Osób on-line: 78

20.04.2024, 18:15

Chelsea gromi Arsenal na Emirates!

dodał: admin 10.05.2009 17:53 źródło: goal.pl
Derby Londynu dla Chelsea! 'The Blues' dzięki bramkom Alexa, Anelki i Maloudy a także samobójowi Toure pokonała Arsenal 4:1. Dla gospodarzy bramkę zdobył Bendtner.

Kilkanaście sekund potrzebowali gospodarze do wypracowania okazji Walcottowi. Młody reprezentant Anglii otrzymał świetne podanie z głębi pola którego nie zdołał wykorzystać.
W ciągu kolejnych sześciu minut najszybszy zawodnik w Premiership zmarnował jeszcze dwie sytuacje!

Pierwsze 20 minut to całkowita dominacja gospodarzy. Chelsea pierwszą sytuację stworzyła sobie w 21. minucie. Sam na sam z Fabiańskim był Ashley Cole, ale z uwagi na zbyt ostry kąt oddał piłkę partnerom, którzy od razu ją stracili.
Kolejna akcja przyniosła The Blues bramkę. Do piłki uderzonej z rzutu wolnego dopada Alex, środkowy defensor Chelsea uderzył głową, a futbolówka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową.

Polak po raz drugi skapitulował tuż przed przerwą. Anelka z dystansu oddał sygnalizowane uderzenie z którym Fabiański powinien sobie poradzić. Jedynym usprawiedliwieniem reprezentanta Polski jest fakt, że piłka nabrała sporej rotacji.

Arsenal grał, Chelsea strzelała - tak w skrócie można podsumować pierwszą połowę.

Gorszego początku drugiej odsłony Kanonierzy nie mogli sobie wyobrazić. Po dośrodkowaniu Lamparda do własnej siatki trafił Kolo Toure.

Gospodarzy stać było jedynie na honorowe trafienie, podobnie jak w środę z Manchesterem United. Bendtner pokonał głową Petra Cecha.

Po wznowieniu gry do odrabiania strat rzucili się Kanonierzy. W świetnej sytuacji sam na sam Adebayor nie zdołał trafić do siatki.
Czarnoskóry snajper podobną okazję zmarnował w 85. minucie, co błyskawicznie się zemściło. Po ostrzale bramki Fabiańskiego gospodarzy czwartym golem pogrążył Malouda!

Arsenal Londyn - Chelsea Londyn 1:4 (0:2)

164Lamps11.05.2009 15:30

Masz rację trochę szkoda, ale w następnym sezonie Chelsea wygra wszystko co się da.

kezman9511.05.2009 15:24