Arsenal vs Chelsea
23.04.2024, 21:00

Fatalna druga połowa i porażka w derbach z WHU

dodał: Milin 01.12.2012 14:40 źródło: własne

Chelsea po fatalnej drugiej połowie przegrała z West Ham United 1:3. Oglądanie Niebieskich w drugiej połowie było prawdziwą katorgą, a to, co działo się w ostatnich 10 minutach meczu i pierwszych 2 połowy wołało o pomstę do nieba.

Pierwszą bramkę zdobył w 13 minucie Juan Mata. Świetne prostopadłe podanie Mosesa do Torresa, Hiszpan podholował piłkę do linii końcowej, wpadł w pole karne i wycofał do swojego rodaka, który pewnym, płaskim strzałem zdobył gola.

Najaktywniejsi na boisku byli Victor Moses i Cesar Azpilicueta. Znakomite szanse mieli po stronie Chelsea Eden Hazard, znowu Mata i Torres, jednak albo piłka szybowała nad bramką, albo, po strzale Maty, kapitalnie zachował się Jaaskelainen.

Po przerwie Młoty wzięły się jednak ostro za siebie. Najpierw przez 10 minut atakowały Chelsea na ich połowie, co chwilę oddając strzał, albo wykonując rzuty rożne. Po jednej z takich akcji piłka po strzale pomocnika gospodarzy minęła Cecha, jednak zatrzymała się na wyciągniętej nodze Branislava Ivanovica.

Opłaciło się to, bo w 63 minucie Carton Cole, były gracz Chelsea prawie wskoczył na Branislava Ivanovića i pewnym strzałem głową tuż obok słupka nie dał szans Cechowi na jakąkolwiek interwencję.

Ta akcja bardzo zdenerwowała Chelsea. Najpierw z narożnika pola karnego strzelał Hazard, a dobijał Torres, ale w obu sytuacjach kapitalnie spisał się Jaaskelainen. Chwilę potem Juan Mata przymierzył z rzutu rożnego, ale footballówka odbiła się tylko od słupka.

W następnych 15 minutach Chelsea nie potrafiła przebić się przez defensywę Młotów, którzy chętnie atakowali bramkę Cecha, zwłaszcza po rzutach rożnych. Te jednak nie dawały żadnego efektu, bo 3 pod rząd wrzutku Nolana wybijał Fernando Torres.

Na boisku pojawili się i Marko Marin i Oscar, zmieniając odpowiednio Victora Mosesa i Edena Hazarda. 82 minuta to kapitalna interwencja Cecha, który zatrzymał Jarvisa. Chwilę potem Cole wybił piłkę, zmierzającą do bramki po strzale Reida. W 86 minucie kibice Chelsea przeżyli dramat. Po wybiciu piłki z autu, footballówkę otrzymał Cole, podał przed pole karne do wprowadzonego w przerwie Mohameda Diame, który kapitalnych strzałem obok Cecha dał WHU prowadzenie.

Chelsea próbowała atakować, jednak nic z tego nie wynikało. Podczas jednej z takich akcji już w 91 minucie, obrońcy nie zrozumieli się z Colem, którego podanie przejął Maiga i podał do kolegi, którego strzał wybronił Cech. Jednak dobitka Maigi okazała się skuteczna i West Ham pokonał Chelsea 3:1.

W ostatniej akcji meczu dobrze z ostrego kąta w polu karnym uderzał Torres, ale Jaaskelainen nie dał się pokonać. Tym samym Chelsea notuje 7 mecz bez zwycięstwa oraz 3 spotkanie z rzędu pod wodzą Rafy Beniteza bez zwycięstwa. Bilans bramkowy wynosi 1:3.

WHU - Chelsea 3:1
Juan Mata 13 - Cole 63, Diame 86, Maiga 90+1

Aktualna ocena: 4

19347 wyświetleń | 82 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

Lamps9001.12.2012 19:52

Jestem ciekaw ile dni Benitez zostanie na stanowisku,może juz dziś rano będzie news po tytułem 'Rafa zwolniony'.

Proplus01.12.2012 19:47

marson777 chyba cie bóg opóścił a co pokazał np Marin lub oskar jaraće się nimi a nic nie grają:(

Arty01.12.2012 18:50

jest szansa ze falcao dojdzie wystarczy ze roman sypnie dolarami skoro hazard wybral chelsea a nie manchester united to czemu mialby falcao nie przyjsc wszystko rozbija sie teraz o kase teraz to juz pilkarze nie patrza na historie czy potencjal liczy sie jak najwyzsza tygodniowka

marson77701.12.2012 18:27

Torres ty pieprzona gwiazdeczko każdy obrońca jest od ciebie szybszy o 15 ruchów do przodu nie nadajesz sie chłopie!!! A Benitez to nie jest żaden trener!!!

