Sobota, 13 czerwiec 2026 r.

Osób on-line: 46

Premier League 2010

ChelseaLive

panel logowania

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj sie.

tournee
Western Sydney Wanderers vs Chelsea
28.06.2026, 20:45
Do meczu pozostało:

Relacja live

shoutbox

Tylko zalogowani mogą dodawać shouty.
  • Oski

    10.06.2026 21:39

    norbi dalej nagrywa, ciekawe czy placek ogląda

  • Oski

    04.06.2026 11:35

    :|

  • patryk89

    03.06.2026 14:46

    :)

  • GruppenfuhrerWolff81

    30.05.2026 21:11

    4rsenal :D :D :D

  • Oski

    27.05.2026 17:32

    ciekawe co mat myśli o sytuacji

  • pawel1

    27.05.2026 13:59

    To prawda stana sie sredniakami.

  • GruppenfuhrerWolff81

    24.05.2026 21:27

    Daremni są i tyle, dlatego zajęli miejsce jakie zajęli, odejdą teraz Pedro i Enzo i będą średniakami na poziomie kogutó

  • Oski

    24.05.2026 19:05

    dlaczego co kilka sezonów ten klub musi zająć tak niskie miejsce w lidze

  • Oski

    24.05.2026 19:04

    jusz nie

  • Oski

    24.05.2026 18:43

    jest jeszcze szansa na lige europy

  • Oski

    22.05.2026 11:17

    Harry kane wybudował dom obok ośrodka treningowego Chelsea. co myślicie o takim transferze?

  • szielinski0101

    21.05.2026 13:00

    sdf

  • knowakowski88

    21.05.2026 12:59

    ffd

  • adwysocki

    21.05.2026 12:58

    sdds

  • mkrawczyk92

    21.05.2026 12:57

    dsad

  • exoticdreamdcus1

    20.05.2026 09:00

    Exotic Dreams DC

  • jaysprinterpartss

    20.05.2026 07:05

    jaysprinterpartss

  • GruppenfuhrerWolff81

    17.05.2026 10:51

    Wywalenie trenera w połowie sezonu rozwaliło drużynę, trzeba powiedzieć jasno, klub ma CENZURAi u sterów, spójrzmy na Lecha, wytrzymali kryzysy i drugie mistrzostwo z rzędu, tu oszołomy zza oceanu ruinują markę wybudowaną przez cara Romana

  • 8FCChelsea

    16.05.2026 22:24

    Poza tym to może gra joao pedro

  • 8FCChelsea

    16.05.2026 22:24

    To jeden z niewielu pozytywów w tym sezonie, raczej na koniec .

  • Oski

    16.05.2026 19:06

    Alonso osiągnął porozumienie z Chelsea

  • admin

    16.05.2026 18:57

    znajdujesz jakiś pozytyw?

  • Oski

    16.05.2026 18:25

    jak oceniacie sezon? pozytywnie czy raczej negatywnie?

  • 8FCChelsea

    16.05.2026 12:50

    Alonso*

  • 8FCChelsea

    16.05.2026 12:49

    Jak Laonso do nas przyjdzie to będzie spoko, jest szansa na niezły sezon. Jak znowu ściągną jakiegoś wuefistę to środek tabeli niestety....

  • Oski

    12.05.2026 23:52

    ludzie

  • Hazard1995

    08.05.2026 11:56

    Aston Villa gra z city jeszcze

  • Hazard1995

    08.05.2026 11:55

    No to trzeba ograć liverpool aston Villa w finale LE , co ciekawe bramka w 93 minucie meczu Pedro przełamała serię handicap 0:2 specjalnie to zrobili bukmacher

  • Kravitheblues

    04.05.2026 17:24

    chelsea na mistrza idzie

  • LionelRichie

    04.05.2026 09:27

    Hello

  • Oski

    02.05.2026 11:06

    cześć

Archiwum

aktualności

Wygrać Ligę Europy!

