26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Liverpool znów miażdży i wyprzedza Chelsea

dodał: admin 22.03.2009 19:02 źródło: inne
W odróżnieniu od Chelsea, Liverpool w 30 kolejce Premiership wykorzystał porażkę Manchesteru United i po miażdżącym zwycięstwie nad Aston Villą 5:0 zniwelował punktową stratę do lidera do jednego ?oczka? spychając przy tym Chelsea na trzecie miejsce w tabeli.

Losy spotkanie zostały rozstrzygnięte już w pierwsze połowie, kiedy podopieczni Rafy Beniteza dali prawdziwy koncert gry, na który w żaden sposób nie potrafili odpowiedzieć ?The Villans?.

Z pierwszego gola fani gospodarzy cieszyli się już w 7. minucie. Steven Gerrard dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, Xabi Alonso strzelił w poprzeczkę, a futbolówka wylądowała pod nogami Dirka Kuyta, który jedynie dopełnił formalności.

Kolejny gol padł po kapitalnym wykopie Jose Reiny. Albert Riera przejął piłkę, której jak wryci przyglądali się defensorzy Villi, wpadł w nią w pole karne i potężnym strzałem w same okienko pokonał Friedela.

Kilka minut później Nigel Reo-Coker powstrzymał nieprzepisowo w polu karnym Riere, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się kapitan Liverpoolu.

Krótko po zmianie stron Gerrard po raz kolejny wprowadził w prawdziwą euforię ponad 44 tysięcy kibiców zgromadzonych na Anfield. Gwiazdor The Reds uderzył precyzyjnie po ziemi z około 20 metrów i było 4:0!

To nie był jednak koniec horroru przyjezdnych. W 62. minucie Fernando Torres szarżując na bramkę rywala wpadł na tyle umiejętni na Friedela, że sędzia wyrzucił golkipera Villi z boiska oraz podyktował kolejny rzut karny dla ?The Reds?. Zgodnie z życzeniem kibiców do piłki ustawionej na wapnie podszedł Gerrard i po raz trzeci tego dnia wpisał się listę strzelców.

Ogarniacz22.03.2009 20:39

tez uwazam ze liverpool bardzo zasluguje na mistrzostwo......

Chelsea zdobedzie Fa cup liverpool PL a MU juz wiecej nic i tak za duzo juz dobyli w tym sezonie......

a Liga mistrzow hm...... Chelsea :D

Lamps822.03.2009 20:09

Pamietam jak Avram Grant mowil rok temu ze zespoly na koniec sezonu majace tyle samo pkt powinny grac miedzy soba dodatkowy mecz aby wylonic zwyciezce...

Kunon22.03.2009 20:02

Tak szczerze mówiąc to Liverpool zasługuje na tytuł zapracowali na niego przez cały sezon, druga powinna być Chelsea,a MU 3lub nawet 4!!!, ale jak to bywa w footballu wygrywa ten kto ma najwięcej pkt na koniec, a nie ten kto zasługuje!!

Przemek23822.03.2009 19:47

Forma Liverpoolu jest niepokojąca dla nas. Powinniśmy skupić się tylko na Lidze Mistrzów. Kluczem do awansu jest zagrać bardzo dobre spotkanie na Anfield czyli nie przegrać

kezman9522.03.2009 19:18

teraz dwa tygodnie przerwy to może ostudzą się

radon22.03.2009 19:15

Rzeczywiscie kolejny wrecz wysmienity mecz rozegrany przez liverpool.Sadze ,ze jesli chelsea miala by kogos wyprzedzic w ldize to mogl by to byc man utd niz liverpool.Sadze jedenak ,ze liverpool nie utrzyma swej formy i w meczu z chelsea moga nei grac juz tak efektywnie jak w obecnej chwili.Zatem ta wygrana liverpoolu moze byc wielka motywacja dla chelsea bo przeciez chelsea bedize musialo grac duzo lepiej jesli chce wyeliminowac liverpool ale to zadnie bedize bardzo trudne ale przeciez rok temu sie udalo to czemu nie ma udac sie teraz?

Lamps822.03.2009 19:15

Jaaa co sie dzieje!! co oni wyprawiaja!! nie no to nie fair... 13 bramek w 3 meczach i 1 stracona to chyba nie mozliwe... The Reds sie ozywilo;/ mam nadzieje ze teraz sie wyszaleja i nastrzelaja a w meczu z CFC beda grali tak jak kiedys... czyli dadza nam otwarta droge do ich bramki!!

kezman9522.03.2009 19:12

zmietli ich z boiska 5:0 :/ i hat-trick gerrarda