Osób on-line: 44

20.04.2024, 18:15

Portsmouth - Chelsea 0:2 !

dodał: admin 03.03.2007 20:13 źródło: inne

Zakończył się wyjazdowy mecz Chelsea z Portsmouth. Chelsea dorzuca 3 pkt zwyciężając 0:2!
Tylko wygrana pozwoli myśleć o zmniejszeniu dystansu do Manchesteru, który dziś wywiózł 3 punkty ze spotkania z Liverpoolem.

W podstawowej jedenastce londyńczyków znaleźli się Arjen Robben oraz wracający po kontuzji Ashley Cole.
Ławka rezerwowych The Blues wygląda następująco: Cudicini, Ferreira, Bridge, Wright-Phillips, Kalou.

Pierwsze minuty gry to głównie przerzuty piłki na poszczególne połowy boiska bez oddania strzału na bramkę. Dopiero 8 minucie na pierwszą próbę zdecydował się Lua Lua, jednak Cech spokojnie łapie piłkę. W 11 minucie Diarra próbuje zaskoczyć goalkeepera gospodarzy, jednak piłka mija bramkę.
Zarówno Redknapp jak i Mourinho wydają się być zadowoleni z początku spotkania. Posiadanie piłki mniej więcej wychodzi po równo na oba zespoły, choć bardziej zdecydowane akcje wydaje się przeprowadzać Portsmouth.
W 16 minucie Taylor z wolnego usiłuje pokonać Cecha, radzi sobie jednak bramkarz The Blues. 18 minuta - Ashley Cole - słupek !! Jaka szkoda... Minutę później Robben na spalonym.
W 20 minucie uderza Szewczenko, jednak piłka mija bramkę. Kilkadziesiąt sekund później z tym samym skutkiem podejmuje próbę Drogba. The Blues nareszcie przejmują inicjatywę.
W 25 minucie Ballack otrymuje żółtą kartkę za faul na Lua Lua. W 27 minucie ładnie strzał Kanu broni Petr Cech.
W 31 minucie dobrą okazję do strzału miał Drogba po błędzie obrony Portsmouth, jednak snajper Chelsea gubi piłkę. Z kolei Ballacka faulami nęka Hughes, jak na razie bez konsekwencji kartkowych...
33 minuta - 0:1 dla Chelsea! Niezawodny Drogba po asyście Cole'a! Świetny strzał z woleja.

W 40 minucie bramkarza gospodarzy próbował pokonać Robben. Kąsać próbują teraz gracze Portsmouth, dobrze jednak spisuje się defensywa Chelsea wybijając piłki czy też zastawiając pułapkę offsajdową.
Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:1, liczymy że gracze Chelsea podwyższą prowadzenie w kolejnych 45 minutach!

Początek drugiej połowy bez zmian w składach drużyn. W 49 minucie Robben próbuje zaskoczyć bramkarza, strzał jednak okazuje się niecelny.
54 minuta - świetna okazja Lamparda, jednak bramkarz gospodarzy James ratuje swoją drużynę od straty kolejnego gola. Doskonała interwencja!
Chelsea jakby straciła impet w ataku, przydałby się zastrzyk świeżej krwi. Zapewne Mourinho wprowadzi do gry Kalou, jednak kiedy i za kogo ?
Częste rzuty rożne dla Portsmouth, wrzutki wybija... Drogba. W 64 minucie 2 rzuty rożne wykonują natomiast The Blues, jednak sytuacje czyszczone są przez defensorów Portsmouth.
65 minuta to żółta kartka dla Makelele za faul na Taylorze. Chwilę później pierwszą zmianę przeprowadzają gospodarze: Traore zastąpiony zostaje przez Kranjcara.
72 minuta - kolejna zmiana w Portsmouth- za Lua Lua wchodzi Andrew Cole. 3 minuty później zmiany przeprowadza Jose Mourinho: w miejsce Szewczenki wchodzi Kalou a Robbena zastępuje Wright-Phillips.
Wprowadzony na boisko Cole dwukrotnie próbuje pokonać Cecha, na szczęście bez powodzenia, choć akcje wyglądały groźnie. W 77 minucie Cech broni uderzenie Kalou. Chelsea troszkę bez życia, liczymy na inicjatywę świeżych graczy!
82 minuta. 0:2 dla The Blues! Strzelcem Kalou! Brawo! Ashley Cole zalicza świetną asystę.

W 84 minucie Bridge zmienia na boisku Drogbę. Wayne nie czekając od razu uderza na bramkę Jamesa, ten broni ale na raty. Ładne wejście Bridge'a :-).
88 minuta - rzut wolny dla Portsmouth, piłkę spokojnie łapie Cech. Sędzia dolicza 3 minuty do ustawowego czasu spotkania, jednak wynik nie ulega zmianie!

Portsmouth - Chelsea 0:2 (0:1)

Bramki: Drogba (33'), Kalou (82')
Kartki żółte: Ballack, Makelele