Poniedziałek, 15 czerwiec 2026 r.

Osób on-line: 36

Premier League 2010

ChelseaLive

panel logowania

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj sie.

tournee
Western Sydney Wanderers vs Chelsea
28.06.2026, 20:45
Do meczu pozostało:

Relacja live

shoutbox

Tylko zalogowani mogą dodawać shouty.
  • Oski

    10.06.2026 21:39

    norbi dalej nagrywa, ciekawe czy placek ogląda

  • Oski

    04.06.2026 11:35

    :|

  • patryk89

    03.06.2026 14:46

    :)

  • GruppenfuhrerWolff81

    30.05.2026 21:11

    4rsenal :D :D :D

  • Oski

    27.05.2026 17:32

    ciekawe co mat myśli o sytuacji

  • pawel1

    27.05.2026 13:59

    To prawda stana sie sredniakami.

  • GruppenfuhrerWolff81

    24.05.2026 21:27

    Daremni są i tyle, dlatego zajęli miejsce jakie zajęli, odejdą teraz Pedro i Enzo i będą średniakami na poziomie kogutó

  • Oski

    24.05.2026 19:05

    dlaczego co kilka sezonów ten klub musi zająć tak niskie miejsce w lidze

  • Oski

    24.05.2026 19:04

    jusz nie

  • Oski

    24.05.2026 18:43

    jest jeszcze szansa na lige europy

  • Oski

    22.05.2026 11:17

    Harry kane wybudował dom obok ośrodka treningowego Chelsea. co myślicie o takim transferze?

  • szielinski0101

    21.05.2026 13:00

    sdf

  • knowakowski88

    21.05.2026 12:59

    ffd

  • adwysocki

    21.05.2026 12:58

    sdds

  • mkrawczyk92

    21.05.2026 12:57

    dsad

  • exoticdreamdcus1

    20.05.2026 09:00

    Exotic Dreams DC

  • jaysprinterpartss

    20.05.2026 07:05

    jaysprinterpartss

  • GruppenfuhrerWolff81

    17.05.2026 10:51

    Wywalenie trenera w połowie sezonu rozwaliło drużynę, trzeba powiedzieć jasno, klub ma CENZURAi u sterów, spójrzmy na Lecha, wytrzymali kryzysy i drugie mistrzostwo z rzędu, tu oszołomy zza oceanu ruinują markę wybudowaną przez cara Romana

  • 8FCChelsea

    16.05.2026 22:24

    Poza tym to może gra joao pedro

  • 8FCChelsea

    16.05.2026 22:24

    To jeden z niewielu pozytywów w tym sezonie, raczej na koniec .

  • Oski

    16.05.2026 19:06

    Alonso osiągnął porozumienie z Chelsea

  • admin

    16.05.2026 18:57

    znajdujesz jakiś pozytyw?

  • Oski

    16.05.2026 18:25

    jak oceniacie sezon? pozytywnie czy raczej negatywnie?

  • 8FCChelsea

    16.05.2026 12:50

    Alonso*

  • 8FCChelsea

    16.05.2026 12:49

    Jak Laonso do nas przyjdzie to będzie spoko, jest szansa na niezły sezon. Jak znowu ściągną jakiegoś wuefistę to środek tabeli niestety....

  • Oski

    12.05.2026 23:52

    ludzie

  • Hazard1995

    08.05.2026 11:56

    Aston Villa gra z city jeszcze

  • Hazard1995

    08.05.2026 11:55

    No to trzeba ograć liverpool aston Villa w finale LE , co ciekawe bramka w 93 minucie meczu Pedro przełamała serię handicap 0:2 specjalnie to zrobili bukmacher

  • Kravitheblues

    04.05.2026 17:24

    chelsea na mistrza idzie

  • LionelRichie

    04.05.2026 09:27

    Hello

  • Oski

    02.05.2026 11:06

    cześć

Archiwum

aktualności

Oceny redaktora

dodał: Nieznany 31.08.2013 08:53 źródło: własne
Piłka

Jose Mourinho zaznał smaku porażki po powrocie do Chelsea, potrzebował do tego czterech oficjalnych spotkań. O ile udało się pokonać ekipy Aston Villi oraz Hull, oraz zremisować z Manchesterem United, o tyle najlepsza drużyna w Europie z poprzedniego sezonu - Bayern, okazała się lepsza w rzutach karnych.

