ChelseaLIVE.pl - Chelsea Londyn. Serwis o Chelsea FC - The Blues http://www.chelsealive.pl Chelsea Londyn - największy polski serwis o Chelsea FC. Kilkadziesiąt newsów dziennie, transfery Chelsea FC skład CFC historia i biografie. Relacje Live, newsy, forum Chelsea. Abramowicz, Roberto di Matteo, Terry, Lampard, Cech, Drogba. Codzienne naj Kante: Transferowe plotki? Skupiam się na Chelsea Mon, 25 Mar 2019 16:52:54 +0100 http://www.chelsealive.pl/n-52139-kante-transferowe-plotki-skupiam-sie-na-chelsea.php http://www.chelsealive.pl/n-52139-kante-transferowe-plotki-skupiam-sie-na-chelsea.php admin http://www.chelsealive.pl/n-52139-kante-transferowe-plotki-skupiam-sie-na-chelsea.php#komentarze N'Golo Kante wciąż wiązany jest z transferem do PSG czy Realu Madryt, jednak podobnie jak i w poprzednich przypadkach tak i teraz piłkarz deklaruje wierność Chelsea.

Dziś znajduję się w Chelsea, to co mówi się o mnie gdziekolwiek nie jest ważne, skupiam się tylko na tym co tu i teraz - podkreślił pomocnik.

Plotki o możliwości przenosin piłkarza do Realu wzrosły po tym, jak na stanowisko trenera tego zespołu wrócił rodak Kante, Zinedine Zidane.

Czy kontaktował się ze mną Zidane? To nie jest ważne. Jestem w Chelsea i koncentruję się tylko na tym.

]]>
Trzydziesty gol Hazarda dla Belgii Mon, 25 Mar 2019 09:19:18 +0100 http://www.chelsealive.pl/n-52138-trzydziesty-gol-hazarda-dla-belgii.php http://www.chelsealive.pl/n-52138-trzydziesty-gol-hazarda-dla-belgii.php admin http://www.chelsealive.pl/n-52138-trzydziesty-gol-hazarda-dla-belgii.php#komentarze Wygraną 2:0 zakończył się mecz Belgii z Cyprem. Bramki strzelali dwaj piłkarze Chelsea: Eden Hazard, dla którego był to już 30-sty gol dla swojej reprezentacji, oraz Michy Batshuayi. Dla samego Hazarda był to również setny występ w narodowych barwach.

Bramka Hazarda wpadła w 10 minucie meczu po podaniu Batshuayia. Michy podwoił prowadzenie siedem minut później.

Dla Belgii był to 12 wygrany mecz z rzędu.

]]>
Deschamps: Giroud chce więcej minut w Chelsea Sun, 24 Mar 2019 21:35:23 +0100 http://www.chelsealive.pl/n-52137-deschamps-giroud-chce-wiecej-minut-w-chelsea.php http://www.chelsealive.pl/n-52137-deschamps-giroud-chce-wiecej-minut-w-chelsea.php admin http://www.chelsealive.pl/n-52137-deschamps-giroud-chce-wiecej-minut-w-chelsea.php#komentarze Selekcjoner Francji Didier Deschamps potwierdził ostatnie wypowiedzi Oliviera Girouda, który skarżył się ze swojej frustracji związanej ze zbyt małej ilości minut na boisku, jakie otrzymuje od Maurizio Sarriego.

W obecnym sezonie Giroud zagrał w 33 meczach dla The Blues jednak spośród tej ilości tylko sześć z nich oznaczało grę w wyjściowym składzie na ligowe starcia.

Giroud jest tam, gdzie powinien być na boisku, zdobywa bramki. To samo robi w sowim klubie. Na pewno chciałby grać w nim więcej, ale jesli ma te szanse w Lidze Europy, zdobywa tam bramki - powiedział Deschamps.

