Osób on-line: 42

20.04.2024, 18:15

Awans po horrorze i gradzie żółtych kartek!

dodał: admin 10.03.2009 21:32 źródło: inne
Po remisie 2:2 z Juventusem w Turynie, Chelsea awansowała do kolejnej rundy Ligi Mistrzów! Mecz obfitował w sytuacje zawałowe, a na piłkarzy sypnął się prawdziwy deszcz żółtych kartek.

Dzięki bramce w pierwszym meczu na Stamford Bridge i dwóm golom w Turynie autorstwa Essiena i Drogby to Chelsea wchodzi do 1/4 finału Ligi Mistrzów!
Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że Juventus postawił na bardzo trudne warunki, że niemal do ostatniej minuty mogliśmy drżeć o wynik spotkania.

Oba zespoły wystąpiły w tradycyjnych strojach - Juventus na czarno-biało, natomiast Chelsea na niebiesko.
Ledwo rozpoczął się mecz, a Nedved już znalazł się poza boiskiem. Czech doznał kontuzji i dziesięć minut później został zmieniony przez Salihamidzicia.

Jako pierwsi groźnie zaatakowali przyjezdni. Anelka miał przed sobą już tylko golkipera kiedy sędzia odgwizdał pozycję spaloną francuskiego snajpera.

Odpowiedzią Bianconerrich była bramka zdobyta przez Vincenco Iaquintę. Reprezentant Włoch otrzymał fenomenalne podanie od Davida Trezegueta i skutecznie wykończył tę akcję sam na sam z Cechem.
Cały stadion oszalał, Juventus powrócił do gry, odrobił straty ze Stamford Bridge.

Kilkadziesiąt sekund później z dystansu uderzył Del Piero. Petr Cech końcami palców sparował futbolówkę na rzut rożny. Korner także przyniósł zagrożenie z którego z tarczą wyszedł czeski golkiper.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy Didier Drogba z rzutu wolnego był bliski umieszczenia piłki w siatce. Fantastyczne uderzenie wepchnęło Buffona z piłką na linię bramkową. Sytuacja była bardzo kontrowersyjna, jednak ostatecznie sędzia gola nie uznał.

To co nie udało się reprezentantowi Wybrzeża Kości Słoniowej, udało się Ghańczykowi Essienowi. Z dystansu uderzył Lampard, piłka po rykoszecie odbiła się od poprzeczki, a do niej momentalnie dopadł Essien i to Chelsea była bliżej ćwierćfinału Ligi Mistrzów po pierwszej odsłonie.

Po przerwie tempo gry nieco opadło. Najwyraźniej piłkarze The Blues podcięli skrzydła gospodarzom golem do szatni. Na kolejną podbramkową sytuację trzeba było czekać do 65. minuty. Znowu niezastąpiony okazał się Petr Cech. Jego robinsonada po strzale głową Trezegueta uchroniła gości od utraty bramki.

Siedem minut później Włosi znowu prowadzili. Beletti dotknął piłkę ręką wp olu karnym i sędzia podyktował "jedenastkę". Wykorzystał ją niezawodny Del Piero.
Chwilę wcześniej czerwoną kartkę otrzymał Chiellini w konsekwencji dwóch żółtych.

Kres marzeniom Claudio Ranieriego położył Didier Drogba. Czarnoskóry napastnik Chelsea dał swojej drużynie remis.

Do ostatniego gwizdka piłka nie znalazła się już w siatce. The Blues w ćwierćfinale!

Juventus Turyn - Chelsea Londyn 2:2 (1:1)

czerwona kartka:
Juventus - Chiellini 70' (za drugą żółtą)

Lamps811.03.2009 20:10

Sorry ze 2 posty pod rzad ale wie ktos kiedy nastepne losowanie par LM?

Lamps811.03.2009 20:08

Nie wiem jak mecz wygladal bo nie ogladalem ale mam nadzieje ze byl dobry w wykonianiu The Blues!! ale z tego co wiem to powinno byc 2-3:1 dla nas po pierwszej polowie!!

kamis11.03.2009 16:13

brawo=]

Nieznany11.03.2009 15:04

JEST!!!!!!!!!!!!!!!!

kako8811.03.2009 14:46

Dobry mecz I zasłużone zwycięstwo Chelsea Ciekawe teraz z kim sie zmierzą... Ma ktoś pojęcie kiedy jest losowanie par 1/4

Adam11.03.2009 13:23

Didier Drogba i Michael Essien zagrali bardzo dobrze.Cóż pogratulować awansu i oby tak dalej.

MRUXIZ11.03.2009 09:28

Chcialbym dodać, że jeżeli FIFA nie popełni rozwoju wymuszonego takimi sytuacjami jak strzał Drogby i kłamanie Buffona, to będzie po prostu nóż w plecy ...

MRUXIZ11.03.2009 09:27

O JAKIŻ JA DUMNYM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!