Osób on-line: 55

20.04.2024, 18:15

Barcelona triumfuje w Lidze Mistrzów

dodał: admin 27.05.2009 22:41 źródło: inne
Pogromca Chelsea z półfinałów Ligi Mistrzów - Barcelona triumfuje w tegorocznej edycji tych rozgrywek. Na stadionie w Rzymie Katalończycy pokonali Manchester United 2:0.

Można powiedzieć, że tylko Chelsea sprawiła w tym sezonie kłopot Barcelonie w zwycięskim pochodzie po 'The Treble'. Szkoda, że z kolei Chelsea przeszkodził pewien norweski sędzia... To jednak już historia.

Początek należał do Manchesteru United. Podopieczni Alexa Fergusona w pierwszych ośmiu minutach oddali pięć strzałów. Hiszpanie w tym czasie ani razu nie zagrozili bramce Czerwonych Diabłów.

Nadeszła jednak dziesiąta minuta. Samuel Eto?o otrzymał podanie od Leo Messiego, minął Vidicia i celnym strzałem w krótki róg pokonał van der Sara.

W 19. minucie potężnym strzałem popisał się Messi. Piłka o centymetry minęła poprzeczkę bramki MU

Minutę później bliski szczęścia był Cristiano Ronaldo. Portugalczyk strzelił mocno po ziemi, jednak piłka przeleciała obok bramki bronionej przez Valdesa.

Chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy Barcelona miała dwie okazje, by zdobyć drugą bramkę w meczu. W obu przypadkach zabrakło jednak dokładności przy rozegraniu piłki.

W 48 minucie powinno być 2:0 dla Hiszpanów. Thierry Henry w polu karnym minął Rio Ferdinanda i oddał strzał na bramkę MU. Skuteczną interwencją popisał się jednak Edwin van der Sar.

Dwie minuty później kolejną akcję mieli Katalończycy. Henry starał się prostopadle podać do Messiego, jednak piłka była zbyt mocno uderzona i filigranowy Argentyńczyk nie zdołał jej przejąć.

W 52 minucie bardzo groźnie uderzał z rzutu wolnego Xavi. Futbolówka po jego strzale odbiła się od słupka.

W kolejnych minutach Manchester United starał się przejąć inicjatywę w meczu, jednak nie przełożyło się to na ilość podbramkowych okazji.

W 70 minucie Messi podwyższył wynik na 2:0. Po asyście Xaviego, Argentyńczyk skierował piłkę do bramki strzałem głową.

Dwie minuty później Cristiano Ronaldo z bliskiej odległości starał się pokonać Valdesa, jednak bramkarz Barcy nie dał się pokonać.

W 80. minucie na bramkę van der Sara potężnie uderzył Iniesta. Holender jednak obronił to uderzanie.

Pięć minut później Carles Puyol znalazł się w stuprocentowej sytuacji. Golkipera Manchesteru United ponownie pokazał, że mimo 39 lat należy do grona najlepszych na świecie w swoim fachu.

Barcelona - Manchester United 2:0 (1:0)

2263 wyświetlenia | 15 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Raffie28.05.2009 21:19

Też mówiłam, że jedynie MY byliśmy w stanie Barcelonę zatrzymać. I prawie nam się to udało. A tak, to właśnie Katalończycy triumfują... I dobrze! Spełniło się moje jedyne marzenie na ten mecz - chciałam, żeby jedna drużyna zdominowała drugą i wygrała sprawiedliwie (nie strzeloną w ostatniej minucie bramką). Gratulacje dla Barcy!

Raffie28.05.2009 21:18

GaceX1528.05.2009 15:32

messi .bojan krikić. eto'o. iniesta .

GaceX1528.05.2009 15:31

Mu to cioty barca ma lepszych pilkazy i nic pozatym

Mateusz9628.05.2009 14:29

Brawo dla Barcy. Super że wygrała ale czuje nie dosyt po wolałbym żeby to Chelsea wygrała ale wygra za rok!!

Cech9428.05.2009 13:14

Ale komentatro powiedział na koniec Chelsea gra antyfotbool to jak wytłumaczyć strzelane gole przez nich??!!

kezman9528.05.2009 08:19

też wolałem żey barcelona wygrała ale wygrała szczęściem i fartem

ToMmek28.05.2009 07:42

Brawo ! Jak to mówił komentator TYLKO CHELSEA MOGŁA BY WYGRAĆ Z BARCĄ!!

Miley27.05.2009 23:46

Moim zdaniem to zal jak cholera ... Barca to cioty ... wcale tak dobrze nie graja ... w lidze moze wygrywali po 6:0 ale kiedy przyszla walka z the blues to pokazali cale gowno ... sprzyjalo im tylko szczescie i sedzia ... moim zdaniem Barca nie jest wcale taka magiczna ... to liga hiszpanska jest magicznie slaba ...

GrZyBeK27.05.2009 23:38

Tylko Chelsea umie grać z Barcą! Gdyby nie Overbo to dziś nie Puyol a Terry podniósłby puchar ligi mistrzów. Nadal mam żal,ehh Platini był przeszczęśliwy że Barca wygrała..Czyżby nie lubił angielskich klubów??