26.03.2024 16:15

Milan lepszy od Chelsea

dodał: Milin 29.07.2012 01:28 źródło: własne
Luton

Chelsea Londyn przegrała swój drugi sparing z rzędu. Po porażce z MLS All-Stars również AC Milan zdołał strzelić nam jedną bramkę więcej i rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść.

W ciągu pierwszego kwadransa przeważali londyńczycy. Nie przełożyło się to na bramkę, choć bliski szczęścia był John Terry, po zgraniu Branislava Ivanovica.

AC Milan obudził się dopiero podczas drugiego kwadransa. Stało się to głównie za sprawą aktywności w ofensywie Kevina Prince'a-Boatenga. Mimo wszystko na bramkę czeka mediolańczycy oddali zaledwie dwa celne strzały.

W Chelsea aktywny na prawym skrzydle był Eden Hazard, który był jednak niemiłosiernie kopany przez Bonerę. Sędzie jednak w większości sytuacji nie używał gwizdka.

Od początku drugiej połowy mogliśmy oglądać Marko Marina, który zmienił Raula Meirelesa. W trakcie meczu Roberto di Matteo wprowadził Torresa, Ferreire, Maloude, Essiena i Hutchinsona, jednak na niewiele się te zmiany zdały.

W 52 minucie Cech został zmuszony do znakomitej interwencji. Po ładnej wymianie podać do piłki doszedł Emanuelson, ale Cech był na posterunku i dobitka Ambrosiniego nie zmusiła go do kapitulacji.

2 minuty później oglądaliśmy odpowiedź Chelsea, a konkretnie Franka Lamparda, którego strzał w środek bramki obronił goalkeeper Milanu.

W 64 minucie dobrym wyszkoleniem technicznym popisał się Torres, jednak akcja zakończyła się tylko na cornerze dla The Blues. Strzał Davida Luiza poszybował jednak obok słupka.

W 68 minucie padł gol dla Milanu. Emanuelson podholował piłkę i zagrał do partnera, którego strzał obronił Cech. Wobec dobitki był już jednak bezradny i ten, który rozpoczął całą akcję, a więc Emanuelson, zdobył pierwszą i jak się okazało jedyną bramkę w tym meczu.

5 minut później jeden z zawodników AC Milan wykopał piłkę ze swojej połowy w nasze pole karne, a tam nie najlepiej interweniował Petr Cech. Jednak efekt w postaci rzut rożny nie stworzył większego zagrożenia.

Na chwilę przed końcem szansę z rzutu wolnego miał Hazard, jednak trafił w mur. Kilka minut później Torres wywalczył rzut wolny w podobnym miejscu, ale po prawej stronie, jednak strzał poszybował nad poprzeczką. Jeszcze w ostatniej akcji meczu Torres próbował kiwać w polu karnym, ale widać było, że potrzeba mu jeszcze trochę czasu, aby dojść do pełni formy.

Chelsea przegrywa z Milanem 0:1. Kupujemy ofensywnych piłkarzy, żeby poprawić skuteczność, ale powinniśmy też pomyśleć o defensywie, bo w 4 sparingach ani razu nie kończyliśmy meczu z 'zerem z tyłu' i straciliśmy łącznie 7 goli. Nasz bilans po 4 sparingach to: 1 zwycięstwo, 1 remis i 2 porażki. Bilans bramkowy - 7:7.

Chelsea - AC Milan 0:1 (0:0)
Emanuelson 68

Aktualna ocena: 4.97

20682 wyświetlenia | 58 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

DrabSon29.07.2012 14:26

Chyba za bardzo niektórzy zwracają uwagę na te wyniki, przecież to są tylko sparingi, jak dla mnie to mogą sobie przegrać nawet sparing Brighton.. Najważniejsze jest to, aby już od meczu z City pokazali, że chcą wygrać bo na razie tego nie widać, być może właśnie dlatego, że brakuje takiej woli walki, przegraliśmy z MLS ALL STAR i Milanem.
Lesspain masz trochę racji, że z Di Matteo gra Chelsea nadal będzie opierała się na kontrze, jednak mając takich zawodników jak Hazard, Mata, Oscar, Torres kontra może być zabójcza, a być może sami zawodnicy wymuszą poniekąd zmianę taktyki Włocha i będzie grać bardziej ofensywnie. Pozdro

ashleycole329.07.2012 14:08

O tym meczu chyba trzeba jak najszybciej zapomnieć.
Pokonał nas Milan, który grał prawie rezerwowym składem, a my prawie najsilniejszym.

