20.04.2024, 18:15

Koszmar początku roku, Spurs demoluje CFC

dodał: admin 01.01.2015 19:22 źródło: goal.pl
Chelsea v United

Wynikiem aż 5:3 dla Tottenhamu zakończyło się pierwsze spotkanie 2015 roku Chelsea. Koszmarna porażka sprawia, iż Manchester City, które wygrało dziś swoje spotkanie zrównało się z The Blues ilością zdobytych punktów.

Gdy po niezłym początku w wykonaniu Kogutów, do siatki w 18. minucie trafił Diego Costa, fanom gospodarzy z pewnością przypomniał się mecz sprzed miesiąca, w którym the Blues wypunktowali Tottenham.

Dziś było inaczej, a już w 30. minucie mocnym i precyzyjnym strzałem z dystansu pokonał Thibaut Courtois Harry Kane.

Stracony gol przy biernej postawie defensorów już mógł zdenerwować Jose Mourinho, co zatem powiedzieć po ostatnich minutach pierwszej odsłony. Najpierw strzał w słupek Chadliego dobijał skutecznie Danny Rose, a chwilę później po starciu Kane'a z Cahillem, z rzutu karnego wynik na 3:1 podwyższył Andros Townsend.

The Blues po przerwie mieli wziąć się za odrabianie strat, a w 52. minucie przegrywali już różnicą trzech bramek. Wówczas belgijskiego golkipera Chelsea znów pokonał świetny tego wieczora Harry Kane.

Druga odsłona meczu na White Hart Lane przebiegała pod znakiem wymiany ciosów. W 61. minucie spotkania koronkową akcję podopiecznych Mourinho wykończył Eden Hazard.

W kolejnych minutach swoje szanse na złapanie kontaktu miała Chelsea, ale niespełna kwadrans przed końcem znów do siatki trafili gospodarze - tym razem Nacer Chadli.

Zespołowi ze Stamford Bridge udało się jeszcze raz pokonać Hugo Llorisa - w 87. minucie dokonał tego John Terry - ale jeden gol to wciąż było o wiele za mało na korzystny wynik.

Ostatecznie Tottenham zaliczając najlepszy występ w tym sezonie pokonał Chelsea 5:3. Spurs dzięki zwycięstwu wyprzedzili w tabeli Premier League Arsenal, the Blues wciąż są liderem, ale tę pozycję dzielą już z Manchesterem City. Obie ekipy mają taką samą liczbę punktów, identyczny bilans bramek, a także taką samą liczbę zdobytych goli.

Tottenham Hotspur - Chelsea FC 5:3 (3:1)

ErroR02.01.2015 01:04

Ależ szkoda tych 3 pkt. Teraz pozostaje mi obejrzenie tego meczu i ocena gry. Ehhh brawo dla City mieliśmy 8 pkt przewagi teraz stoimy razem na fotelu lidera z idealnie podobnym bilansem bramek.

ashleycole301.01.2015 23:13

Ale wejście w nowy rok ^^

Szkoda, że jako pierwsi strzeliliśmy gola. Było 1-0 dla nas i wylane na reszte meczu. Jakbyśmy musieli od początku spotkania gonić wynik, byłoby inaczej.

BlueIsTheColourrr01.01.2015 23:11

Możemy być pewni że z City będziemy sie bić do ostatniego meczu o mistrza , oby tytuł poszedł do nas !

Kubatro12301.01.2015 23:09

Na tą porażkę zaważyło wiele aspektów: 1.Totki grały mecz życia, Kane i Chadli przechodzili samych siebie. 2.Dawno nie widziałem takiej padaki w wykonaniu naszych obrońców. Jedynie Azpi zagrał w miarę przyzwoicie. Terry zagrał słabo chociaż myślę że to był wypadek przy pracy. Martwi mnie Cahill i Ivanović którzy już któryś raz z rzędu popełniają fatalne błędy. Może czas pomyśleć o jakiejś rotacji, np. Zouma za Cahilla, Azpi na PO i Luis na LO. Warto też kupić jakiegoś doświadczonego obrońcę. Nic tak nie motywuje do poprawy swojej gry jak pojawienie się rywala o miejsce w składzie. 3.Zabrakło nam jeszcze kilku takich Hazardów. Moim zdaniem gość tym spotkaniem pokazał, że jest w stanie rywalizować z najlepszymi na świecie. Oscar po dobrym początku sezonu zaczyna grać coraz gorzej, jest niewidoczny. Willian co prawda gra lepiej niż Schurrle, ale czasami nie mogę patrzeć na jego grę. Dobrą opcją byłoby powalczyć o Reusa, który na prawej flance mógłby zrobić różnicę.

BlueIsTheColourrr01.01.2015 23:06

Ale mi prezent na urodziny zrobili ;c Ale nic , trudno sie mowi. W nastepnym meczu chciałbym zobaczyc Zoume za Cahila

Nieznany01.01.2015 22:34

Cahil wogule dno

AdiX9401.01.2015 22:08

Jak to mogli wygrać jak prawdziwy charakter pokazał wg mnei Hazard Azpi i Fabregas<br>
<br>
Salah już powinien wylecieć- bo gra jak KdB- ktory nei dostał prawdziwej szansy, jest lepszym piłkarzem a wyleciał.<br>
Sytuacja z 80min gdy salah dostaje piłke na naszej połowie i zamist cisnąć sprintem- jedyne co potrafi- ten sie zastanawia biegnie truchtem i wypier.dala piłke gdzieś do Costy.<br>
<br>
Zero stabilności gry w grze Oscara i Cahilla.<br>
Willian powinien być ustawiony wyżej bo gra bardzo dobrze , ale caly czas asekuruje wolnego Ivanovica.<br>
<br>
NAJBARDZIEJ BRAKUJE ZMIENNIKA OFENSYWNEGO-ROZGRYWAJACEGO/SKRZYDLOWEGO-­ wystarczy powiedzieć ze na skrzydle Ramires lepiej gra niż ostatnio schurrle+Salah razem......

Kozix8501.01.2015 21:57

Według mnie najgorzej zagrał Cahill. Jakie on luki w obronie zostawiał. Masakra. Ale każdy musi przegrać.

HAZARDzista01.01.2015 21:52

Bolesna porazka w prestizowym meczu, ale zaryzykuje stwierdzenie, ze tylu klopsow w obronie Chelsea juz w tym sezonie nie popelni. "Koguty" mialy dzisiaj zabojcza skutecznosc, praktycznie kazdy powazniejszy blad defensywy "The Blues" konczyl sie golem.

Trzeba pochwalic Edena, szkoda, ze zaden inny pilkarz CFC nie walczyl z taka pasja, widac bylo wscieklosc Hazarda po kazdym nieudanym zagraniu. Belg maczal palce w kazdym grozniejszym ataku Chelsea. Tylko, ze z tak swietnie usposobionym rywalem, jakim dzisiaj byli Spurs to sam Hazard nie wystarczy.

grylwa01.01.2015 21:50