Osób on-line: 48

20.04.2024, 18:15

Dużo emocji i remis 2:2 z Juve

dodał: Milin 19.09.2012 21:31 źródło: własne

Chelsea Lodnyn zremisowała na Stamford Bridge 2:2 z Juventusem Turyn. Do przewry Niebiescy wygrywali 2:1, ale na dziesięć minut przed końcem wyrównał Quagiarella.

Roberto di Matteo dokonał tylko jednej zmiany w porównaniu z ostatnim meczem z QPR - w miejsce Bertranda grał Oscar i jak widać okazało się to znakomitym wyborem. Przed Cechem grała czwórka Cole, Terry, Luiz i Ivanović. Przed nimi Lampard, Mikel i Ramires, a przodu Torres i Hazard.

Przez pierwsze pół godziny gry zaznaczała się lekka przewaga Chelsea, która zagrożenie sprawiała albo po szybkich kontrach Torresa lub Hazarda, lub po rzutach rożnych Lamparda.

Pierwszy gol padł w 31 minucie, wtedy Eden Hazard podał do Oscara, a Brazylijczyk kapitalnie uderzył w długi róg z około 25 metró. Piłka odbiła się jeszcze od nogi interweniującego obrońcy Starej Damy i footballówka przelobowała Buffona.

Nie minęły 2 minuty, a Niebiescy prowadzili już 2:0. Kolejne podanie do Oscara, który przed polem karnym z pół obrotu oddał przepiękny strzał, po którym opadła tuż przed bramką i znowu przelobowała Buffona.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się spokojnym prowadzeniem Chelsea, gola strzelił Juventus. Vidal wykorzystał obrońców Chelsea jako naturalną zasłonę dla Cecha i strzelił w długi róg, trafiając tuż przy słupku.

W końcówce rzut wolny 24 metry od bramki egzekwował Andrea Pirlo, ale nie trafił w światło bramki. Zaraz po przerwie Chelsea rzuciła się do ataków i po kilkunastu minutach mogła podwyższyć prowadzenie. Eden Hazard zbiegł z lewego skrzydła wpadł w pole karne i został powalony przez defensora Juventusu. Sytuacja mocno kontrowersyjna, jednak powtórki prawie jednoznacznie pokazały, że arbiter popełnił błąd nie wskazująć na wapno.

Do 80 minuty trwała zaciekła walka o panowanie w środku pola. Roberto di Matteo desygnował do gry Bertranda za Ramiresa i Matę a Oscara.

Na 10 minut przed końcem Marchisio kapitalnie zagrał na czystą pozycję piłkę do Quegiarelli, a Włoski napastnik bez problemów strzelił między nogami Cecha.

Ten sam zawodnik miał szanse wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale po szybkim strzale z narożnika pol karnego piłka odbiła się od górnej części poprzeczki.

Chelsea - Juventus 2:2
Oscar 21,33 - Vidal 35, Quagiarella 80

Aktualna ocena: 4.67

24862 wyświetlenia | 82 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

Mieszko0520.09.2012 16:27

Wielka szkada, lekki wstyd stracić pkt. na SB.
Nie było tak tragicznie jak w tamtym sezonie i tym, ale nie jest dobrze. Przebibane okienko i takie efekty oddać wygrany mecz. Nie byłoby źle z punktu wywiezionego z Włoch. Fajna bramka młodego brazylijczyka.
Od strzelania bramek są napastnicy. Raz się uda, moze drugi, jeszcze moze ze 3 razy bramka Lampsa z karnego, a co dalej.
Przyjęte jest, że to napastnik napastuje bramkę i umieszcza piłkę w siatce.
Może wytrwamy do stycznia. Nie wiem.

surmi20.09.2012 16:04

bardzo fajny mecz obie drużyny dały z siebie 110% ! a Vidal nawet 130% jak widziałem że gra z całych sił pomimo kontuzji to aż troszke zazdrościłem takiego gracza Juve ! ogólnie remis to słuszny wynik ale troche smutny dla kibiców CFC bo graliśmy na Stamford Bridge a w Turynie będzie znacznie ciężej ...