 

Petr był niemal bezbłędny w tym spotkaniu, wyłapał wszystko co mógł złapać. Przy jednym rzucie karnym był bardzo blisko, jednak to nie wystarczyło aby zwyciężyć. Fenomenalna parada przy rzucie wolnym wykonywanym przez Ribery'ego. Jeden z tych zawodników którzy mogą być naprawdę dumni z występu. 9

Dużo walki w defensywie, nie mógł za bardzo pokazać się w ofensywie ponieważ to Bayern był stroną dominującą. Robben kilka razy próbował sobie z nim poradzić, jednak Ashley pokazał mu dlaczego jest drugim - zaraz po Bainesie - lewym defensorem Premier League. 7

Czy ktoś jeszcze uważa że powinniśmy oddać go do Barcelony? Absolutny crack na pozycji defensora. Ogrom wykonanej pracy w defensywie, a na dodatek dawał bardzo dużo z przodu. Brazylijczyk wrócił do gry bez przygotowania do sezonu a już jest świetny, jaki będzie po kilku tygodniach solidnego treningu? Strach pomyśleć! 9

Gary zagrał bardzo dobrze w defensywie, jednak na tym zakończył się jego udział w meczu. To zawodnik który przydaje się w sytuacji kiedy trzeba odebrać piłkę a potem wybić przed siebie na oślep bądź podać do najbliższego partnera. W takich sytuacjach sprawdza się znakomicie i z tego jest rozliczany. Dobry występ. 7

To po jego stronie hasał sobie Franck Ribery, trzeba przypomnieć że Francuz kilka razy poradził sobie z Serbem. Nie możemy winić jednak prawego obrońcy Chelsea, gdyż powstrzymać skrzydłowego Bayernu potrafiłoby może ze trzech defensorów na świecie. Serb nim nie jest. 6

Kiedyś pewien mężczyzna chciał ugotować sobie rosół, poszedł więc do kurnika, złapał kurczaka i chciał odrąbać mu głowę. Głowa została odcięta, lecz jeszcze przez jakąś chwilę kurczak biegał bez ładu i składu w tę i z powrotem. Nie przypomina wam to kogoś? Ramires był wczoraj takim kurczakiem, Na dodatek takim który rzadko był przy piłce. Wczorajszy mecz zupełnie nie wyszedł naszemu zawodnikowi, zdecydowanie najgorszy piłkarz Chelsea - nawet nie licząc już tej czerwonej kartki. 4

Coraz trudniej nam oceniać Franka, ponieważ nie wiem w jakich kryteriach mam brać go pod uwagę. Jako ofensywnego pomocnika? Nie. Jako rozgrywającego? Tym bardziej. Nie można go także rozliczać z samych zadań defensywnych, ponieważ Anglik zwyczajnie w odbiorze jest słaby. Frankie próbował przede wszystkim dogrywać dalsze piłki, nie wychodziło mu to jednak zbyt dobrze. Przeciętny mecz Franka. 6

Po meczu z Aston Villą pisałem że bardzo przypomina mi Damiena Duffa, teraz już nie mam wątpliwości dlaczego Mourinho tak szybko ściągnął tego zawodnika. Nie lubię porównań, jednak The Special One wyciągnął z wehikułu czasu Irlandczyka z najlepszych czasów. Można zarzucić Niemcowi wiele, że drewniany, że ma niezgrabne ruchy, że nie daje tak wiele w ofensywie co Oscar czy Hazard. Musimy jednak oddać mu hołd za to ile przebiega podczas spotkania. Facet jest niezmordowany, uwielbiam takich zawodników którzy harują jak wół. Dla przeciętnego widza spotkanie w wykonaniu Andre było średnie, ja jednak oceniam go bardzo wysoko, ponieważ to tacy cisi bohaterowie są najważniejsi podczas spotkań. Takim bohaterem był Schurrle. 9

Najtrudniejszy do oceny zawodnik, piękny gol, świetne dryblingi, kluczowe zagranie przy golu Torresa, ale też straty, niepotrzebne kontakty z piłką. Gra dla oka świetna, jednak Eden nadal posiada w swojej grze kilka mankamentów które trzeba poprawić, aby w przyszłości mógł być stawiany na jednej półce z Ronaldo i Messim. Hazard potrafi wiele więcej, jednak słaby występ jak na niego, nie oznacza że zagrał słabo z perspektywy całej drużyny. 9

