26.03.2024 16:15

United wyciąga remis w doliczonym czasie gry

dodał: admin 26.10.2014 18:00 źródło: goal.pl
Chelsea v WHU

Jeśli ktoś myślał, że ósmy zespół tabeli łatwo ulegnie liderowi ligi to mocno się mylił - Manchester United zawsze potrafiło zmobilizować się na starcie z Chelsea, zwłaszcza kiedy miało za plecami kibiców Old Trafford. Samo spotkanie okazało się dynamiczne i wyrównane a choć wydawało się, że to Chelsea dzięki 'dziadkowi' Drogbie będzie mogła cieszyć się ze zwiększenia przewagi nad rywalami, to w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Robin van Persie.

O zaciętości spotkania mogą świadczyć kartki: aż... osiem (sic!) dla Chelsea (w tym dwa żółte kartoniki Ivanovica) i tylko dwie dla gospodarzy.

Londyńczycy przyjechali w roli lidera z nadzieją na powiększenie przewagi nad Manchesterem City, który w sobotnie popołudnie przegrał na stadionie West Ham. Przyjechali bez dwójki napastników za to z doświadczonym Didierem Drogbą, który zdobywanie ważnych bramek ma opanowane do perfekcji.

Pierwsze 45 minut w wykonaniu gospodarzy napawało optymizmem publiczność na Old Trafford. Akcja z czwartej minuty wyglądała jakby zawodnicy znali się od lat i z zamkniętymi oczami dogrywali na centymetry. Di Maria dostaje piłkę na woleja na swoją lepszą nogę i pudłuje, marnując jedną z najlepszych okazji.
To był jednak taki Manchester jaki kibice chcieliby oglądać jak najczęściej, pomijając oczywiście niewytłumaczalne straty w środku pola.

W 23. minucie kolejna mieliśmy doskonałą okazję United i bardzo dobrą interwencję Courtoisa po strzale van Persiego. Chelsea nie tworzyła sobie sytuacji bramkowych, ale jak zawsze był to zespół perfekcyjnie zorganizowany, grający tak, jakby każde pięć minut miał odpowiednio zaplanowane przez Mourinho.

Gol w tym meczu padł dopiero po zmianie stron. Dośrodkował Fabregas, obrońcy United odpuścili krycie jednego z najwyższych na boisku Didiera Drogby który wystartował do piłki na pierwszy słupek i zapłacili frycowe - Iworyjczyk trafia do siatki.
Piłka jeszcze drasnęła pilnującego słupka van Persiego, który najwyraźniej myślał już o kolejnej akcji.

Chelsea szybko po zmianie stron ustawiła sobie spotkanie i dyktowała tempo na boisko, wymieniając mnóstwo podań na własnej połowie. Gospodarze wyglądali przez ostatnie 30 minut tak, jakby pogodzili się z porażką albo nie chcieli aby kolejne mistrzostwo zdobył rywal zza miedzy i zdecydowali się odpuścić.

Ta ostatnia teza została zanegowana w samej końcówce. Najpierw Ivanović faulował Di Marię i dostał czerwoną kartkę, potem Courtois obronił uderzenie Fellainiego, ale był już bezradny przy dobitce van Persiego, który doprowadził publiczność Old Trafford do ekstazy.

Manchester United - Chelsea 1:1 (0:0)
0:1 Drogba 53'

żółte kartki:
United - Rafael 12'. Fellaini 77'
Chelsea - Drogba 22', Matić 39', Fabregas 50', Oscar 62', Ivanović 65', Hazard 88', Ivanović 90' + 3

czerwona kartka:
Chelsea - Ivanović 90' + 3 (za dwie żółte)

Aktualna ocena: 4

24764 wyświetlenia | 64 komentarze | SkomentujPowrót do strony głównej

KoSi_9526.10.2014 19:36

Jeszcze jedno.Sędzia zapomniał chyba,że to Premier League i gwizdał byle potknięcie się Di Mari.

sajmon9326.10.2014 19:35

Kurcze szkoda że usunęliście ten komentarz pewnego Pana obrażającego Nasz klub. Dla mnie to jest idealna sytuacja jak słabe jest United. Cieszyć się jak dzieci po golu wyrównującym u siebie w 94'. Szałowo :)

cube26.10.2014 19:34

Sędzia aptekarz, chyba chciał całej naszej kadrze dać żółte :) Ogólnie dobra gra i powiększenie przewagi nad City co się chwali. Czy ktoś mimo wszystko jest mi w stanie wytłumaczyć czemu kibice United z remisu na własnym boisku cieszą się jakby wygrali ligę x)? Jakoś rok temu po 0-0 Moyes był raczej niepocieszony. To chyba pokazuje degradację tego klubu.

depcik9426.10.2014 19:34

Brawo frajerze Mourinho CENZURA nie uczy się na błędach po h** stawiał autobus to samo było w tamtym roku i gów... wygraliśmy i w tym sezonie jak tak będziemy grać to też nic nie wygramy.Oby ci sędziowie już nigdy nie sędziowali bo to co dzisiaj wyprawiali to skandal!!!

ferdziu726.10.2014 19:34

Brawo dla kibica Manchesteru który pokazuję jak niski poziom reprezentują kibice Utd ... Idź leczyć swój ból, że musisz cieszyć się z remisem pomimo pomocy sędziego i kibiców :) Mam nadzieję, że admin Cię zablokuje, nie pozdrawiam :P

czelsiak26.10.2014 19:34

Co najgorsze to dwie czerwone kartki w dwóch ostatnich meczach;x

KoSi_9526.10.2014 19:32

Chelsea trochę słabiej niż zazwyczaj,ale nie było źle.Remis jest dobry,ale szkoda,bo mało brakowało żeby zgarnąć 3pkt.Sędzia za to był cienki i zaniżał poziom meczu.

czelsiak26.10.2014 19:30

Szkoda że nie udało się zwyciężyć , ale remis nie jest złym rezultatem , ogólnie ciekawe widowisko i jak zawsze ManU na farcie

sobol02426.10.2014 19:28

czy ktoś widział pwotorke drugiego "faulu" na di marii? czy tam w ogole byl faul? na c+ nie pokazali zbliżenia żadnego...

FrankiFan26.10.2014 19:27

No nic sedziowie juz raczej przyzwyczaili a raczej powinni coponiektorych przyzwyczaic ze sporne sytuacje beda odgwizdywac na korzysc United. Remis bybly niezlym wynikiem i nawet bylbym zadowolony gdybysmy gola nie stracili w tak idiotyczny sposób. Fajnie ze Didier strzelil jedyny chyba plus dzisiejszego meczu no i oczywiscie powiekszenie przewagi nad City.