26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Manchester United traci punkty!

dodał: admin 14.03.2009 16:02 źródło: futbolnet.pl
W szlagierze, który z zapartym tchem śledziła cała piłkarska Anglia, Liverpool znokautował na Old Trafford Manchester United i tym samym przedłużył szanse swoje i Chelsea na zdobycie mistrzostwa Anglii.

Kibice Chelsea dziś wyjątkowo trzymali kciuki za Liverpool, licząc na potknięcie lidera tabeli. Okazało się to możliwe, a rozpędzona zwycięstwem nad Realem Madryt w Lidze Mistrzów machina LFC zdeklasowała wydawałoby się nie do popsucia maszynerię Alexa Fergusona.

?The Reds? zakończyli niesamowitą serię gospodarzy meczów bez porażki oraz kolejnych ligowych zwycięstw.
Antybohaterem prestiżowej potyczki został Nemanja Vidić, który najpierw sprezentował jedną z bramek przyjezdnym, a na kilkanaście minut przed końcem gry został ukarany czerwoną kartką.

Pierwsze minuty to szturm gospodarzy, którzy opanowali środek pola i akcjami oskrzydlającymi starali się rozmontować defensywę Liverpoolu. Po jednej z takich akcji przed doskonałą okazją stanął Park Ji-Sung, ale jego strzał z okolic pola karnego w ostatniej chwili zablokował Jamie Carragher i futbolówka poszybowała nad poprzeczką bramki Jose Reiny.

Podopieczni Rafy Beniteza szybko otrząsnęli się z przewagi ?Czerwonych Diabłów? i już w 12. minucie poważniej zagrozili miejscowym. Najpierw Martin Skrtel przebojem wdarł się w pole karne, a chwilę później jego wyczyn skopiował Steven Gerrard, jednak za każdym razem dobrze interweniowali obrońcy.

W 23. minucie szczęście uśmiechnęło się do zespołu Sir Alexa Fergusona. Reina w niegroźnej sytuacji sfaulował w polu karnym Park Ji-Sunga, a sędzia bez wahania wskazał na ?wapno?. Pewnym egzekutorem ?jedenastki? okazał się Cristiano Ronaldo, który silnym strzałem w lewy róg pokonał golkipera przyjezdnych.

Kibice Manchester United z prowadzenia cieszyli się tylko kilka minut. Fernando Torres wykorzystał błąd ostatniego obrońcy, Nemanji Vidicia i pognał z futbolówką w pole karne, gdzie nie miał problemów z pokonaniem Edwina Van der Sara.

Kiedy wszyscy wyczekiwali kolejnego gola dla gospodarzy?Steven Gerrard przebojem wdarł się w szesnastkę przeciwnika i kiedy dobiegał do piłki został powalony na ziemię przez Patricka Evrę. Arbiter nie miał żadnych wątpliwości i podyktował ?jedenastkę?. Do futbolówki ustawionej 11 metrów od bramki podszedł sam poszkodowany i nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję golkiperowi.

Druga odsłona rozpoczęła się od zdecydowanych ataków gospodarzy, którzy jak najszybciej chcieli doprowadzić do wyrównania. ?Czerwone Diabły? miały jednak początkowo problem ze sforsowaniem defensywy Liverpoolu. Po rzucie rożnym bliski wpisania się na listę strzelców był Carlos Tevez, ale uprzedził go Reina, zatrzymując piłkę na linii bramkowej. Kilka minut później wydawało się, że piłka w końcu znajdzie się w bramce Liverpoolu, ale ostatecznie Wayne Rooney minimalnie chybił.

Na kilkanaście minut przed końcem rajd kapitana Liverpoolu rozstrzygnął losy tej rywalizacji. Vidić sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Gerrarda, a sędzia po chwili zastanowienia pokazał mu czerwoną kartkę. Co więcej do piłki ustawionej 20 metrów od bramki podszedł Fabio Aurelio i posłał ją wprost do siatki. Van der Sar nawet nie drgnął!

