26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Tylko remis z West Brom

dodał: admin 11.02.2014 22:00 źródło: goal.pl

Wiele wskazuje na to, że po 26 kolejce dojdzie do kolejnej zmiany lidera w Premier League. Umożliwiła to londyńska Chelsea, która we wtorek sprawiła zawód swoim kibicom. Podopieczni Jose Mourinho tylko zremisowali 1:1 na wyjeździe z West Bromwich Albion.

W roli zdecydowanego faworyta do wtorkowego meczu przystępowali podopieczni Jose Mourinho, którzy stanęli przed szansą umocnienia się na pierwszym miejscu w tabeli Premier League. The Blues nie mogli jednak lekceważyć swojego rywala, z którym mieli sporo problemów w poprzednich sezonach.

Pierwszy kwadrans spotkania był spokojny w wykonaniu obu drużyn. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Piłkarze Chelsea nie forsowali tempa, a gospodarze spokojnie bronili dostępu do własnej bramki. Nie zamierzali się jednak do tego ograniczać i szukali również okazji do zaskoczenia defensywy faworyzowanych rywali.

Na pierwszą groźniejszą sytuację trzeba było czekać do 22. minuty. Wówczas do sytuacji strzeleckiej doszedł Eto'o. Uderzenie Kameruńczyka sprawiło sporo problemów bramkarzowi West Bromwich Albion. Ostatecznie sytuację wyjaśnili jednak obrońcy. Kilka minut później zza pola karnego strzelać próbował Willian, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.  Gospodarze mogli odpowiedzieć w 28. minucie, ale po odegraniu Bifoumy, z kilkunastu metrów spudłował Brunt.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy zdecydowanie groźniejsza była Chelsea. Na bramkę gospodarzy uderzać próbowali między innymi Ramires i Willian, ale Foster nie musiał w tych sytuacjach interweniować. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, w doliczonym czasie gry The Blues objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Williana z rzutu rożnego, zagranie przedłużył David Luiz, a futbolówkę do bramki z bliska wpakował Ivanović.

Cztery minuty po przerwie, po prostopadłym podaniu Williana, celnie na bramkę The Baggies uderzał Eto'o, ale na posterunku był Foster. W kolejnych minutach The Blues sprawiali lepsze wrażenie, nie pozwalali rywalom na zbyt wiele.

W drużynie Chelsea aktywnością wyróżniał się Willian, który w tym meczu kilka razy uderzeniami z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza rywali. Podobnie było w 58. minucie, ale Foster odbił piłkę na rzut rożny. Gospodarze liczyli przede wszystkim na stałe fragmenty gry, choć mieli ich w tym spotkaniu minimalną ilość. W 65. minucie po rzucie rożnym główkował McAuley, ale Cech nie musiał interweniować.

Kilka minut później kolejną okazję w tym meczu miał Willian, ale po odegraniu Torresa, uderzył prosto w bramkarza. Tymczasem w kolejnych minutach coraz goręcej było pod bramką Chelsea. Gospodarze zaczęli podejmować coraz większe ryzyko i szukać okazji do zdobycia wyrównującego gola.

Podopieczni Pepe Mela dopięli swego w 87. minucie! Po świetnym dośrodkowaniu Berahino, do piłki w polu karnym dopadł Anichebe i strzałem głową pokonał bezradnego Cecha. W ostatnich minutach obie drużyny szukały jeszcze okazji do zdobycia zwycięskiego gola, ale wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

West Bromwich Albion - Chelsea FC 1:1 (0:1)
0:1 Ivanović 45+3'
1:1 Anichebe 87'

14699 wyświetleń | 44 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

radon12.02.2014 07:30

Wielki pech. Długo raczej nie nacieszymy się z liderowania w Premier League. Wczorajszy mecz trzeba było wygrać, ale niestety słaby mecz i strata dwóch punktów.

Karko12.02.2014 06:46

Teraz będziemy musieli wygrać z Evertonem u siebie.

Velitaliano12.02.2014 03:59

Nie zawsze da się wszystko wygrywać, oni bronią się przed spadkiem było wiadomi, że łatwo nie będzie, mieliśmy słabszy dzień trudno, gramy dalej

JapeDark12.02.2014 00:02

Oscar ostatnio nic. Rami kompletnie 0. Podać nie umie i często fauluje, drybling 1 na 10 się mu uda. Jeśli się nie poprawi to dla mnie nie ma dla niego miejsca w CHelsea. Szkoda, że Schurrle nie dostał szansy lub Eto a za nim jako 10 Torres.

Luiz zawalił i straciliśmy bramke, ale Ivanowić też dopuszcił do 100 dla WBA, bo musiał sędziemu powiedzieć swoje i zabrakło go po drugiej stronie. Dziś Masakra...

ashleycole311.02.2014 23:55

Dzisiaj nawet Eden nie pomógł, no kurde. Może pora dać mu odpocząć z jeden mecz ? Bo aż dzisiaj prosiło sie o posadzenie go na ławce, bo dzisiaj grał jak nie on.

Lider łatwo przyszedł, łatwo poszedł. Mieliśmy lidera, ale już poszedł sie yebać. Chociaż w sumie jutro jeszcze United gra na Emirates...czyli teoretycznie lider poszedł sie yebać...No ale wierzmy w Czerwone Diabły ;]

Przyjmuje zakłady - ile razy jeszcze Mourinho bedzie ryzykował i stawiał na Luiza na obronie ?

przemas233311.02.2014 23:50

No i znowu trzeba liczyć na porażki rywali,a mogliśmy mieć przewagę nie odwracając się za siebie,ja nie czaję jednego,jak możemy wygrywać z drużynami z górnej półki,a z tymi z dna tabeli zaledwie remisować,Oscar widać umęczony,dziś zagrał bardzo słabo,powinien być na ławce,Hazard dobrze zagrał,tylko boje się że przy ciągłej grze może też upaść na siłach:(

TheMrBaksio11.02.2014 23:39

Nie ciekawie się popisaliśmy , ale jeszcze nic nie jest stracone :)

cube11.02.2014 23:29

Hahahah eksperci i taktycy z was niesamowici <3

Liga Angielska to jest poezja, stawiam dychę, że ktoś z trójki City, Live i Arsenal się potknie, ze szczególnym wskazaniem na Kanonierów. Ale też fakt, że WBA to kiepski rywal, punkty z nimi tracimy ostatnio regularnie. O ile dobrze kojarzę, to po porażce z WBA pracę stracił AVB a potem też jakoś w okolicy tego meczu DiMatteo. Nie leży nam ta drużyna.

xxManUtdxx11.02.2014 23:28

Co wy żeście narobili..? :( (

mate9311.02.2014 23:28

możemy czuć sie sfrustrowani stratą punktów ale cóż nasze gwiazdki znów zeszły na ziemie.... przegrałem kupon przez ten mecz.... zabolało a gra słabiutka