Hazard1997420.09.2012 15:51

CYgan ma racje Torres zagral dobry mecz ostatnie 20 minut mog zagrac Sturridge poniewasz Torres juz nie byl w stanie biegac.

CYgan20.09.2012 15:33

Podsumowując zmiana Torresa za Sturridge lub Mosesa dała by nam zwycięstwo

HAHAHAHAHAAH To było świetne no nie mogę. Nie wiem czy ty wogóle mecz oglądałeś, Torres zagrał świetny mecz , miał wkład w 2 bramkę oraz wiele świetnych podań a że nie dostał żadnej piłki którą mógłby uderzyć to nie jego wina.

maroxdd20.09.2012 15:18

A mogło być tak pięknie.
Na plus: Hazard(efektowne akcje) szkoda tylko że do około 60min, tu powinna nastąpić zmiana.
Oscar no po prostu bramki największych stadionów, zszedł i gra się zaczęła sypać.
A.Cole świetnie podłączał się do akcji.
Na minus: Torres ciągłe upadki, pomimo że go lubię czas żeby na murawę wszedł Sturridge( mecz QPR pokazał że potrafi zrobić różnicę).
Duży minus dla Ramiresa czy RDM nie widzi że to jest piłkarz na kontry ?
On może wejść kiedy wygrywamy i zostaliśmy zepchnięci do obrony.
I Mikel do tego grona idealnie pasuje,znowu dużo strat a mało odbiorów tego chyba wymaga się od defensywnego pomocnika.

Podsumowując zmiana Torresa za Sturridge lub Mosesa dała by nam zwycięstwo.Mówi się że Chelsea nie ma swojego stylu gry po transferach, teraz widać że ma równoważą atak z obroną co wygląda świetnie dla kibica, nie ma ciągłego klepania piłki lub murowania bramki.<king>

pstryk132320.09.2012 14:40

Szkoda tego remisu ze wzgledu is bbyl ona na SB. Co do wystepu pilkarzy to oczywiscie kapitalny wystep Oscara. Calkiem niezle poradzil sobie Cole, momentami dobrze grali tez Cech i Luiz, reszta ponizej swoich umiejetnosci. Szkoda ze Hazard zwolnil tempo i od dwoch spotkani gra slabo. Roberto za pozno dokonal zmiany wpuszczajac Mate na boisko i nie wykozystal jeszcze jednej mozliwosci zmiany, a taka byla wg mnie potrzeban (Torres- Moses).

Carmel20.09.2012 14:26

Dobry mecz w naszym wykonaniu, brakło szczęścia po prostu. Juventus to nie jakieś ogórki, tylko solidna drużyna i dlatego remis nie jest jakimś bardzo słabym rezultatem. Musimy wyeliminować indywidualne błędy i będzie dobrze. Brawa dla Oscara, fantastyczny mecz, fantastyczne dwa gole! <brawo>

kafar13320.09.2012 13:06

Torres grał ponownie dno. Pomimo tego, że bardzo go lubię - gość jest już kiepski, potrzebujemy dobrego napastnika.

maroog20.09.2012 12:05

jaby sciagnal zupelnie bezproduktywnego Torresa i wprowadzil np. Mosesa, ktory robi roznice to mogloby byc lepiej. Ale oczywiscie Roberto mysli, ze mozna tylko 2 zmiany robic... W ogole Torres nie powinien grac w pierwszym skladzie ile mozna mu dawac szans az sie odblokuje???!! To nie ligowy sredniak tylko Mistrz Europy tu nie ma miejsca dla pilkarzy ktorzy tak graja.

Dawid2020.09.2012 10:23

Jak dla mnie bardzo ładny mecz..szkoda tylko tej drugiej bramki straconej..;)