dodał: Milin 13.05.2013 21:43 źródło: własne















Chelsea po dobrej drugiej połowie pokonała ekipę Aston Villi 2:1. Na bramkę Christiana Benteke odpowiedział Frank Lampard, który najpierw doprowadził do wyrównania, a na kilka minut przed końcem zapewnił Niebieskim zwycięstwo. Była to jednocześnie 203 bramka naszego vice-kapitana, który został tym samym samodzielnym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców w Chelsea. Czas jednak zapomnieć na chwilę o ligowej batalii i skupić się na ostatniej szansy na trofeum w tym sezonie. Nadarzy się ona już w środę, bowiem w Amsterdamie zostanie rozegrany finał Ligi Europy, w których londyńska Chelsea zmierzy się z lizbońską Benficą!

Przedstawienie rywala:

SL Benfica to zespół, który powstał rok i 7 dni przed założeniem Chelsea, a więc 28 lutego 1904 roku. W swojej 108-letniej historii klub z Portugalii zdobył spora ilość trofeów m.in. 32 razy zdobywał Mistrzostwo Portugalii, 24-krotnie Puchar tego kraju, 2 razy Puchar Europy Mistrzów Krajowych, 4 razy Superpuchar Portugalii i raz w 1950 roku Puchar Łaciński. Łącznie na krajowym podwórku zespół może pochwalić się aż 60 trofeami!

Od 1961 do 1968 Portugalczycy aż 5-krotnie brali udział w Finale Pucharu Europu, jednak wygrał tylko 2 pierwsze. W późniejszych meczach albo przegrywali 1 bramką, albo w dodatkowym czasie gry ( raz była to dogrywka a raz rzuty karne).

Kluczowy przeciwnik:

Pablo Aimar, Oscar Cordozo, Maxi Perreira - ta trójka będzie stanowiła największe zagrożenie dla naszej defensywy. Pierwszy umiejętnościom dorównuje najlepszym rozgrywającym Europy, drugi posiada instynkt strzelecki, którego nie powstydziłby się żaden napastnik topowego klubu, a ostatni jest zaliczany do ścisłej czołówki najlepszych prawych obrońców w Europie.

Sytuacja kadrowa:

W Chelsea zabraknie Johna Terry'ego i Edena Hazarda. Obaj doznali urazów w meczu z Aston Villą. O ile na występ Edena są jeszcze iluzoryczne szanse, o tyle naszego kapitana ominie drugi Europejski finał w ciągu roku. Oprócz ww. na boisku nie zobaczymy z wiadomych przyczyn Demby Ba.

Z kolei w drużynie Benfici prawdopodobnie ujrzymy Enzo Pereza, który niedawno wyleczył uraz, oraz Carlosa Martineza, który nie grał z Porto z powodu zawieszenie. Na mecz z Chelsea z pewnością będzie wypoczęty. Na ławce w meczu ze 'Smokami' znalazł się Oscar Cordozo, ale było to spowodowane tylko i wyłączni względami taktycznymi.

Sytuacja w tabeli:

Chelsea znajduje się na 3 miejscu mając 3 oczka straty do 2 Manchesteru City, ale także 1 spotkanie rozegrane więcej. Przewaga nad 4 Tottenhamem wynosi 3 punkty, a 5 Arsenalem 5, z tym, że Kanonierzy rozegrali o jeden mecz mniej. Benfica natomiast po porażce z FC Porto spadła na drugą lokatę i z dorobkiem 74 punktów znajduję się jedno oczko za plecami lidera, którym została ekipa ich ostatnich rywali. Piłkarzom z Lizbony nie grozi jednak spadek na 3 pozycję, bo przewaga nad właśnie 3 Pacos de Ferreira wynosi aż 23 punkty.

Ostatnie 5 meczów Benfici:

vs Porto 1:2 W

vs GD Estoril Praia 1:1 D

vs Fenerbahce 3:1 D

vs Maritimo 2:1 W

vs Fenerbahce 0:1 W

Podsumowanie:

Chelsea czeka bardzo trudne spotkanie. Benfica to zespół niezwykle doświadczony i trudny do pokonania. Dość powiedzieć, że w ostatnich dwumeczach ekipa z Portugalii pokonała Newcastle, które było jednym z faworytów i mimo porażki w pierwszym meczu, zdołała odwrócić losy spotkania i pokonała Fenerhace 3:1. Co więcej, w zeszłym roku przy dwóch bezpośrednich starciach trudno stwierdzić, że Chelsea dominowała i miała pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Wystarczy wspomnieć, że lizbończycy potrafili nas zepchnąć do defensywy grając przez ponad godzinę w '10'.

