26.03.2024 16:15

Tylko remis na inaugurację LM

dodał: admin 17.09.2014 21:42 źródło: własne
Chelsea v WHU

Choć po pierwszej połowie meczu inaugurującego Ligę Mistrzów Chelsea wygrywała z Schalke 1:0, to w drugiej połowie spotkania do głosu doszli goście, którzy zdołali wyrównać stan meczu na 1:1. Szaleńcze szturmy londyńczyków na bramkę rywala w końcówce meczu nie przyniosły rezultatu i gospodarze Stamford Bridge muszą zadowolić się jedynie 1 punktem...

Zdecydowanie aktywniej mecz na Stamford Bridge rozpoczęli gospodarze. Z dobrej strony prezentował się Eden Hazard i to Belg zaliczył asystę przy golu z 11. minuty Cesca Fabregasa - jego pierwszym w barwach Chelsea. Przy tym trafieniu nie zabrakło kontrowersji, bowiem wydawało się, że kilkanaście sekund wcześniej przy przechwycie futbolówki były pomocnik Barcelony faulował rywala.

Fabregas jeszcze w pierwszej połowie mógł podwoić swój dorobek bramkowy, jednak jego strzał po podaniu Branislava Ivanovicia był niecelny. W wybornej sytuacji pomylił się też Julian Draxler, który tuż przed przerwą mógł przypieczętować lepszy fragment gry gości z Gelsenkirchen.

Swoją świetną okazję do zdobycia bramki miał po przerwie Didier Drogba, lecz piłka po strzale Iworyjczyka minimalnie minęła słupek. Ta sytuacja zemściła się na the Blues w 62. minucie, kiedy błyskawiczny kontratak Schalke płaskim, precyzyjnym strzałem wykończył Klaas Jan Huntelaar.

Kwadrans przed końcem Jose Mourinho posłał w bój dwóch świeżych napastników, lecz mimo wielu dobrych okazji, czasem wręcz desperacko broniące się Schalke utrzymało rezultat remisowy do ostatniego gwizdka i zabrało cenny punkt do Gelsenkirchen.

Chelsea FC - Schalke 04 1:1 (1:0)
1:0 Fabregas 11'
1:1 Huntelaar 62'

14564 wyświetlenia | 27 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

kakuta4417.09.2014 23:41

To dopeiro poczatek lepiej taki emcz sie zdarzyl teraz niz pozniej masa niewykorzystanych szans hazarda Drogby fabsa czy remego nie ma tragedii ale Drogby nie trzeba bylo tyle trzymać..

DROGBA11LEGEND17.09.2014 23:32

Szkoda remisu ale nie ma się co załamywać
Zapomnieć i skupić sie na City
a tak btw SUPER piłki dzisiaj posyłał Cesc
Tito mógł zagrać lepiej ale spokojnie rozkręci sie :)

Lukas0717.09.2014 23:07

łem że tak się to skończy, wystawienie Drogby na mecz Schalke to byl kiepski pomysl, juz bym wolal widzieć Remy'ego od 1 minuty spotkania, bo Drogba kompletnie nic nie gral.. Pozatym mecz kiepski w naszym wykonaniu, czasem zaczeliśmy cisnąć, jednak nie przelozylo się to na bramki, szkoda zmarnowanej sytuacji Fabregasa, Drogby, czy choćby tej pod koniec meczu gdzie obrońca wybil pilki z lini po kogoś strzale z naszej drużyny. Nazi grupowi rywale także zremisowali 1;1, więc grupa wygląda tak jak przed pierwszymi meczam, więc jest git. Mam nadzieję że w kolejnym meczu LM zagramy dużo lepiej i wygramy 3-4 do 0, no bo to jest troche śmieszne że znów dostajemy dość słabych przeciwników, a mamy problemy.. Mam nadzieję ze teraz w lidzę pokonamy City.

ashleycole317.09.2014 23:03

Tym bardziej szkoda jednak tych straconych dwóch punktów, bo graliśmy z będącym w dołku Szpitalem 04 Gelsenkirchen. Taki mecz powinniśmy jednak wygrać bezproblemowo.

Niżej napisałem, że dobra gra Hazarda na nic sie nie przekłada. Mój fail, bo przecież Eden jednak zaliczył dzisiaj asyste. No ale strzelał też wielokrotnie na bramke, ale coś sie wstrzelić nie mógł.

przemas233317.09.2014 23:02

Nie wierze że tylko zremisowaliśmy ten mecz,gra była na prawdę niezła,tylko szkoda tych niewykorzystanych sytuacji.Ja nie rozumie na co Mou stawia na Drogbe,przecież on się jedynie nadaje do sztabu szkoleniowego,albo jedynie wejść na ostatnie minuty meczu,przy korzystnym wyniku.Costa w sumie też nie za bardzo ale miał mało czasu na rozpędzenie się,Remy się pokazał z bardzo dobrej strony za to.No nic trzeba teraz przemyśleć błędy,i być lepiej przygotowanym na City.!

cube17.09.2014 23:01

Czasem są dni, że kompletnie nic nie wychodzi. Mogliśmy wygrać równie dobrze 6-1 ale niestety Drogba nie stanął na wysokości zadania (chociaż jego zaangażowanie było godne podziwu). Miło było jak na boisko weszli Diego i Remy, zagrożenie pod bramką Schalke wzrosło o 100% - takich napadziorów nam było trzeba.

Fantastyczny mecz rozgrywał Fabs TAKICH PIŁEK w pole karne to chyba nie było w tej dekadzie.

I apel! Błagam, nie dramatyzujmy, najcięższy mecz mamy za sobą, poza tym każdy w grupie ma po 1pkt. Cieszmy się, że kiepski dzień się zdarzył dziś a nie w niedzielę.

ashleycole317.09.2014 23:01

Hazard to pechowiec. Czaruje, kiwa, szarpie, ale nie przekłada sie to na asysty czy gole ;x

A tak poza tym to lipa, że zremisowaliśmy mimo wielu okazji, których nie udało nam sie zamienić na gola.

Goofy17.09.2014 23:00

Arsenal i City w plecy, Chelsea remis, Liverpool w końcówce wymęczone zwycięstwo. I niech ktoś jeszcze powie, że liga angielska jest najlepsza.

Karko17.09.2014 22:59