Osób on-line: 39

20.04.2024, 18:15

Man City vs Chelsea 2:0

dodał: Milin 24.02.2013 14:19 źródło: własne

Chelsea Londyn po słabym meczu przegrywa z Manchesterem City na Etihad Stadium 0:2. Bramki dla ekipy Roberto Manciniego strzelali Yaya Toure i Carlos Tevez.

Manchester City przeważa i stworzył zdecydowanie więcej sytuacji strzeleckich. Bardzo dobrze spisuje się jednak w bramce Petr Cech. Świetne okazje mieli m.in. dwukrotnie Sergio Aguero i Jack Rodwell, oraz Nastasić i Yaya Toure.

To co można powiedzieć o Chelsea w pierwszej połowie to to, że jej piłkarze są często faulowani. Jednak sytuacji strzeleckich jak na lekarstwo.

Na drugą połowę obydwa zespoły wyszły bez zmian. Przez pierwsze 5 minut obejrzeliśmy jedną dobrą interwencję Cecha i dobry strzał Hazarda zza pola karnego, który obronił Hart.

W 50 minucie kapitalne podanie górą otrzymał Demba Ba, wpadł w pole karne i został zahaczony przez Joe Harta. Jedenastki na gola nie zamienił jednak Frank Lampard - Angielski bramkarz wyczuł intencje swojego rodaka.

Chwilę potem z rzutu rożnego dobrze główkował Gary Cahill, jednak minimalnie nad poprzeczką. W 54 minucie na boisko wszedł Carlos Tevez, który zastąpił Jacka Rodwella.

Minutę później Silva kapitalnie podał na wolne pole do Aguero, którego strzał zablokował jednak Gary Cahill. 57 minuta to kolejna wyborna szansa Aguero, którego lob wylądował tylko na górnej siatce.

W 63 minucie kibice na Etihad Stadium wpadli w szał radości. Silva podał do Yaya Toure, który przyjęciem piłki ograł dwóch obrońców Chelsea i będąc oko w oko z Cahillem oddał bardzo precyzyjny strzał, który jeszcze otarł się o nogę Anglika. Petr Cech bez szans i City prowadzi 1:0.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję Rafy. 4 minuty po golu Oscar zastąpił Hazarda, a Moses Lamparda. Przez następne 15 minut Chelsea nieudolnie próbowała zagrozić bramce Harta, jednak groźnego strzału nie było.

W 85 minucie na boisku pojawił się Fernando Torres, który zmienił Johna Obiego Mikela. Po upływie 4 minut City strzeliło drugą bramkę. Silva podał do Carlosa Teveza, który przyjął footballówkę przed polem karnym i oddał mocny strzał na bramkę. Petr Cech po raz drugi bez szans.

Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry. W tym czasie City przetrzymywało piłkę, a Roberto Mancini przeprowadził zmianę - Silve zastąpił Lescott.

Tak więc Chelsea przegrywa kolejny mecz, a City odskakuje The Blues na odległość 7 punktów. Jeśli jutro Tottenham wygra derby z West Hamem na White Hart Line, to spadniemy na 4 miejsce i nasza przewaga nad Arsenalem będzie wynosić jedynie 2 punkty, tyle samo, co strata do Spurs.

Manchester City - Chelsea 2:0 (0:0)
1:0 Yaya Toure 63'
2:0 Tevez 87'

Aktualna ocena: 3.67

13606 wyświetleń | 55 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

RafcikCFC24.02.2013 19:45

To co dziś się wydarzyło, pokazuje że niestety odstajemy od czołówki światowej w obecnej sytuacji... Były zapowiedzi walki o wicemistrzostwo, a teraz to ja się bardzo obawiam o nasze TOP4.

AdiX9424.02.2013 19:40

Ja chcialbym sie tylko jednego dowiedziec od Grubego
Po co on wystwil Ramiresa????
Bo zero nic dobrego z tego nie bylo niedość że Ramires w co 2 akcji tylko byl na tym skrzydle to musial sie cofac do tylu juz wolalbym aby gralismy

Tomek_CFC24.02.2013 18:42

Chyba nasz najgorszy sezon. Nie dość, że zmarnowaliśmy szansę na wszystkie trofea, to jeszcze przegrywamy z tymi ciotami ;/

icemanCFC24.02.2013 18:13

slaby mecz w naszym wykonaniu ale co zrobic taka pilka czego na brakuje? chyba trenera.. mielismy karnego potem kontre 2 na 1 i nie wykorzystujemy .. trzeba cos zmienic i to szybko bo za rok bedziemy grac w lidze europy..:(

lukaszcfc24.02.2013 18:10

I i teraz to już naprawdę mamy problem.Jutro pewnie Tottenham nas wyprzedzi a Arsenal już tylko 2pkt za nami. Co do meczu to masakra. Graliśmy słabo, mnóstwo błędów w obronie, głupie straty w środku pola bez pomysłu z przodu. Pierwszy celny strzał w 50 minucie do tego niewykorzystany karny. To nie mogło się inaczej skończyć. Do tego kolejny raz genialne zmiany dokonane przez naszego grubasa. Jaki sens miało ściągnięcie Hazarda a zostawienie Ramiresa który grał beznadziejnie. Zmianę Lamparda można wytłumaczyć bo nie grał nic wielkiego dzisiaj.
No niestety ale popsuli mi dzisiaj ostatni dzień ferii :/

Seba6524.02.2013 18:00

Bardzo niedobrze. Sytuacja jest nieciekawa. MC odskakuje, a za plecami strasznie ciasno. Benitez nie ma żadnego pomysłu na ten zespół. Nie potrafi wpłynąć na zawodników. To jest jakaś parodia co ten człowiek robi. Mam nadzieję że piłkarze sami się ogarną bo o TOP 4 będzie strasznie ciężko z taką grą. Dzisiaj kluczowym momentem był karny. Wielka szkoda, że go nie wykorzystaliśmy. Wtedy wynik byłby inny. Jednak nie ma co gdybać. Trzeba się skupić na kolejnych meczach.

AdiX9424.02.2013 17:29

Po 1- W meczu piłek prostopadlych z ktorych mozna uderzyc i wyprowadzaja zawodnika na pozycje;
Aguero dostal takich 6, Ba-0
Po 2 Niedość ze średni sklad Gruby wybrał (Iva niech zostanie lepiej na środku obrony bo na boku gra nierówno) to zrobil najgorsze zmainy jakie mogł.
Po 3 Zero nastawienia bojowego ani ustawienia taktycznego pierwsze 20 min to ciągłe wykopy na uwonienie z których Ba nic nie mogł zrobić lub ciągła gra górą gdzie Rodwell i bracia Toure łatwo je przechwytywali.

szczepanh724.02.2013 17:23

dramat;/;/

kolorowy070624.02.2013 17:14

juz po pierwsze polowie myslalem ze remis to bylby dobry wynik niestety jest przegrana po dosc slabej grze ostatnie wyniki wzkazywaly ze grajac w silnym rywalem nie bedziemy mieli duzo do powiedzenia na nasze nieszczęście mamy strasznie słabego trenera w tamtym roku przynajmniej ligi mistrzow udalo sie uratowac w tym bedzie jeszcze gorzej o top 4 nie wspomne