Przewidywany skład:

Cech, Azpilicueta, Ivanović, Cahill, Cole, Luiz, Lampard, Ramires, Mata, Oscar, Torres

Typ ChelseaLive:

0:2



Dołącz do dyskusji na naszym FORUM CHELSEA!


Reklama:



Oceń tego newsa:

Aktualna ocena: 5

10896 wyświetleń | 43 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej
Zaloguj się aby dodawać komentarze

ashleycole314.05.2013 23:34

Już sie boje tego meczu. Jak patrze na ofensywe Benfiki: Gaitan, Cardozo, Salvio...
A my co zrobimy bez Hazarda ? Możemy mieć jedynie nadzieje na jakiś błysk Maty jak z United czy spektakl Lamparda, o ile Anglik wgl zagra, bo wiadomo, rotacja. Oscar-Mata-Moses - średnio to wygląda ;/
No ale trzeba być dobrej myśli.
Szkoda mi Terry'ego - kolejny finał bez jego udziału, bo nie wydaje mi sie żeby jutro był w stanie zagrać.

Cóż, trzeba sie spiąć i wygrać ten puchar, żeby nie zakończyć tego sezonu z niczym.

miniol1114.05.2013 21:21

Mój typ: 2-1 dla nas, Lampard x2, Torres

alan987614.05.2013 20:39

Lampard nam załatwi puchar. Spokojnie:)

Mexes214.05.2013 19:48

Trzeba wygrać i tyle.

11krystian199614.05.2013 18:53

oby nam sie udało boje się trochę tego meczu bo ciężko będzie mogą nas zaskoczyć. Ale wydaje mi się bardziej realistyczne że Chelsea odniesie sukces i wygra to spotkanie 1-2 dla Chelsea mój typ

Kobiel614.05.2013 18:51

Będzie strasznie ciężko, jednak musimy to wygrać. Ciekawe jak Benfica zareaguje po tym co się stało w meczu z Porto :) Nie mogę doczekać się już mecz! :D

Marti61514.05.2013 18:31

Jutrzejszy mecz może przejść do historii. Chelsea gra przecież o puchar , którego jeszcze nie ma w kolekcji , a poza tym jest szansa na poprawienie sobie humorów , po słabym sezonie. Stawiam na 2:1 dla Chelsea ( Mata , Torres) :D

Pablo1014.05.2013 18:10

Mój typ 1:3 (oczywiście dla Chelsea)

Pablo1014.05.2013 18:08

Chelsea wygra! Do boju The Blues!<lol>

WicioCFC14.05.2013 17:12

Jutro ten puchar musi być nasz ! Liczę na bardzo udany wieczór z udziałem CFC !







tabela

strzelcy

1.

Arsenal

38

85

2.

Manchester City

38

78

3.

Manchester Utd

38

70

4.

Aston Villa

38

65

5.

Liverpool

38

60

6.

Bournemouth

38

57

7.

Sunderland

38

54

8.

Brighton & Hove Albion

38

53

9.

Brentford

38

53

10.

Chelsea

38

52

reklama
oddzialka




ankieta

wyniki

Mauricio Pochettino: czas się pożegnać?

Zaloguj się aby głosować w sondach

kontuzje

transfery

chelsealive.pl na facebook
zdjecie tygodnia

Sanchez

Nie przypomina Petra Cecha? Sanchez w nowej czapce...

partnerzy

http://www.whufc.pl

Praca w domu Liga Mistrzów 2012

serwis

newsletter

Serwis powstał 24 lipca 2006, czyli ma
7264 dni

  • Online: 46
  • Użytkowników: 352131
  • Newsów: 57271
  • Komentarzy: 739373