Przede wszystkim co mnie denerwowało i rzucało sie w oczy, to przewracanie sie Hazarda przy każdym kontakcie fizycznym. Przecież jeśli on bedzie tak grał, to w meczach ligowych nie bedzie sie podnosił z murawy. Myśle jednak, że to poprawi.
I w końcu też Eden zagrał na skrzydle, tam o wiele lepiej mu idzie.
I niestety też Ramires po raz kolejny zagrał na skrzydle. A ja już mam dość obecności Brazylijczyka na prawym skrzydle, bo on sie tam nie nadaje. Jak patrzyłem na te jego przyjęcia piłki na 10 metrów...
Po prostu musimy ściągnąć prawoskrzydłowego, nie ma innego wyjścia.

Ogólnie ciężko wypisać jakieś pozytywy z tego meczu...

Pstrong.Jr29.07.2012 13:33

nie no zaczyna mnie to irytowac powoli... cos jest nie tak. Kasa niesamowita idzie na transfery. .. Gdyby manure dysponowalo takimi pieniedzmi to moglibysmy im pomachac tylko. Dobrze ze hazard doszedl... no ale przegywac mecz z emanuelsonem i boatengiem ktorzy nas rozklepali. .. reszta rezerwy? wstyd. zawiedli nasi kibicow z USA. To jest wina tych cwaniaczkow co siedza przy korycie romka i mysla ze dobre transfery robia. bo jak wytlumaczyc ze kibice sie domagaja odmladzania skladu a ci ich sluchaja? to sa profesionalisci? powinni takie zakupy robic by do starzenia sie skladu nie dochodzilo. sprzedac maloude kupic hazarda czy tam kogos i mieszac STOPNIOWO starszych z mlodszymi. .. a nie w rok rewolucje robic facepalm . maja kase klub ma marke. czego chciec wiecej. ..

Speedy29.07.2012 12:52

weyn123 Hmm...Jeżeli chcesz zeby United wyszło z grupy LM to też wypadałoby coś zmienić HAHAHAHA :) Co do sparingu...Trzeba się poprawić tyle powiem :)

weyn12329.07.2012 12:50

Nic sie nie stalo zrobicie jeszcze pare transferow i napewno bedziecie wygrywac sparingi:]

Lesspain29.07.2012 12:44

Mnie tylko śmieszy jedna rzecz, że większość chce żeby cfc grała ładną piłke, a za Di Matteo będziemy tylko z kontry grac , bez kreatywności, no ale to wy wszyscy krzyczeliście że on ma zostać, ale przypominam niesmak jaki towarzysxył mimo wygranej w lm i fm .

Pstrong.Jr29.07.2012 12:38

SZKODA BO BYM SIE ZDZIWIŁ JAK BYSMY WYGRALI. NIE WIEM COS DZIWNEGO SIE STAŁO OD PEWNEGO MECZU W 2010/11.. ALE MNIEJSZA Z TYM. TROCHE ROZCZAROWALI MNIE WSZYSCY PIŁKARZE NA TLE E. HAZARDA. BO WIDAC BYŁO STRASZY ODSKOK UMIEJETNOSCI. PIŁKARZ NIEZWYKŁY OBY MIAŁ Z KIM GRAC U NAS. LICZE NA JUANA. DANIELA. ( WIDAC TO BYŁO JAK ODEGRAL DO ASHA PIETA FOOTBALÓWKE A TEN SIE. .. WYDAJE MI SIE ZDZIWIŁ. )

lampard8229.07.2012 12:07

Brakowało takiej chęci wygranej,Milan strzelił bramkę w 68 minucie,a Chelsea biegała gdzieś nie wiadomo nawet po co?;/ Brakuje takiej kreatywności przede wszystkim pod bramką i cały czas powtarzam od tamtego sezonu,nie mamy skutecznego napastnika.

soszmen29.07.2012 11:50

Wygrywaliśmy wszystkie spary z AVB i co było potem?

Saturas29.07.2012 11:36

No trudno, mimo iż cały czas powtarzam, że to tylko sparingi to jest lekki niedosyt, gdyż nie graliśmy jakoś ładnie. Mimo wszystko czekam tylko i wyłącznie na mecz z City, tam ujrzymy w jakiej zawodnicy są dyspozycji.