]]>
Southgate: Nie byliśmy pewni, czy Callum sobie poradzi Sun, 24 Mar 2019 20:57:26 +0100 http://www.chelsealive.pl/n-52136-southgate-nie-bylismy-pewni-czy-callum-sobie-poradzi.php http://www.chelsealive.pl/n-52136-southgate-nie-bylismy-pewni-czy-callum-sobie-poradzi.php admin http://www.chelsealive.pl/n-52136-southgate-nie-bylismy-pewni-czy-callum-sobie-poradzi.php#komentarze Szkoleniowiec Anglii, Gareth Southgate przyznał, że wątpił w jakość nastolatka Chelsea, Calluma Hudson-Odoi. Ostatecznie pomocnik otrzymał powołanie z listy rezerwowej i zaliczył swój debiut w meczu z Czechami.

Nie byliśmy pewni, czy uda mu się przystosować do seniorskiego poziomu ale już teraz jesteśmy zadowoleni, że po niego sięgnęliśmy. Pewnie nie otrzymałby tej szansy gdyby nie kontuzje a tym samym grałby dłużej w reprezentacji U-21 - powiedział Gareth Southgate.

Callum już udowodnił, że może sobie poradzić. Jest bardzo pewnym siebie chłopcem, ma dojrzałość, to będzie to dla niego fantastyczny tydzień. Bardzo się cieszę, że pokazał kibicom to, co pokazywał nam na treningach przez cały ostatni tydzień.

]]>
Hazard: Myślę tylko o kolejnym meczu Sat, 23 Mar 2019 22:52:24 +0100 http://www.chelsealive.pl/n-52135-hazard-mysle-tylko-o-kolejnym-meczu.php http://www.chelsealive.pl/n-52135-hazard-mysle-tylko-o-kolejnym-meczu.php admin http://www.chelsealive.pl/n-52135-hazard-mysle-tylko-o-kolejnym-meczu.php#komentarze Pytany o rzekomą pięcioletnią, lukratywną umowę z Realem, na jaką miał zgodzić się Eden Hazard, sam piłkarz ucieka od tego tematu. Pomocnik Chelsea wciąż jest wiązany z zespołem Królewskich, a powrót Zinedine Zidane do Madrytu tylko te spekulacje pogłębia.

Umowa Hazarda z Chelsea jest ważna już tylko nieco ponad rok. W obecnym tygodniu pojawiły sie informacje, wg których piłkarz miał zgodzić się już na osobisty kontrakt z Realem Madryt.

Real? Koncentruję się tylko i wyłącznie nad jutrzejszym meczem z Cyprem. To wszystko, o czym teraz myślę
- wykręcił się od odpowiedzi o swoja przyszłość Hazard.

Wg prasy Hazard ma być priorytetem transferowym Zidane, ale w razie niepowodzenia takiego zakupu Królewscy mają skupić się na pozyskaniu z West Ham United Andersona.

]]>
Hudson-Odoi: Jestem absolutnie zachwycony Sat, 23 Mar 2019 16:53:25 +0100 http://www.chelsealive.pl/n-52134-hudson-odoi-jestem-absolutnie-zachwycony.php http://www.chelsealive.pl/n-52134-hudson-odoi-jestem-absolutnie-zachwycony.php admin http://www.chelsealive.pl/n-52134-hudson-odoi-jestem-absolutnie-zachwycony.php#komentarze W wieku 18 lat i jeszcze bez pełnoprawnego debiutu w Premier League Callum Hudson-Odoi może cieszyć się pierwszym występem dla reprezentacji Trzech Lwów. Pomocnik wszedł na boisko w 70 minucie meczu z Czechami stając się najmłodszym reprezentantem Anglii w historii Chelsea.

Jestem absolutnie zachwycony. Chcę podziękować wszystkim, którzy pomogli mi tu dotrzeć, możliwość gry na domowym stadionie przed tymi kibicami to wielkie uczucie. Mam nadzieję, że takich występów będę miał więcej.

Kiedy nakazano mi przygotować się do wyjścia na boisko, nie mogłem w to uwierzyć. Nie sądziłem, że to prawda. Zacząłem rozglądać się po trybunach, wszyscy wyglądali na zadowolonych - nie mogłem w to uwierzyć
- dzieli się swoimi odczuciami piłkarz.

To właśnie sparowany przez bramkarza Czech strzał Hudsona Odoi Tomas Kalas zamienił przypadkowo na samobójczego gola. Już w poniedziałek piłkarz będzie miał okazję na kolejny występ - tym razem Anglia gra z Czarnogórą.

