Aston Villa vs Chelsea
27.04.2024, 21:00

Tylko remis z Southampton

dodał: admin 28.12.2014 15:52 źródło: własne

Chelsea tylko zremisowała mecz z Southampton 1:1 a to oznacza, że jeśli Manchester City wygra swoje spotkanie z Burnley (w którym zresztą już prowadzi), to Obywatele będą tracić już tylko jeden punkt do Chelsea.

Gospodarze dość niespodziewanie już w 17. minucie objęli prowadzenie. Wówczas prostopadłą piłkę w kierunku Sadio Mane posłał Dusan Tadić, a 22-latek wygrał pojedynek biegowy z Johnem Terrym i bez problemu pokonał golkipera Chelsea.

Pierwsza połowa upływała pod znakiem wyrównanej gry bez wielu sytuacji podbramkowych, a zakończyła się golem wyrównującym the Blues. Już w doliczonym czasie gry na indywidualny rajd w polu karnym zdecydował się Eden Hazard, który precyzyjnym strzałem pokonał Frasera Forstera.

W drugiej połowie znacznie już przeważali piłkarze Mourinho, aczkolwiek niewiele z tego wynikało. Portugalczyk dokonywał zmiany posyłając w bój kolejnych graczy ofensywnych, lecz mimo tego gościom brakowało przede wszystkim odwagi w końcowych fragmentach akcji.

Warto wspomnieć o sytuacji, która mogła rozstrzygnąć losy meczu - w polu karnym na trawę upadł Cesc Fabregas, którego sędzia ukarał za symulację żółtym kartonikiem, tymczasem powtórki jasno wskazały, że piłkarz był zahaczany noga przez rywala i była to jasna sytuacja na podyktowanie jedenastki.

Ostatecznie obie drużyny w całym spotkaniu oddały po jednym celnym strzale na bramkę. Święci kończyli mecz w dziesiątkę po tym jak w końcówce drugą żółtą kartkę obejrzał Morgan Schneiderlin.

Southampton FC - Chelsea 1:1 (1:1)
1:0 Mane 17'
1:1 Hazard 45'+1

12555 wyświetleń | 40 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Boruc9328.12.2014 17:02

Nie ma tragedii , remis na trudnym terenie, City też się skończa łatwe mecze, a nam zaczną łatwiejsze.

CFCHeadhunter28.12.2014 17:02

Bez komentarza nawet!

blaze17exe28.12.2014 17:01

Jeden punkt przewagi to bardzo mało.. Teraz trzeba rozwalić Tottenham innego wyjścia nie ma.. Te poślizgnięcia w polu karnym były dzisiaj naszą zmorą... Czemu akurat wtedy tam się Costa poślizgnął? ;c

BoysNoize28.12.2014 17:00

Ale jestem wkurzony. Sędziowie to zawsze nam dopieprzą. Fabregas symulka? Hahah pewnie. Di Maria z United symuluje w 94 minucie, sędzia gwiżdże im wolny. Nie no super, City dostanie niedługo mistrza w prezencie od sędziów.

kris9428.12.2014 16:59

Nie stracimy lidera, wciąż będzie 1 punkt przewagi.

czelsiak28.12.2014 16:05

Trzeba im wbić od razu gola na początku II połowy i uciszyć Świętych:)

ColeowyZelek28.12.2014 16:03

Piękna bramka u nas, ale to jedyny pozytyw po 1 połowie. Matić bardzo przeciętnie, Obi dużo zamętu wprowadza. Widzę Didiera za Mikela aby walnąć na to 1:2, potem można Ramiresa za Costę wrzucić.