Osób on-line: 51

20.04.2024, 18:15

Sędzia i Iniesta rujnują Chelsea!

dodał: admin 06.05.2009 21:31 źródło: inne
Potworne błędy sędziego i bramka Iniesty w doliczonym czasie półfinału Ligi Mistrzów między Chelsea a Barceloną (1:1) wyrzuca za burtę turnieju zespół 'The Blues'.

Fakt, że w tym sezonie arbitrzy nie gwiżdżą rzutów karnych dla Chelsea jest sprawą wielokrotnie poruszaną. Ale żeby zignorować cztery a nawet pięć bezdyskusyjnych sytuacji każących wskazać jedenastkę dla 'The Blues' w jednym meczu to niewątpliwie przesada.

W powyższych sytuacjach (cztery ewidentne faule, jedne czy nawet dwa zagranie ręką) nie popisał się norweski arbiter którego z pewnością mile nie będą wspominać kibice Chelsea.

Bardzo szybko Chelsea Londyn zdobyła bramkę. Już w dziewiątej minucie piłka trafiła na 20. metr do Michaela Essiena. Reprezentant Ghany zdecydował się na strzał z pierwszej piłki i okazało się to świetną decyzją. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki Barcelony.

Gościom wystarczał jednak jeden gol, aby znaleźć się w finale. Ale Katalończycy grali słabo. Chelsea była o jedną klasę lepsza.
Świetną sytuację miał Frank Lampard, lecz jej nie wykorzystał. The Blues cały czas dominowali, a Barcelona nie miała pomysłu na stworzenie sobie okazji do zdobycia bramki.

Dodatkowo żółtą kartką został ukarany Dani Alves, która wyklucza go z gry w rzymskim finale.

Tuż po zmianie stron fantastyczną okazję mieli gospodarze. Nicolas Anelka zagrał na wolne pole do Didiera Drogbę, ten "nawinął" Pique i będąc sam na sam z Valdesem nie dał rady umieścić piłki w siatce.
Hiszpan nogą obronił strzał Drogby.

Sytuacja gości skomplikowała się w 66. minucie. Wówczas czerwoną kartkę za faul na Anelce dostał Abidal.
Piłkarze Barcy nie zgadzali się z decyzją sędziego z Norwegii. Jednak ten swojej oceny sytuacji już nie zmienił.

Osiem minut przed końcem Pique zagrał futbolówkę ręką we własnym polu karnym. Ale arbiter nie zauważył tego i nie podyktował "jedenastki" dla Chelsea.

Wydawało się, że Chelsea wygra i zagra w Rzymie, ale nie! W 92. minucie fantastycznym strzałem popisał się Iniesta! Na Stamford Bridge konsternacja!

Barcelona zremisowała i zagra w finale! Gospodarze mieli ogromne pretensje do sędziego za niepodyktowane rzuty karne, a najbardziej protestował Drogba, który już po końcowym gwizdku dostał żółtą kartkę.

Chelsea - Barcelona 1:1 (1:0)
1:0 Essien 9'
1:1 Iniesta 90'+2

żółte kartki:
Chelsea - Essien 74', Alex 77', Ballack 90', Drogba (po zakończeniu meczu)

leevy123428.05.2010 18:36

OMG.! Dlaczego nas to spotkało... Pamiętam jescze , że zaraz po golu Iniesty , Pique dotchnął ręką w polu karnym...Ale to nie był pierwszy raz i to u tego samego zawodnika...Pozdrowienia dla Web'a ;/// Jest już kurwa skończona.Ballack jak go gonił to mu po pysku postrzelał z liśćia a tak to tylko uciakał...THE BLUES!!!

MATTIO20022.05.2010 14:32

O Jezu jak go nie nawidzę, to była moja jedyna nadzieja w tym roku na odniesienie wreszczie przez chelsea ligi mistrzów.Do ich gry nie mam zażutu grali przepięknie cudownie było patrzeć ,ale na przeskodzie stanął sędzia jak co roku.wielkie brawa za grę do końca.

Filipek24.04.2010 18:07

szkoda ze wtedy tego nie wybili tylko ktos sie posliznał,messi przejał podal do iniesty a ten genialnie udezyl...

mikuś21.04.2010 23:04