]]>
Kovacić: To będzie świetny rok Sat, 23 Mar 2019 08:34:41 +0100 http://www.chelsealive.pl/n-52133-kovacic-to-bedzie-swietny-rok.php http://www.chelsealive.pl/n-52133-kovacic-to-bedzie-swietny-rok.php admin http://www.chelsealive.pl/n-52133-kovacic-to-bedzie-swietny-rok.php#komentarze Mimo ostatnich, nie najlepszych wyników Chelsea, Mateo Kovacic wsparł Maurizio Sarriego. Pomocnik uważa, że po pierwszym, trudniejszym sezonie, włoski trener na dobre odnajdzie się w realiach Premier League - o ile otrzyma na to szansę.

Kiedy zawodnicy są przyzwyczajeni do grania w inny typ futbolu, a potem do klubu przychodzi ktoś, kto chce wszystko zrobić inaczej, sprawy stają się nagle trudne. Sarri ma dwoją filozofię w głowie, to świetna osobowość. Chce po prostu grać w piłkę i to właśnie staramy się robić. Chcemy zdobyć jakieś trofeum.

Najważniejszą rzeczą w tym fachu jest ilość pucharów po które sięgniesz, wszyscy o tym wiedzą. Tu w Chelsea piłkarze są przyzwyczajeni do wygrywania trofeów i jestem pewien, że ostatecznie na koniec sezonu uznamy, że to był świetny rok
- stwierdził Kovacić.

]]>
Zwycięstwo Francji, gol Giroud! Sat, 23 Mar 2019 07:52:42 +0100 http://www.chelsealive.pl/n-52132-zwyciestwo-francji-gol-giroud.php http://www.chelsealive.pl/n-52132-zwyciestwo-francji-gol-giroud.php admin http://www.chelsealive.pl/n-52132-zwyciestwo-francji-gol-giroud.php#komentarze Zgodnie z oczekiwaniami reprezentacja Francji w pierwszym spotkaniu eliminacji do mistrzostw Europy 2020 w rozbiła na wyjeździe Mołdawię 4:1. Jednego z goli zdobył Olivier Giroud. W barwach Trójkolorowych grał także N'Golo Kante.

Od początku Francuzi rzucili się na swoich rywali ale początkowo nie mogli sforsować mołdawskiej obrony. Udało im się to dopiero w 24. minucie. Kapitalnym zagraniem nad głowami obrońców popisał się Paul Pogba, a jeszcze bardziej efektowne uderzenie zaprezentował Antoine Griezmann, który strzałem z woleja zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

Trzy minuty później było już 2:0 dla Francuzów. Griezmann tym razem wcielił się w rolę asystenta, dośrodkowując piłkę z rzutu rożnego wprost na głowę Raphaela Varane'a, a obrońca mistrzów świata spokojnie umieścił ją w siatce.

Goście nie zamierzali jednak na tym poprzestać i cały czas atakowali mołdawską bramkę. W 29. minucie świetną okazję zmarnował Blaise Matuidi, który uderzył wysoko nad bramką.
Kilka chwil później zdążył się jednak zrehabilitować, zagrywając w polu karnym do Olivera Giroud i francuski napastnik sprytnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy po raz trzeci.

Do przerwy utrzymał się rezultat 3:0. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, wciąż nacierali Trójkolorowi, którzy stwarzali sobie kolejne okazje, ale zarówno po strzałach Matuidiego jak i Pogby doskonale bronił Aleksiej Koselew.

W 79. minucie znów Pogba próbował swoich sił strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego, ale uderzył tuż obok słupka. Dopiero w 87. minucie przyjezdni dopięli swego. O piłkę powalczył Thomas Lemar, ta trafiła do Kyliana Mbappe i napastnik PSG precyzyjnym technicznym strzałem umieścił ją w siatce.

Przed końcem spotkania honorowe trafienie zdążyli zaliczyć jeszcze gospodarze. Po dośrodkowaniu z prawej strony i strzale głową Vitalie Damascan piłka odbiła się od słupka, Hugo Lloris nieco się zagapił i skuteczną dobitką popisał się Vladimir Ambros. Na więcej Mołdawian nie było już stać i mecz zakończył się wygraną Francji 4:1.