Od tego momentu MU nie wychodziło już praktycznie nic, a w doliczonym czasie gry Andrea Dossena przelobował Van der Sara, ustalając rezultat meczu na 4:1 dla ?The Reds?.

michał199615.03.2009 12:58

haha brawo liverpool teraz mozesz stracić punkty jeszcze pare meczu trudnych dla manu stracą punkty i mamy mistrzostwo to samo liverpool napewno straci pk musimy wygrywać teraz wszystko teraz z manchesterem city a później dalej no i teraz pokazał vidic ze nie jest najlepszym obrońcą na wyspach i teraz do tego grona wpada na 1 miejsce terry ale do vidic spiepszył zal mi manu świetnie liverpool brawo mamy ich dobrze ze manu ma jeszcze mecze z arsenalem aston villą i z man city mamy mistrzostwo w zasięgu ręki!

Lamps814.03.2009 19:52

Wkoncu MU polegl!! kazdy na to liczyl!! Live dzisiaj swietnie zagral i jest zmotywowany do dalszych zwyciestw dzieki LM!! mam nadzieje ze teraz im to przejdzie i Chelsea spokojnie dojdzie do fotelu lidera PL!!

bronekcfc14.03.2009 19:05

No wreszcie Manchester United traci punkty:) dziś w meczu nie wyglądali zbyt dobrze i zastanawiam się czy wreszcie dopadł ich kryzys, czy Liverpool jest faktycznie tak mocny, bo 4 bramki przeciwko Czerwonym Diabła i wcześniej Realowi to jednak wielki wyczyn. Mam nadzieję, że drużyna Fergusona się teraz posypie,z gry za czerwoną kartkę wypada Vidic, a więc ich kluczowy obrońca.
Jeżeli w następnym meczu nie wygrają to będziemy mieli niezwykle ciekawą końcówkę sezonu. Nie zapominajmy jednak też o Liverpoolu, bo to co dziś wyprawiali było niesamowite. Dawno nie widziałem tak bezradnych graczy Czerwonych Diabłów- nie ukrywam, że wywołało to u mnie uśmiech:) Teraz my musimy wykonać swoje zadanie i zdobyć komplet punktów z MC. Hiddink i nasz zespół mam nadzieję, bo obejrzeniu dzisiejszego starcia rywali zrozumieli, że mistrz jest naprawdę możliwy!

radon14.03.2009 18:37

To wlasnicwie bardzo dobra inforamcja dla nas dlatego ,ze lider traci punkty i dosc znaczenie przegrywa co moze wywolac zalanie formy i mam nadzieje ,ze tak wlasnie sie stanbie gdyz ta ekipa ma za duzo szczescia w tym sezonie jak i rok temu.Ale jest tez pewnien minus wygrajnej the reds nad czerwnoymi dialbmi a taki jest to minus ,ze w tej chwili liverpool wyprzedzil nas w ligowej tablei i chelsea jesli chce spowrotem wrocic na druga lokate mus pokonac man city ale to raczej jest pewne w 100% gydz city to slabitenka druzyna z duza ksa moim zdaniem nigdy nic nie osiagna w futbolu i tego im zycze!

wojas61114.03.2009 18:19

no to niezle przyszaleli w koncu Manchester nie moze wiecznie wygrywac ;P

bialy14.03.2009 17:30

ohoho nie spodziewalem się tego po Liverpool'u wygrać 1-4 na Old Trafford to nie slychanie trudna sprawa.Gratuluje im tego i ciesze się bo manU stracił wkoncu cenne punkty. Mam nadzieje ze Chelsea w jutrzejszym meczu troche ich nadrobi powodzenia!

Kunon14.03.2009 16:16

Stało się to co wszyscy chieliśmy MU poległ oglądałem mecz i powiem wam, że Liverpool jest piekielnie mocny to co pokazali w tym meczu to składnia do braw świetnie zgrana drużyna, która zapracowąła na tak wysokie zwycieństwo!!