Jedynym niezadowlonym z obecnej dyspozycji Oscara może być Juan Mata, Brazylijczyk z każdym kolejnym meczem zadziwia mnie coraz bardziej. Tyrał także w defensywie, miał ogrom wślizgów i odbiorów. Śmiem twierdzić jednak że to nadal nie jest jego maksimum, wiem także że to w przyszłości może być najlepszy rozgrywający na świecie. Ukłony przed tym facetem, z meczu na mecz jest coraz lepszy - a przecież przed nami masa spotkań. 9

Który to już raz Fernando ucisza hejterów? Który to już trener u którego Fernando jest pierwszym wyborem? Zrobił to co do niego należało, jednak mecz ogółem średni. Nie bardzo jak miał się pokazać, ponieważ to Bayern napierał z ogromną siłą, kilka przyjemnych zagrań, kilka udanych dryblingów, przede wszystkim jedna bramka. Nie była to trudna sytuacja, jednak strzał idealny. Silny, w okno. Bramkarz był bez szans, El Nino zagrał jak napastnik z prawdziwego zdarzenia, to Samuel Eto'o będzie musiał udowodnić że jest zawodnikiem chociaż na ławkę rezerwowych, bo przecież mamy tam także Romelu i Dembę. 7

Rezerwowi:

John zaliczył bezbarwny występ. Wszedł w trudnym momencie dla Chelsea, przez całą dogrywkę nie zrobił jednak niczego nadzwyczajnego. Zamienił Andre Schurrle, ponieważ Ramires otrzymał czerwień. Nie popełnił żadnego błędu, a to ważne. Był niewidoczny - czyli taki jaki powinien być defensywny pomocnik. 7

Ależ ten chło... przepraszam facet jest silny! Toż to tur. Rozbijał obrońców Bayernu niczym lalki - takie wypełnione powietrzem, gumowe. Zrobił co mógł przez te 20 minut. To do niego należał ostatni karny wykonywany w serii. Nie obwinałbym go w 100% za tę jedenastkę, przed strzałem widać bylo jaka presja ciążyła na tym zawodniku. Nie sprostał jej, jednak mam nadzieję że po tym będzie jeszcze mocniejszy i udowodni wszystkim, że w przyszłości to on będzie wykonywać najważniejsze egzekucje. Pokaż im wszystkim, Romelu! 7

Zagrał zbyt krótko aby go ocenić. Otrzymuje więc ocenę wyjściową. 6

Ocena trenera:

Taktyka na ten mecz była średnia, Bayern mógł rozstrzelać Chelsea, jednak tak się nie stało. Dlatego też nie możemy gdybać. Największą decyzją na minus było według mnie wystawienie Romelu jako ostatniego strzelca jedenastek, pochwalę się tylko że wytypowałem idealnie całą piątkę, jednak myślałem że to Romelu będzie pierwszym strzelcem, natomiast ostatnim Luiz bądź Lampard. Jose po raz kolejny został pokonany przez Guardiolę, taktycznie niestety też, aczkolwiek musimy jednak przyznać, iż Chelsea też miała swoje szanse i mógłbym pisać zupełnie co innego przy odrobinie szczęścia dla zawodników The Blues. 5

Podsumowanie:

Dla takich meczów warto oglądać futbol, masa emocji, strzałów, dryblingów, parad. Jeżeli ktoś oglądał ten mecz jako ten pierwszy w życiu to niemal na pewno zakocha się w futbolu. Chelsea była ekipą słabszą, jednak w piłce nie zawsze wygrywa zespół lepszy. Liczy się także szczęście, chłodna głowa. Spotkanie to jednak napawa mnie dumą, ponieważ wiem że The Blues potrafią rywalizować z najlepszymi. Brawo, chłopcy.

Zawodnik meczu:

 



Dołącz do dyskusji na naszym FORUM CHELSEA!


Reklama:



Oceń tego newsa:

Aktualna ocena: 3.71

21059 wyświetleń | 80 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej
Zaloguj się aby dodawać komentarze

Speed31.08.2013 16:49

Cech MOTM tyle w temacie żeby nie dostalibyśmy lanie .