]]>
Wygrana Anglii, debiut Hudsona-Odoi Sat, 23 Mar 2019 06:37:35 +0100 http://www.chelsealive.pl/n-52131-wygrana-anglii-debiut-hudsona-odoi.php http://www.chelsealive.pl/n-52131-wygrana-anglii-debiut-hudsona-odoi.php admin http://www.chelsealive.pl/n-52131-wygrana-anglii-debiut-hudsona-odoi.php#komentarze W meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy Anglia gładko pokonała Czechy aż 5:0. W drugiej połowie meczu zadebiutował w seniorskich barwach Callum Hudson-Odoi, z kolei spotkania tego nie będzie miło wspominał Tomas Kalas, który strzelił samobója.

Na pierwsze trafienie w tym starciu musieliśmy poczekać do 24. minuty, kiedy to gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie. Wtedy to futbolówkę w siatce umieścił Raheem Sterling, który tylko dołożył nogę w polu karnym Czechów, tym samym przecinając świetnie podanie od Jadona Sancho.

Przed zmianą stron zobaczyliśmy w tym starciu także drugiego gola. Już w doliczonym czasie gry Pavel Kaderabek użył zbyt wiele siły podczas odbioru piłki, co poskutkowało odgwizdaniem rzutu karnego dla reprezentacji Lwów Albionu.
Do strzału z jedenastu metrów podszedł Harry Kane, który nie mógł zmarnować takiej szansy i pewnie umieścił futbolówkę tuż obok lewego słupka.

Po ponownym gwizdku sędziego do ataku rzucili się z kolei Czesi, którzy bardzo szybko wykreowali kilka groźnych sytuacji podbramkowych. Najpierw golkipera Anglików postraszył Tomas Soucek, a następnie bliski zdobycia gola kontaktowego był David Pavelka. Obie próby zakończyły się jednak niepowodzeniem.

Kolejne goli udało się za to strzelić gospodarzom. W 62. minucie mieliśmy już 3:0, a ponownie na listę strzelców wpisał się Raheem Sterling.
Zawodnik Manchesteru City nie miał zamiaru się jednak zatrzymywać i kilka chwil później ustrzelił hat-tricka. To był zdecydowanie jego wieczór.

Ostatecznie zobaczyliśmy także piątego gola. Tym razem strzelali jednak Czesi. Problem w tym, że Tomáš Kalas skierował futbolówkę do własnej bramki, tym samym ustalając wynik spotkania na pięć do zera.

]]>
Nuno i Lampard kandydatami na trenera Chelsea Fri, 22 Mar 2019 16:53:54 +0100 http://www.chelsealive.pl/n-52130-nuno-i-lampard-kandydatami-na-trenera-chelsea.php http://www.chelsealive.pl/n-52130-nuno-i-lampard-kandydatami-na-trenera-chelsea.php admin http://www.chelsealive.pl/n-52130-nuno-i-lampard-kandydatami-na-trenera-chelsea.php#komentarze Choć wyniki ostatniego miesiąca Chelsea znacznie się poprawiły, to wyniki ostatnich meczów z Wolverhampton i Evertonem ponownie stawiają pytania o przyszłość Maurizio Sarriego. Według The Sun włodarze The Blues w gronie następców Włocha mieli umieścić Franka Lamparda i trenera Wilków Nuno Espirito Santo.

Nazwisko Lamparda wciąż przewija się w spekulacjach dotyczących obsady trenerskiego krzesła na Stamford Bridge. Jest to o tyle normalne, że były pomocnik Chelsea cieszy się w Londynie wciąż wielką estymą.

Ewentualna przyszłość Lamparda będzie lepiej znana po rozstrzygnięciu się losów Championship - Anglik prowadzi Derby County, które wciąż walczy o awans do ekstraklasy.

Nuno Espirito Santo to całkowicie nowy pomysł, który wypłynąć miał zapewne po ostatnim remisie Chelsea z Wolverhampton. Warto dodać, że czarnoskóry szkoleniowiec znalazł w obecnym sezonie sposób na ekipę Maurizio Sarriego, bowiem w pierwszym meczu jego zespół na własnym terenie pokonał The Blues, tak więc w dwóch spotkaniach piłkarze Wilków uzbierali aż cztery punkty z faworyzowanymi rywalami.