Kobiel601.12.2012 18:17

Pierwsza połowa kapitalna, taką Chelsea chciałbym oglądać w każdym meczu. Były sytuacje, dominowaliśmy West Ham na ich boisku. Była taka statystyka, gdzie przez 5 minut mieliśmy bodajże 83% posiadania piłki, więc to jest coś. Mogliśmy strzelić więcej bramek, a tak w drugiej połowie Młody atakowały, zepchnęli nas do obrony i strzelili - zasłużone - gole. Świetna pierwsza połowa, druga słaba, co wykorzystał zespół Allardyce.

Aha i przy golu na 2:1. Nie winię Ivanovicia, jednak według mnie gdyby tam był Terry, to gola by może nie było. Czemu? Gdyż Terry do takich piłek wyskakuje, robi wślizg, broni całym ciałem, a Bronek wystawił tylko nogę. No, ale oczywiście nie mówię, że to jest jego wina.

ivax2x01.12.2012 18:09

Jeśli mam być szczera to według mnie najgorszymi boisku byli Ivanović, Mikiel, Torrres i Hazard. Najlepszymi Cesar i Moses. Nie mamy lidera w naszym zespole i to widać, brakuje Terry'ego i Franka, zgodzicie się ze mną. Według mnie zwolnienie RDM było frajerstwem w wykonaniu Romka, postąpił źle i widać tego skutki.. Musimy odbudować się w środę, bo jak nie, to czarno to widzę..

przemas233301.12.2012 17:58

Mnie to nawet nie dziwi od samego początku że albo będzie remis albo przegrana dzięki naszemu Benitezowi Romek ma nauczkę zwalniając RDM

x2oop01.12.2012 17:46

Pociąg do stacji mistrzostwo odjeżdża bez nas. Nie mam zamiaru komentować tego co kto zawalił, bo chyba wszyscy oglądający widzieli co się działo.

Chciałbym tylko żebyśmy z tego sezonu wszyli mocniejsi o jedno - a mianowicie, o bardziej cierpliwego i dojrzałego Romana. Trzeba było dać się ponieść emocjom? To teraz ma. Prawdopodobnie tracimy szanse na ostatnie znaczące trofeum. Niektórzy pisali, że Benitezowi potrzebny jest czas. Ok, ale zapominają chyba o jednym. Benitez nie został sprowadzony w celu realizacji planu pt. "Budowa nowej Chelsea", tylko został zatrudniony jako TYMCZASOWY szkoleniowiec, który miał nam "ratować" sezon. Jak na razie efekt jest wręcz przeciwny, w sumie też nie można się dziwić, zmiany trenerów w trakcie sezonu z reguły nie przynoszą nic dobrego. Nie można liczyć, że co roku będzie się powtarzał cud jakiego dokonał w zeszłym sezonie RDM.

Chciałbym żeby to wszystko co się zdarzyło w ciągu ostatniego tygodnia nie miało miejsca, ale nic na to już się nie da poradzić. Pozostaje liczyć na to że Roman zmądrzeje i następny pełnoprawny szkoleniowiec, kto by nim nie był, otrzyma prawdziwą szansę, bo o ile stara Chelsea z zbudowana przez Mou była przez te wszystkie sezony praktycznie nie zmienna i mogła trwać pomimo zmian na stołku trenerskim, to teraz znajdujemy się w miejscu kiedy takie coś nie ma prawa bytu. Zespół jest w przebudowie, zawodnicy stanowiący o jego sile przez lata odchodzą, proces ten nie może się powieść bez kogoś kto go przeprowadzi od początku do końca.

mate9301.12.2012 17:41

nie denerwujcie sie to nic nie da i tak Benitez zaprowadzi nas do Chempionship wiec szkoda nerwów a Abramowicz to CENZURA który nie ma pojecia o prowadzeniu klubu

dandzior01.12.2012 17:28

Ech gdyby Mata strzelił na 2-0, gdyby...
Druga połowa słabiutka.Niesamowicie nas przycisneli.
Obrona gubiła się.Para stoperów słabiutko.Niech John wraca jak najszybciej.W pierwszej połowie, udało się zdominować rywala.W drugiej po wejściu tego Diame czy jak mu tam, już przestaliśmy istnieć.Przydałby się Lamps, na defensywnym pomocniku.On potrafi jednym podaniem uruchomić ofensywe.
Widać, że potrzebne są roszady i to zdecydowane.