26.03.2024 22:45

26.03.2024 16:15

Wygrana na pożegnanie fazy grupowej LM

dodał: admin 10.12.2014 22:49 źródło: goal.pl

Nieco eksperymentalny skład Jose Mourinho na ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów nie zawiódł Jose Mourinho - nasi piłkarze wygrali 3:1 i w dobrych nastrojach mogą oczekiwać na losowanie rywala w fazie pucharowej Champions League.

Zważywszy na wygraną Schalke 04 Gelsenkirchen, Portugalczycy zaprzepaścili szanse na awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów i będa mogli pocieszyć się już tylko rywalizacją w Lidze Europy.

Sporting przystępował do tego meczu z dwupunktową przewagą nad Niemcami. Nadzieje, że Chelsea odpuści Portugalczykom i potraktuje spotkanie ulgowo okazały się złudne. The Blues objęli prowadzenie już w 8. minucie, kiedy rzut karny egzekwował skutecznie Cesc Fabregas.

Sytuacja Sportingu stała się jeszcze trudniejsza po upływie kwadransa, kiedy pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Andre Schurrle.

Chelsea prowadziła 2:0, a wspomniany Niemiec mógł strzelić kolejnego gola. Piękną paradą po jego strzale popisał się jednak golkiper gości, Rui Patricio.

Emocji na Stamford Bridge nie brakowało za sprawą kontaktowej bramki zdobytej w 50. minucie przez Jonatana Silvę Rozjuszyło to jednak dodatkowo Chelsea, która niedługo później zdobyła trzeciego gola. Tym razem piłkę do siatki skierował John Obi Mikel, z najbliższej odległości dokładając nogę do wcześniejszego strzału głową Gary'ego Cahilla.

Chelsea zakończyła ostatecznie zmagania w fazie grupowej z czternastoma oczkami na koncie.

ashleycole310.12.2014 23:16

Loftus-Dzik najlepsza zmiana, Obi MOTM, obaj na Hull od początku - Mikel na szpice, RLC za Oscara.

BoysNoize10.12.2014 23:10

Azpi 1 dośrodkowaniem pokazał, że wychodzi mu to lepiej niż Bronkowi. Ogólnie 1 błąd pod koniec, ale to dlatego, że za bardzo się chłop zmotywował na to spotkanie. Boki Azpi-Filipe podobają mi się bardziej niż z Bronkiem. Schurrle ładnie, Salah też niczego sobie. Środek pola też świetny. Ogólnie cały team na +. Wejście Ramiego zniszczyło grę ofensywną.

ColeowyZelek10.12.2014 23:04

Ruben absolutnie najlepsza zmiana, a kto wie, czy mimo tych 12 minut nie był jednym z lepszych na boisku.

wentello10.12.2014 23:01

Cheek kozak, te 10 min w jego wykonaniu naprawdę świetne.