]]>
Wygrana Belgii z Rosją, dwa gole Hazarda Fri, 22 Mar 2019 06:05:23 +0100 http://www.chelsealive.pl/n-52129-wygrana-belgii-z-rosja-dwa-gole-hazarda.php http://www.chelsealive.pl/n-52129-wygrana-belgii-z-rosja-dwa-gole-hazarda.php admin http://www.chelsealive.pl/n-52129-wygrana-belgii-z-rosja-dwa-gole-hazarda.php#komentarze W pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy Belgia pokonała Rosję 3:1. Duży udział w zwycięstwie miał Eden Hazard, który strzelił dwie bramki.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy. Po znakomitej akcji, szybkiej wymianie podań, już w 15. minucie do siatki precyzyjnym strzałem zza szesnastego metra piłkę skierował Youri Tielemans.

Dwie minuty później jednak stadion w Brukseli zamarł. W z pozoru niegroźnej sytuacji fatalnie zachował Się Thibaut Courtois, który zabawił się pod swoją bramką i stracił piłkę na rzecz Denisa Czeryszewa - Rosjaninowi nie pozostało nic innego, jak wpakować futbolówkę do pustej bramki.

Stracony gol nie podciął skrzydeł Belgom, którzy cały czas starali się atakować. W 40. minucie po znakomicie wyprowadzonej kontrze tylko ofiarna interwencja jednego z obrońców, kory wybił piłkę z pustej bramki po strzale Michy Batshuayi'a, uratowała Rosjan przed utratą drugiej bramki.

Cztery minuty później jednak szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. W polu karnym Eden Hazard przełożył obrońce popularnym zwodem "na zamach", ale został podcięty i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykonał sam poszkodowany i znów gospodarze byli na prowadzeniu.

W 50. minucie bliscy wyrównania byli Rosjanie, ale tym razem uderzenie Czeryszewa obronił Courtois. Później zdecydowanie przeważali gospodarze, ale rzadko zmuszali golkipera przyjezdnych do wysiłku.

W 79. minucie powinno być 3:1 dla Belgii. Po świetnej akcji w środku pola Hazarda i dośrodkowaniu z prawego skrzydła znakomitą okazję miał Batshuayi, ale po jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Belgowie dopięli swego. Z prawego skrzydła w pole karne dograł Dries Mertens, tam piłki nie opanował jej Batshuayi, ale dość szczęśliwie futbolówka trafiła pod nogi Hazarda, który wpakował ją do siatki, zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu.

Rosjanie kończyli to spotkanie w "10" bowiem, w 90. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Aleksandr Gołowin.

]]>
Roma chętna do ściągnięcia Sarriego Thu, 21 Mar 2019 20:06:28 +0100 http://www.chelsealive.pl/n-52128-roma-chetna-do-sciagniecia-sarriego.php http://www.chelsealive.pl/n-52128-roma-chetna-do-sciagniecia-sarriego.php admin http://www.chelsealive.pl/n-52128-roma-chetna-do-sciagniecia-sarriego.php#komentarze Mimo, że całkiem niedawno AS Roma zastąpiła dotychczasowego swojego szkoleniowca Eusebio di Francesco innym menadżerem - Claudio Ranierim, to wciąż rozważa możliwość zaoferowania stałej umowy Maurizio Sarriemu, którego przyszłość w Chelsea wydaje się być mocno niepewna.

Wydaje się, że włoski szkoleniowiec pozostanie na Stamford Bridge minimum do końca obecnego sezonu, jednak jego dalsze losy będą w dużej mierze uzależnione od tego, czy uda mu się zagwarantować klubowi udział w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.

Fiasko tego celu może spowodować kolejną roszadę na trenerskim krześle Chelsea. Sytuacji Sarriego mocno przygląda się Roma, która jak na razie zagwarantowała sobie usługi Ranieriego tylko do końca obecnego sezonu. Ewentualna umowa z włoskim klubem mogłaby ograniczyć wydatki Chelsea w przypadku dymisji Maurizio, którego kontrakt jest ważny jeszcze przez kolejny rok.

