Poniedziałek, 22 lipiec 2024 r.

Osób on-line: 99

Premier League 2010

ChelseaLive

panel logowania

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj sie.

towarzysko
Chelsea vs Wrexham
24.07.2024, 17:00
Do meczu pozostało:

Relacja live

shoutbox

Tylko zalogowani mogą dodawać shouty.
Archiwum

aktualności

Remis w derby, czerwień Torresa!

dodał: BlueWojteK 28.09.2013 14:41 źródło: goal.pl
koszulki















Podziałem punktów zakończył się hit szóstej kolejki Premier League, w którym Tottenham Hotspur zremisował 1:1 na White Hart Lane z Chelsea.

Koguty prowadziły w tym meczu po trafieniu Gylfiego Sigurdssona, ale po przerwie do wyrównania doprowadził John Terry. Jeden punkt zdobyty w tym meczu pozwolił Tottenhamowi, przynajmniej na kilka godzin, objąć prowadzenie w ligowej tabeli.

Mecz rozpoczął się dosyć wyrównanie, swoje szanse miała Chelsea, jak i Spurs, jednak nie były to jakieś groźniejsze akcje. Często faulowany był zdecydowanie Eden Hazard przez Kyle'a Walkera.

Pierwszą ciekawą akcją i od razu bramkową popisali się gospodarze. Wszystko zaczęło się od Moussy Dembele na 30 metrze. Belg będąc plecami do bramki Cecha podał futbolówkę do Christiana Eriksena. Duńczyk zwiódł Franka Lampard i zgrał futbolówkę na 16 metr do Roberto Soldado. Hiszpan niezbyt dobrze przyjął piłkę, co wykorzystał Gylfi Sigurdsson. Piłkarz zabrął ją sprzed nosa Terry'ego, którego wślizg okazał się nie skuteczny. Islandczyk w sytuacji sam na sam z bramkarzem 'The Blues' okazał się nieomylny i Cechowi pozostało wyciągnąć piłkę z siatki.

Kolejną groźną akcję również przeprowadzili podopieczni Andre Villasa-Boasa. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry w sytuacji sam na sam znalazł się Paulinho. Brazylijczyk z ostrego kąta przymierzył jednak minimalnie niecelnie, a piłka otarła się o słupek.

Ostatnie słowo należało jednak do Chelsea. W ostatniej akcji pierwszej połowy swojego gola mógł zdobyć John Terry. Ale Anglik nie wykorzystał dobrego dośrodkowania Ramiresa.

Od początku drugiej połowy w ekipie Chelsea zameldował się Mata, który zastąpił zupełnie bezproduktywnego Obi Mikela. Wejście hiszpańskiego pomocnika wprowadziło sporo ożywienia w poczynania The Blues. Podopieczni Jose Mourinho przejęli inicjatywę i zaczęli stwarzać sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramki.

Trzy minuty po wznowieniu gry i ładnej akcji Torresa na skrzydle, piłki przed bramką Tottenhamu nie zdołał sięgnąć Oscar. W 53. minucie Torres przeprowadził indywidualną akcję, po której wpadł w pole karne, gdzie minął Dawsona, ale nie zdołał pokonać Llorisa w sytuacji sam na sam.

W 59. minucie bramkarza gospodarzy do interwencji zmusił także Hazard, który celnie uderzał sprzed pola karnego.

W 65. minucie francuski golkiper Kogutów musiał jednak wyciągać piłkę z siatki. Po dobrym dośrodkowaniu Maty z rzutu wolnego, piłkę głową do bramki wpakował Terry.

W kolejnych minutach obie drużyny szukały okazji do zdobycia drugiego gola. Lepsze wrażenie sprawiała jednak Chelsea. W 77. minucie przed szansą stanął Schurrle, ale przegrał pojedynek sam na sam z Llorisem.

Od 81. minuty Chelsea miała mocno utrudnione zadanie, bowiem drugą żółtą kartką w bardzo kontrowersyjny sposób ukarany został Torres.
Gospodarze w końcówce meczu starali się wykorzystać liczebną przewagę. Dobrą okazję do zdobycia bramki miał Defoe, ale jego strzał wybronił Cech. Zza pola karnego próbował także uderzać Sigurdssona, ale w tym przypadku piłka przeszła tuż obok bramki. Ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie.


Tottenham Hotspur - Chelsea FC 1:1 (1:0)
1:0 Sigurdsson 19'
1:1 Terry 65'

Tottenham: Lloris - Walker, Naughton, Dawson, Vertonghen - Paulinho, Dembele, Townsend (62' Chadli), Eriksen (70' Holtby), Sigurdsson - Soldado (77' Defoe)

Chelsea: Cech - Ivanovic, Luiz, Terry, Cole - Mikel (46' Mata), Lampard, Ramires, Oscar (82' Azpiliceuta), Hazard (69' Schurrle) - Torres



Dołącz do dyskusji na naszym FORUM CHELSEA!


