20.04.2024, 18:15

PSG lepsze na swoim terenie

dodał: admin 02.04.2014 21:38 źródło: własne
Brentford

Już po trzech minutach ćwierćfinałowego spotkania Ligi Mistrzów Chelsea przegrywała 0:1 z PSG po niefortunnym wybiciu piłki przez Johna Terry'ego. Gospodarze, zamiast pójść za ciosem cofnęli się jednak, co m.in. ułatwiło Chelsea wyrównanie. W drugiej połowie faux-pas popełniła po raz kolejny obrona Chelsea, kiedy to po stałym fragmencie gry piłkę do własnej siatki wbił przypadkowo David Luiz. W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry {etra Cecha zdołał jeszcze pokonać Javier Pastore...

Wynik 3:1 dla PSG premiuje paryżan, ale czeka ich jeszcze rewanż na Stamford Bridge, które zwykle sprzyja gospodarzom...

Gospodarze objęli prowadzenie już w czwartej minucie gry, kiedy to po dośrodkowaniu Matuidiego pod nogi Lavezziego główkował Terry, a Argentyńczyk szybkim i precyzyjnym strzałem pokonał Petra Cecha.

Paryżanie nie poszli jednak za ciosem i w kolejnych minutach oddali inicjatywę zespołowi Jose Mourinho. Chelsea udało się doprowadzić do wyrównania tuż przed upływem drugiego kwadransa gry - wówczas jedenastkę po faulu Silvy na Oscarze pewnie egzekwował Eden Hazard.

Oba zespoły schodziły na przerwę z rezultatem remisowym, choć kilka minut przed zmianą stron belgijski skrzydłowy the Blues trafił w słupek.

O ile końcówka pierwszej odsłony należała do gości, to w drugiej już lepiej prezentowali się piłkarze Laurenta Blanca. Ci znów objęli prowadzenie po godzinie gry, lecz do siatki nie trafił żaden z graczy PSG, a bardzo pechowo interweniujący niemal na linii bramkowej David Luiz.

Paryżanie prowadzili, kontrolowali przebieg gry i gdy wydawało się, że do Londynu pojadą z przewagą jednego gola, jeszcze podwyższyli wynik meczu. Tym razem indywidualnym rajdem i zaskakującym strzałem w krótki róg bramki Cecha popisał się Javier Pastore.

Aż dwubramkowa przewaga w roli faworyta do awansu zdecydowanie stawia ekipę z Parc des Princes. Ta jednak za sześć dni najprawdopodobniej wystąpi bez dwóch ważnych graczy - Zlatana Ibrahimovicia i Marco Verrattiego. Obaj w trakcie spotkania wskutek urazów musieli opuścić boisko.

W drużynie Chelsea na pewno nie ujrzymy zaś Ramiresa, który jako jedyny z zagrożonych absencją graczy obejrzał dziś żółtą kartkę.

Paris Saint-Germain - Chelsea FC 3:1 (1:1)

dawid8402.04.2014 23:10

2:0 to powinien być wynik uzyskany w pierwszym meczu ale cóż niestety tak nie było i musimy walczyć o swój byt w LM na Stamford . Myślę , że awansujemy ale chodzi o morale drużyny i o kibiców którzy muszą przełknąć tą gorzką pigułkę i przetrwać słabszy okres , to właśnie takie mecze kreują charaktery i uświadamiają kto jest prawdziwym kibicem a kto sezonowcem kibicującym CFC tylko w sezonie gdy wygrywają każdy mecz i nie mają oprawa się pomylić ale prawda jest taka że nie było i nie będzie takiego sezonu , wszyscy wiedzą jaką drużyną jest Chelsea i jaki prezentujemy styl gry . Dzisiaj graliśmy bardzo zapobiegawczo co jak widzieliśmy nie opłaciło się ponieważ po pierwsze PSG miało niesamowitego farta a po drugie naszym zawodnikom brakowało zdecydowania i dokładności . Pewność siebie jest domeną silnych drużyn a my bez wądpienia jesteśmy taką drużyną chodz u nas nie jest ona w ogóle widoczna i to jeden z naszych mankamentów nad którymi musimy pracować bo sama technika gry , sami zawodnicy to klasa europejska ale nawet najlepsi zawodnicy nie tworzący drużyny nic nie zdziałają . Bramka Luiza zabolała mnie najbardziej , ponieważ zachowaliśmy się jak amatorzy , daliśmy im wejść głęboko w pole karne i wszyscy zawodnicy również Chelsea zasłonili Petra który powinien w takiej sytuacji interweniować a David po prostu ratował sytuacje , taka jest piłka nie możesz się niczego spodziewać dla tego tak bardzo ją kochamy . Lavezzi przy swojej bramce również miał niesamowitego farta , piłka ułożyła mu się idealnie na nodze a pech chciał że właśnie wpadła prosto pod poprzeczkę . Gol w ostatnich sekundach był dobijający bo tak objechać nas nie przystoi nikomu a w szczególności dla zawodnika drużyny takiej jak PSG . Smutna porażka lecz jaka ona miała być ? Słaba gra bo nie oszukujmy się taka ona była , brak zdecydowania i po meczu ale wierzę z całego serca że Chelsea to marka która zobowiązuje i nasi zawodnicy odrodzą się w pore i udowodnią swoją wartość , to jeszcze nie koniec GO THE BLUES !!!!!!!!