]]>
Chelsea odkupi Nathana Ake? Thu, 21 Mar 2019 11:33:08 +0100 http://www.chelsealive.pl/n-52127-chelsea-odkupi-nathana-ake.php http://www.chelsealive.pl/n-52127-chelsea-odkupi-nathana-ake.php admin http://www.chelsealive.pl/n-52127-chelsea-odkupi-nathana-ake.php#komentarze Jak donoszą brytyjskie dzienniki, Chelsea zastanawia się nad uruchomieniem klauzuli odkupu z Bournemouth Nathana Ake.

Ake przeniósł się z Chelsea do Bournemouth w czerwcu 2017 roku za 20 milionów funtów i stał się kluczowym członkiem zespołu Eddiego Howe'a w Dean Court.

Forma Holendra zwróciła uwagę części największych klubów Premier League, a według 'De Telegraaf' Chelsea rozważa teraz możliwość przywrócenia Ake na Stamford Bridge. The Blues zawarli w kontrakcie sprzedaży klauzulę odkupu w wysokości 39 milionów funtów, co oznacza, że ​​Wiśnie będą musiały przyjąć taką ofertę od londyńskiego klubu.

Maurizio Sarri latem zamierza wzmocnić linię defensywy. Z zespołem na pewno pożegna się Gary Cahill, niepewny jest także los Davida Luiza, którego umowa wygasa pod koniec sezonu.

24-latek wystąpił w Chelsea 14 razy. W barwach Bournemouth skolekcjonował 72 mecze.

]]>
Borussia włącza się z walkę o Odoi? Thu, 21 Mar 2019 11:07:12 +0100 http://www.chelsealive.pl/n-52126-borussia-wlacza-sie-z-walke-o-odoi.php http://www.chelsealive.pl/n-52126-borussia-wlacza-sie-z-walke-o-odoi.php admin http://www.chelsealive.pl/n-52126-borussia-wlacza-sie-z-walke-o-odoi.php#komentarze Już nie tylko Bayern Monachium, ale także Borussia Dortmund ma włączyć się w walkę o pozyskanie pomocnika Chelsea, Calluma Hudsona-Odoi.

Bayern starał się o młodego zawodnika w styczniu, jednak oferty niemieckiego giganta były sukcesywnie odrzucane przez Chelsea. Klub z Monachium nie ukrywa, że zamierza latem po raz kolejny zgłosić się po Calluma.

Jak się okazuje, do walki o piłkarza chce wejść również Borussia co może podbić cenę zawodnika.

Hudson-Odoi jest związany z Chelsea już tylko nieco ponad roczną umową i jak na razie zwleka z jej przedłużeniem będąc niezadowolonym z ilości czasu, jaki otrzymuje od Maurizio Sarriego na boisku.

]]>
Hazard: Chcę sięgnąć poziomu... Salaha! Thu, 21 Mar 2019 10:35:54 +0100 http://www.chelsealive.pl/n-52125-hazard-chce-siegnac-poziomu-salaha.php http://www.chelsealive.pl/n-52125-hazard-chce-siegnac-poziomu-salaha.php admin http://www.chelsealive.pl/n-52125-hazard-chce-siegnac-poziomu-salaha.php#komentarze Choć nazwisko Edena Hazarda zaliczane jest do trzech najlepszych nazwisk światowego futbolu, to belgijski pomocnik stwierdził, że chciałby osiągnąć poziom zawodnika spoza tej grupy - Mohameda Salaha.

Lubię Lukę Modrica, on gra bardziej na pozycji typowego pomocnika niż ja, oczywiście podoba mi się także gra Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo. Mo Salah jest jednym z moich dobrych przyjaciół i robi coś niesamowitego. Próbuję podglądać tych wszystkich zawodników po to, aby osiągnąć ich poziom - skromnie wyznał Eden Hazard.

Salah i Hazard byli kolegami z Chelsea, zanim londyńczycy nie pozbyli się go wypożyczając do włoskich zespołów. Dwa lata potem Egipcjanin z hukiem powrócił do Premier League w barwach Liverpoolu. W sezonie 2017/18 Salah zdobył aż 46 bramek dla klubu i reprezentacji.