26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Man City vs Chelsea - 0:1

dodał: admin 14.03.2007 06:11 źródło: inne

Zakończyło się zaległe spotkanie Premiership między Manchester City a londyńską Chelsea. The Blues po wyniku 0:1 wywożą 3 pkt z Manchesteru.
Obydwa zespoły miały zbyt wiele do stracenia, aby podejść do meczu na luzie.

Zgodnie z zapowiedziami, jakie dziś podaliśmy w naszych newsach, w składzie The Blues zabrakło Wayna Bridge, natomiast Andrij Szewczenko trafił na ławkę rezerwowych. Po raz pierwszy w tym sezonie zabraknie Michaela Essiena. Z opaską kapitana powraca natomiast John Terry.
Podstawowa jedenastka dzisiejszego meczu: Cech, Terry, Carvalho, Gérémi, A. Cole, Lampard, Makelele, Ballack, Kalou, Drogba, Robben.
Na ławce rezerwowych zasiadają: Cudicini, Boulahrouz, Diarra, Wright-Phillips, Szewczenko.

Początek meczu należy do Chelsea. W 3 minucie Lampard wypuszcza piłkę do Drogby - zbyt daleko. Dwie minuty później faulowany jest Cole - bez konsekwencji kartkowych.
W 6 minucie Barton oddaje strzał na bramkę Cecha - nad poprzeczką. Chwilę później Ballack wrzuca piłkę na pole karne przeciwnika - nie sięga Robben.
11 minuta - po akcji Drogby i Lamparda uderza Robben - znów nad bramkę. W 13 minucie główka pokonać Cecha próbuje Mpenza, jednak czeski bramkarz łapie piłkę.
W 15 minucie Ballack zmarnował dobrą okazję próbując dośrodkować do... pustki. 18 minuta to kolejne nieporozumienie ataku Chelsea - zbyt dużo straconych dobrych okazji.
W 19 minucie ładnie akcję gospodarzy przerywa Ashley Cole. W 22 minucie faulowany zostaje Cole. To juz kolejny faul na graczu The Blues, który pozostaje bez reakcji sędziego.
W 25 i 7 minucie dwa razy na bramkę Cecha uderza Vassell, jednak piłka leci ponad bramką a kolejna wpada do rękawic goalkeepera Chelsea.
28 minuta meczu - 0:1 dla Chelsea! Po faulu na polu karnym Kalou, rzut karny wykonuje Frank Lampard i nie daje szans bramkarzowi Manchester City.

W odpowiedzi na polu karnym The Blues upada Barton, jednak sędzia uznaje że Makelele nie sfaulował pomocnika Manchesteru.
W 36 minucie Mpenza w dobrej sytuacji strzeleckiej został powstrzymany przez Terry'ego. Od kilku minut w ataku gospodarze, wyśmienicie w bramce spisuje się Cech. Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu pierwszej połowy spotkania, nie przynosi to jednak zmiany sytuacji na boisku.
Zawodnicy schodzą do szatni, końcówka niw wyglądała najlepiej w wykonaniu The Blues i gracze moga spodziewać się małej reprymendy od Jose Mourinho.

Druga połowa rozpoczyna się bez zmian w składach drużyn. W 47 minucie na uderzenie zdecydował się Robben - lecąca płasko po ziemi piłka nie sprawiła kłopotu Isakssonowi.
W 49 minucie faulowany zostaje Terry - kuleje, jednak pozostaje na boisku. 51 minuta - duże zamieszanie na polu karnym Isakssona, próbuje Carvalho, było blisko!
W 57 minucie ładnie strzela Lampard, jednak piłka zablokowana zostaje przez Richardsa. W 61 minucie żółtą kartkę za agresywny faul na Drogbie otrzymuje Hamann.
64 minuta - pierwsza zmiana w meczu: Jihai zastąpiony zostaje przez Millera. Minutę później rzut wolny po faulu na Drogbie wykonuje Lampard - prosto w mur...
W 68 minucie zółta kartka trafia do Dunne za faul na Robbenie. Z wolnego uderza Cole - blisko. Kontrę gospodarzy przerywa Geremi.
72 minuta - w zespole Manchesteru Samaras zastępuje aktywnego dziś Vassella. Przy jego pierwszej akcji Cech sprząta mu piłkę sprzed nosa. Chwilę później próbuje ponownie, ale jego strzał blokuje Carvalho.
W 78 minucie mamy pierwszą zmianę u The Blues - w miejsce Robbena wchodzi Wright-Phillips. Na ostatnią zmianę decyduje się również szkoleniowiec Manchesteru: Dabo zmienia Hammana.
W 82 minucie mocno na bramkę Cecha z 20 metrów uderza Barton - piłka mija jednak słupek.
83 minuta - starcie Drogby i Richardsa - obydwaj zawodnicy ukarani zostają żółtą kartką za przepychankę i dyskusje.
W 87 minucie świetnie przyłożył Drogba, jednak wspaniale popisał się bramkarz Manchesteru. Sypią się żółte kartki - teraz ukarany zostaje Ballack. Sęzia dolicza 4 minuty do końca meczu.
W końcowych minutach za Makelele wchodzi Diarra. Jeszcze Ballack oddaje piękny strzał tuż przy słupku, jednak broni go Isaksson. Koniec meczu - Chelsea wywozi 3 pkt z Manchesteru!

Manchester City - Chelsea Londyn 0:1

Bramki: Lampard (28' - karny)