patryk53802.04.2014 23:09

Michał23
Chyba ogladalismy inny mecz. Chelsea byla lepsza? wiesz co ty piszesz? Chelsea jest slaba, bardzo slaba, tak jak juz pisalem zero kombinacji, zero pomyslu na gre, brak napastnika, najgorszy srodek pola jaki znam, Ramires, D.Luiz tragedia (nie rozumiem czemu Mikel nie gra-jak dla mnie najlepszy def. pomocnik w klubie)

BlueIsTheColourrr02.04.2014 23:09

PSG to nie Napoli , pozostaje wiara i liczyć na farta bo inaczej to czarno to widzę. Niech się wyleczy Eto'o bo już patrzeć nie moge na tego Torresa. Z całym szacunkiem do niego - Widzew to takie maksimum co może z niego być :)

Silvarno02.04.2014 23:09

A ja powiem tak bramki na 2-1 i 3-1 mocno wchodzą na konto Cecha, kolejny mecz gdy nie wychodzi wcale albo sie mija jak w pierwszej połowie gdy chyba Ivanović na szczęście był dobrze ustawiony. Liczę że Courtois nie zostanie sprzedany lub na kolejny sezon wypożyczony, czas Cecha niestety mija. Kilka meczów wybronił możecie go bronić ale Courtois nie popełnił żadnego meczu a dodatkowo wczoraj wybronił remis z Barceloną dla Atletico. Kupić napastnika wywalić szrot (czyt.Torres) i będzie na pewno lepiej ten sezon uważam za zamknięty.

WillianOffical02.04.2014 23:08

Gra wyglądała ,,dobrze" do zejścia Oskara, chodź z przodu nie błyszczał często się cofał i rozgrywał piłkę, dzięki czemu utrzymywaliśmy się przy niej dłużej. Gdy zszedł zostaliśmy totalnie zdominowani. Ramires z wojownika stał się potykającą o własne nogi na boisku za przeproszeniem wybaczcie CIOTĄ. Z przodu oprócz Etoo, który trzyma w miarę dopuszczalny poziom to jest sam szrot do WYWALENIA!!! Willian dużo biega, momentami gra dobrze, potrafi utrzymać się przy piłce, ale nie robi tej różnicy, której powinien, mało asystuje i mało strzela goli. Luiz pierwsza połowa dobra, druga fatalnie od początku przygody z Chelsea, nie możemy na nim polegać przez cały sezon.. Nie wiadomo czy zagra dobrze czy nie, wcale taki najmłodszy już nie jest i powinien ustabilizować tą formę ( na to chyba już za późno, wyjątkiem jest krótki incydent zza Beniteza ). To by było na tyle z takich bardziej rzucających się w oczy rzeczy. Trzeba nadal wierzyć i ten wynik jest do odrobienia tylko trzeba zagrać BEZBŁĘDNIE. Come on CHELSEA!!

kakuta4402.04.2014 23:08

Żenująca naprawde zenująca druga polowa , jesli zawodników satysfakcjonuje 1-2 to chyba cos jest nie tak .
Wierzyć należy zawsze ale bez przesady to jeszcze nie ten sezon trudno nie udało się.

wojtekp9002.04.2014 23:07

Musi przyjść Diego Costa

BombaCFC02.04.2014 23:05

Brak NAPASTNIKA ! To pokazuje LM - bez napastnika nie wygra się LM. Rozumiem , brak Eto ale czy to jest zawodnik , który dałby nam co sezon 15-20 bramek? Raczej nie.Powinniśmy poszukać napadziora,który po przyjęciu utrzyma piłka , nie straci jej głupio , dokładnie poda do lepiej ustawionego kolegi. Torres przez te 30 minut nie zrobił NIC ! Teraz widać też u nas jeden mankament. Eden przestaje błyszczeć , nie ma Chelsea. Mam nadzieję , że w letnim ściągniemy kilku zawodników nie na wzmocnienie ławki , ale zawodników którzy z miejsca mogą stać się piłkarzami w wyjściowej jedenastce. Patrząc na rezerwe PSG a Chelsea w tym meczu to można śmiało rzec , że PSG jest lepszym zespołem kadrowo jeśli chodzi o 20 zawodników.

patryk53802.04.2014 23:05

co to w ogóle jest za styl prowadzenia zespołu, pamietacie Carlo Ancelottiego wtedy Chelsea potrafila miazdzyc druzyny po 8-0 i to kilkakrotnie w sezonie sie udawalo a teraz takie Crystal Palace wygrywa 1;0 z nami, i podobnie Chelsea wygrywa jak juz to 1;0, 2;1 wymeczone zwyciestwa same.

lukaszcfc02.04.2014 23:03