Reklama:



Oceń tego newsa:

Aktualna ocena: 5

16775 wyświetleń | 52 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej
Zaloguj się aby dodawać komentarze

Speedy28.09.2013 16:30

No mimo, że strata punktów to przyszłość napawa optymizmem ;) Nasza gra zaczyna sie kleić, co najważniejsze jest szybsza, szybkie wymieninaie sie piłką i pozycjami. Brawo Brawo i myślę, że po tym spotkaniu Mourinho dostrzegł to, że Mata to piłkarski geniusz ;) Myślę, że powoli buduje się naprawdę potężny zespół o wielkich tytułach a ludzi, którzy podważają decyzję Jose, w ogóle nie powinno sie czytać bo jak ktoś przed komputerem może wiedzieć niż lepiej niż trener, który jest świetny w swojej dziedzinie i to JOSE wygrał tyle pucharów i to on jest uznawany za największego trenera naszych czasów . Więc drogie dzieci, nie denerwujcie troszkę starszych kibiców, nie piszczcie durnych komentarzy, niech na tej stronie pojawi się troszkę kultury a naprawdę będzie milej ! THE BLUES POZDRAWIAM

MoNoX28.09.2013 16:28

co wy tak ne tego sedziego jedziecie? Torres malpowal m,alpowal i wreszczie wylceial. najlierw jakies przyklaskiwanie potem wojenki nastepnie lisc na vertongenia za ktorego powinien wyleciec. przykro mi ale torrs sam sobie winien. troche obiektywizmu panowie

mate9328.09.2013 16:27

Zaczne od tego że Mou zepsuł wystawienie jedenastki, taki skład jaki oglądalismy w drugiej połowie powinien byc od początku. Torres- po raz pierwszy zaczął cieszyć sie gra, miło było patrzeć na jego rozluźnienie i zaufanie swoim umiejętnościom, czerwień w moim przekonaniu kompletnie nie zasłużona to Verthrogen powinien zejść z boiska za odepchniecie niesportowe Torresa i faul Ramiresa. Kolejna kwestia pochwalam za zmiane Mikela/Mata Mou ale ta druga zmiana Hazard/schurrle to błąd!!!. Gdyby tą setke miał Hazard myśle ze byłoby 2 do 1. Brawo dla Oscara który szukał podaniami i Terrego za solidną gre i bramkę. Remis jest sprawiedliwym wynikiem a druga połowa pokazała ze do cholery Chelsea potrafi zagrać szybką ofensywną piłke !!!!!!!!!! Mam nadzieje ze Mou zmieni swoje nastawienie bo nasze mozliwości ofensywne sa ogromne, mając takich piłkarzy.

radon28.09.2013 16:23

Według mnie Chelsea rozegrała dobry mecz ligowy. Pierwsza połowa może nie należała do najlepszych, ale do niesłusznej kartki dla Torresa cały czas byliśmy stroną przeważającą w tym meczu. Szkoda, że sędzia wypatrzył wynik meczu.

proosiak28.09.2013 16:21

Mecz powinien być wygrany, niestety Mourinho znowu sie pomylil !!

dzieki Torresowi i Macie mamy remis

sebastian11128.09.2013 16:17

Przynajmniej nasza gra w w drugiej połowie napawa optymizmem :) Mam nadzieję, że tak będzie wyglądał nasz styl gry !

Essienn0428.09.2013 16:17

Gdzie jest smieszny ekspert Skrill3x ktory bronil Mou w sprawie Maty? Chyba kazdy kto ogladal mecz wie , ze jakby hiszpan byl od poczatku na boisku to Chelsea wygrywa to spotkanie . Ewidentny blad Mou przy wystawieniu pierwszej 11 . !!

AdiX9428.09.2013 16:16

Nreszcie Mata wszedł i widać było tą lekkosć i zabawe w grze.
Bardzo mi się podobał ecz Ramiresa, ale w ŚP- nw czemu Jose kombinuje tak pod gore wystawiając go na skrzydło.

Nie mozna zapomnieć o świetnej grze Torresa ktory niesłusznie wyleciał z boiska- sedzia 2 razy zaufał Verthongenowi, ktory juz wczesniej miał wylecieć- ostry wślizg przy kontrze- bez zóltej, 1 sytuacja z Torresem- bez żołtej 3 sytuacja z Torresem- bez zóltej WTF???/

Schurrle i Eto najgorsi w kadrze- ile oni w tym sezonie setek zmarnowali,a ile strat to nei wiem czy ktoś by się doliczył... Torres dzisiaj powinnien mieć conajmniej 2 asysty- spalony przy macie i oczywiście sytuacja z Schurrle gdzie niemiec powinnien mijać Lliorisa (wpadł na 1 tempo) lub lobować od razu nie z takiej bliskiej odległosci...

SupperFrankie28.09.2013 16:16

Właśnie wróciłem po banie, ale muszę to powiedzieć: CENZURA sędziego, CENZURA Vertongena, CENZURA Schurrle!!!!!

Arczi28.09.2013 16:14

Mega spowalniacz schodzi za niego Mata i cała gra ruszyła do przodu!!! Torres w Anglii za takie cos z dupy zszedł z boiska FARSA. Jeszcze jedno Schurle mógł dać prowadzenie a zmarnował nie wiem którą już z kolei setke i ośmieszył się tylko, mam nadzije ze Willian wskoczy za niego. Mata oczywiscie musi grać mam nadzieje że Mou uświadomił to dziś sobie! PEACE PALCIE BLANTY <papa>







tabela

strzelcy

1.

Manchester City

38

91

2.

Arsenal

38

89

3.

Liverpool

38

82

4.

Aston Villa

38

68

5.

Tottenham

38

66

6.

Chelsea

38

63

7.

Newcastle United

38

60

8.

Manchester Utd

38

60

9.

West Ham United

38

52

10.

Crystal Palace

38

49