26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Essien daje zasłużone trzy punkty

dodał: admin 15.03.2009 15:18 źródło: inne
Dzięki bramce Michaela Essiena w meczu na Stamford Bridge między Chelsea a Manchesterem City, gospodarze sięgnęli po trzy punkty znów awansujące ich na drugą lokatę w tabeli Premiership.

Chelsea stanęła dziś przed szansą na powrót do gry o mistrzostwo kraju, po tym jak wczoraj Liverpool rozbił na Old Trafford prowadzący w tabeli Manchester United.
W przypadku zwycięstwa The Blues zrównaliby się oni już dziś punktami z Liverpoolem i zniwelowali stratę do Manchesteru United jedynie do czterech oczek.

Nic dziwnego, że to gospodarze szybciej ruszyli do ataku i już po 70 sekundach piłka po raz pierwszy wylądowała w siatce Shay?a Givena. Po ładnej zespołowej akcji tuż zza linii pola karnego na bramkę Irlandczyka został oddany pierwszy strzał, a futbolówkę dotknął jeszcze Frank Lampard posyłając ją nad interweniującym golkiperem, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną.
Jak pokazały powtórki miał rację, choć o niepowodzeniu akcji decydowały dosłownie centymetry.

W 18. minucie mieliśmy już jednak prawidłowo zdobytą bramkę, gdy Lampard uderzył z grubo ponad 30 metrów z rzutu wolnego, a w polu karnym niepilnowany Michael Essien zdecydował się na strzał z pierwszej piłki i choć wydawało się, że futbolówka zeszła mu z nogi to po chwili ugrzęzła ona w siatce The Citizens.

Kolejne okazje The Blues stworzyli sobie w okolicy 35. minuty gry, gdy najpierw domagali się rzutu karnego po starciu Anelki w polu karnym rywali, a chwilę później doskonałą okazję po akcji Lamparda i Drogby zmarnował Ballack.
Pierwsza połowa zakończyła się, więc skromnym, ale zasłużonym prowadzeniem Chelsea 1:0, mimo że goście również co pewien czas atakowali bramkę gospodarzy.

Tuż po zmianie stron doskonałą okazję miał Drogba, jednak doskonale powstrzymał go wślizgiem Onuoha i druga bramka dla miejscowych nie padła.
W 63. minucie jeszcze bliżej szczęścia był wprowadzony jeszcze w pierwszej połowie Belletti, który uderzył zza pola karnego, piłka minęła już Givena, ale zatrzymała się tylko na słupku.

Goście podkręcili nieco tempo gry w ostatnich minutach i byli nawet bliscy wyrównania, jednak uderzenie Waleriego Bożinowa padło łupem dobrze dysponowanego golkipera ?The Blues?.

Do końcowego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie, pomimo kilku dogodnych sytuacji po stronie Chelsea.
Wyraźnie rozczarowany postawą swojego zespołu był Hughes, gdyż na Stamford Bridge przyjechał z wyraźnym zamiarem zdobycia chociażby punktu.

radon16.03.2009 07:08

Mysle ,ze to zwyciestwo bylo bardzo potrzebne chelsea daltego ,ze z spowrotem wrocili na drugie miejsce w lidze i zblizyli sie punktowo do lidera mancheseru united.Moim zdaniem zespol the blues byl swietnie poukaldany taktycznie i to dalo trzy punkty naszemu klubowi!

Drogba_fan15.03.2009 22:06

Dobrze i oby tak lepiej. Mam nadzieję że ManU straci trochę punktów i zresztą jak się domyślam wy wszyscy także tego życzycie ManU.

Nieznany15.03.2009 20:06

raczej Maloudy nie wezmą, ja bym go opchnął do Francji. Już to mówiłem w którymś komencie, ale jeszcze raz podkreślę, że ten gol to zasługa świetnego myślenia i przelądu pola Lampsa, który świetnie wypatrzył Michaela i podał mu na nóżkę... lecz Lob najwyższej klasy;)

Ankocholo15.03.2009 19:58

Piękna bramka Essiena wielkie brawa .

Lecz według mnie Chelsea powinna wygrać spokojnie 2:0.

Zgadzam się z wami , że to wielka szkoda ,że Belleti nie trafił było by 2-0.

Adidec zgadzam się z tobą Malouda niech sobie idzie gdzieś indziej co myślicie czy by zadziałała wymiana Maloudy za Qaresme i może ewentualna dopłata?

Trak Majster15.03.2009 19:40

hahah super już tylko 4 punkty do ManU

bronekcfc15.03.2009 17:14

no właśnie zastanawiam się dlaczego Hiddink nie daje praktycznie szans na grę Quaresmie, przecież RQ nawet bez formy bije beznadziejnego obecnie Maloude

Lamps815.03.2009 17:03

OOO moje kachane statystyki!! jak zwykle na nasza korzysc!! No RQ jest nam bardzo potrzebny!! a Malouda juz nie powinien grac!! ooo wlasnie mam nadzieje ze Drogbie nic nie jest...

Nieznany15.03.2009 16:56

cieszę się, że podzielacie moje zdanie... tak nie może być:/ zamiast niego, dawać Quaresmę!

Lamps815.03.2009 16:50

Mecz byl swietnie rozegrany! Nie dawalismy zbytnio grac pilkarzom MC!! Malouda powinien chyba raczej odejsc!! takie jakie on mial okazje i to mzarnowac <bezKomentarza> szkoda ze tylko jedna bramka... ladnie odrabiamy strate do MU!! jeszcze 4 pkt!! za tydzien czeka nas powazny przeciwnik ktorego trzeba pokonac!! czekamy na kolejne bledy MU!! Essien piekna brameczka!!