagi nad Chelsea.

wioloosia_822.02.2009 17:13

Szkoda Arsenalu, bo ostatnio cały czas traci punkty:/ Ale miałam nadzieję, że Blackburn przynajmniej zremisuje z ManU... A tu Krystynka musiała się popisać takim uderzeniem...

niente22.02.2009 16:01

W meczu Chelsea nie było niespodzianki. Tak jak przewidywałem po zaciętym meczu ostatecznie zwyciężyli lepsi. Co to innych spotkań tak.
*Arsenal-Sunderland
Szkoda, że po raz kolejny drużyna Wengera straciła punkty. Coraz bardziej oddalają się od wielkiej czwórki i jeśli nie wygrają Ligi Mistrzów to raczej w następnęj edycji LM ich nie zobaczymy.
*Bolton-WHU
To mnie zaskoczyło. Spodziewałem się cieżkiego meczu na Reebok Stadium tak jak w przypadku Chelsea, ale myślałem, że piłkarze Zoli zdołają pokonać Bolton. Szkoda, że nie zagrał Smolarek.
*Boro-Wigan- jedna z najsłabszych drużyn w tym sezonie Boro znów nie wygrała. Widać, że nasz najbliższy przeciwnik ligowy nie jest w najwyższej formie skoro traci punkty z takimi zespołami
*Stoke-Portsmouth- kolejna słaba drużyna ( Stoke ) urywa punkty The Pompeys. Szkoda, bo oczekiwałem zwycięstwa gości.
*ManU-Blacburn- szkoda, że Diabły nie straciły punktów. Ale sensacji nie ma.

michał199622.02.2009 11:26

jak zwykle kilo zelu uratowało manu jeszcze z wolengo on tylko wolniaki i z bani bije zakichany cris ronaldo jeszcze jest najdzieja ze liverpool polegnie z city i będziemy mieli tylko do nich 2 punkty w przypadku remisu 3 mam nadzieje ze robinho i spółka sparwią niespodzianke na liverpool wystarczy tak gerrard za kratami i byłby git sam torres by nic nie zrobił a jakby miał kontuzje do po live oczywiście stevenovi tak nie zyczę

Drogba_fan22.02.2009 10:36

Piękny gol Cristiano... niestety:(. Szkoda że Man U wygrał, ale Arsenal przynajmniej przegrał, nie można się poddawać!!!!CHELSEA!!!CHELSEA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!

bronekcfc22.02.2009 10:09

muszę powiedzieć, że Arsenal bardzo mnie zaskakuje w tym sezonie, oczywiście n minus:) ale to dobrze, wypadł z gry jeden z groźniejszych rywali w walce o tytuł, teraz to jedynym ich celem może być walka o grę w eliminacjach LM. Chelsea wspaniale już komentowałem, MU w klasycznym dla siebie stylu, czyli z wielką dozą szczęścia.w Boltonie ciągle czekam na bramkę Smolarka, ale co tu gadać nie dożyje chyba takiego dnia.

Mateusz-8L22.02.2009 09:03

Dzięki za te filmiki, napewni się przydadzą. west Ham nie gra ostatnio za dobrze, a Man Utd mógłby przegrać.

Nieznany21.02.2009 22:19

Mam nadzieje, że od nas dostaną

przemolJAROTA21.02.2009 22:18

Z OBOZU RYWALA:Juve podwyrzyszyło prowadzenie do 2:0 Bramkę w 79 minucie tego spotkania zdobył David Trezeguet.

przemolJAROTA21.02.2009 22:17

Bolton wygrał WHU nawet nieźle im poszło z tą wygraną. Arsenal z meczu na mecz oddala się od mistrzostwa kraju.
MU mieli znowu trochę szczęścia z tą wygraną. Wierzę w Man City że wygra z zespołem Liverpool'u. i my wrócimy na drugie miejsce w tabeli i przescigniemy MU i zdobedziemy puchar PL

Lamps821.02.2009 21:40

Kalou - masz racje!! tak sie nie zdobywa rekordow...
Wkurza mnie juz ten MU!! znowu mieli troche szczescia... my tez mielismy ale oni maja tak juz od dluzszego czasu...
Oby jutro MC pokonalo Live!! albo zremisowalo!!