FASCYNUJACE31.08.2013 16:09

w dupe sobie wsadz takie ocenki dzieciaku.

numer931.08.2013 15:57

Oscar ocena 9 ??! i na dodatek MOTM ? nie no proszę Cie. Tak samo Lukaku, ocena 7 jak u Torresa, a zagral ile 20 minut, wcale nie wracał, nie pomagał prawie wcale, wyglądał na boisku tak jakby zagrał 95 minut a nie 20. Schurle tez 9? Nie no.. oceny co najmniej beznadziejne, malo obiektywne.

fusiek82131.08.2013 15:53

czy wy nie rozumiecie ze ta taktyka jest najskuteczniejsza na barcelone a teraz rowniez bayern co pokoazly mecze w LM wiec co mielsimy grac jak oni?? napewno nie! Jose dobrze zrobil, solidna obrona + zabojcze kontry to klucz do wygrania z taktyka na "posiadanie pilki" oni sie schodzol coraz wieksza grupa w okolice pola karnego wkoncu nastepuje strzal, przewaznie nawet nie przejdzie przez defensorow ugnieconych w polu karnym i wtwedy uruchamiany jest nasz atak z hazardem na czele. Bayernowi sie poszczescilo po 120 minucie

Mati11CFC31.08.2013 15:51

do KOREKTY - CECH 10, no bo za co dalibyście bramkarzowi więcej jeżeli nie za to że obronił WSZYSTKO co się dało, za hattrika w meczu? .. 10 mu się należy

Sierix31.08.2013 15:47

Jose 5?
Bitch pleace! Mieliśmy mecz pod kontrolą nawet jak graliśmy w 10. Nie mieliśmy prawa przegrać, a to Bayern miał masę szczęścia, że doprowadził do remisu. Taktyka była jak najbardziej odpowiednia na zwycięstwo. Wymiana ciosów nie wchodziła w grę. Nasze kontry były bardzo groźne, a Bayern nie mógł przebić się przez naszą obronę i bramkarza. Zaproponuj mi inną taktykę Wietnam. Rozklepać jak Juve czy utrzymać się przy piłce jak Barca ?

Torres strzelił gola i chwała mu za to, ale miał dużo szczęścia dołożył nogę i piłka szczęśliwie wpadła do siatki. Jak będzie strzelał dalej bramki to niech gra, ale nie skreślaj innych napastników, którym przypisałeś walkę o ławkę. Poczekajmy, nie widzieliśmy jeszcze Eto'o, a Lukaku jeszcze nie grał od początku. Pozdro

mygof31.08.2013 15:42

Oscar zawodznikiem meczu???? za te zmarnowane 100? ffs oczywiscie ze Hazard

krysek00731.08.2013 15:31

palecwoko jak tak myślisz to wsadz sobie ch.. w kija lukaku to talent jescze będziesz mu składał pokłony lukaku będie legendą chelsea<br>
<img src="/files/emoticons/1" alt=":) ">

marcin3414231.08.2013 15:27

pewnie mu zabronili pisac pamietnik sfrustrowanego zyciem analfabety to się wyżywa w ocenach sfrustrowanego życiem redaktora :D

Kiler9131.08.2013 15:17

torox, a Ty przynieś słownik ze sklepu i naucz się pisać... Głupi przesąd z Terrym.







tabela

strzelcy

1.

Arsenal

38

85

2.

Manchester City

38

78

3.

Manchester Utd

38

70

4.

Aston Villa

38

65

5.

Liverpool

38

60

6.

Bournemouth

38

57

7.

Sunderland

38

54

8.

Brighton & Hove Albion

38

53

9.

Brentford

38

53

10.

Chelsea

38

52

reklama
oddzialka




ankieta

wyniki

Mauricio Pochettino: czas się pożegnać?

Zaloguj się aby głosować w sondach

kontuzje

transfery

chelsealive.pl na facebook
zdjecie tygodnia

Sanchez

Nie przypomina Petra Cecha? Sanchez w nowej czapce...

partnerzy

http://www.whufc.pl

Praca w domu Liga Mistrzów 2012

serwis

newsletter

Serwis powstał 24 lipca 2006, czyli ma
7266 dni

  • Online: 36
  • Użytkowników: 352177
  • Newsów: 57271
  • Komentarzy: 739373