20.04.2024, 18:15

Koszmar początku roku, Spurs demoluje CFC

dodał: admin 01.01.2015 19:22 źródło: goal.pl
Chelsea v United

Wynikiem aż 5:3 dla Tottenhamu zakończyło się pierwsze spotkanie 2015 roku Chelsea. Koszmarna porażka sprawia, iż Manchester City, które wygrało dziś swoje spotkanie zrównało się z The Blues ilością zdobytych punktów.

Gdy po niezłym początku w wykonaniu Kogutów, do siatki w 18. minucie trafił Diego Costa, fanom gospodarzy z pewnością przypomniał się mecz sprzed miesiąca, w którym the Blues wypunktowali Tottenham.

Dziś było inaczej, a już w 30. minucie mocnym i precyzyjnym strzałem z dystansu pokonał Thibaut Courtois Harry Kane.

Stracony gol przy biernej postawie defensorów już mógł zdenerwować Jose Mourinho, co zatem powiedzieć po ostatnich minutach pierwszej odsłony. Najpierw strzał w słupek Chadliego dobijał skutecznie Danny Rose, a chwilę później po starciu Kane'a z Cahillem, z rzutu karnego wynik na 3:1 podwyższył Andros Townsend.

The Blues po przerwie mieli wziąć się za odrabianie strat, a w 52. minucie przegrywali już różnicą trzech bramek. Wówczas belgijskiego golkipera Chelsea znów pokonał świetny tego wieczora Harry Kane.

Druga odsłona meczu na White Hart Lane przebiegała pod znakiem wymiany ciosów. W 61. minucie spotkania koronkową akcję podopiecznych Mourinho wykończył Eden Hazard.

W kolejnych minutach swoje szanse na złapanie kontaktu miała Chelsea, ale niespełna kwadrans przed końcem znów do siatki trafili gospodarze - tym razem Nacer Chadli.

Zespołowi ze Stamford Bridge udało się jeszcze raz pokonać Hugo Llorisa - w 87. minucie dokonał tego John Terry - ale jeden gol to wciąż było o wiele za mało na korzystny wynik.

Ostatecznie Tottenham zaliczając najlepszy występ w tym sezonie pokonał Chelsea 5:3. Spurs dzięki zwycięstwu wyprzedzili w tabeli Premier League Arsenal, the Blues wciąż są liderem, ale tę pozycję dzielą już z Manchesterem City. Obie ekipy mają taką samą liczbę punktów, identyczny bilans bramek, a także taką samą liczbę zdobytych goli.

Tottenham Hotspur - Chelsea FC 5:3 (3:1)

Fao01.01.2015 21:36

Jeżeli Totki to ogóry to ja dziękuje, wychodzę.

Velitaliano01.01.2015 21:35

jak czytam te niektóre komentarze to nie wiem czy płakać czy się śmiać nap niejaki mateo1 co on za brednie pisze i jeszcze kilkoro się znajdzie. Co Wy myślicie, że zawsze każdy będzie wygrywał a Tottenham miał swój dzień i moim zdaniem zasługują na top 4

mateo101.01.2015 21:17

i my chcemy wygrać LM ? haha jak my z ogórkami dostajemy 5 bramek. moim zdaniem zwolnić muła, bo on jest wypalony i sprzedać kurtułe,cahilla i terrego

Karko01.01.2015 21:15

nukkua genialny tekst :) City teraz 3 mecze ciężkie, zobaczymy jak do nas przyjada :)

bluethebest01.01.2015 21:13

nukkuA-pięknie to ująłeś, kibic jest zawsze z drużynom Chelsea jest w punkcie wyjścia zrównała się punktami z City idziemy łeb w łeb, ale już dużo osiągnęliśmy, żaden mecz nie przekreśli naszego dorobku, żaden, po tym możemy być już tylko silniejsi, nadal jesteśmy liderami i tak zostanie do końca sezonu, Chelsea zostanie mistrzem PL

saszka01.01.2015 21:12

Co nie znaczy ze nie mam szacunku do tego trenera.Piszac to chce tylko dac do zrozumienia ze pewne decyzje podejmowane przez niego sa dla mnie co najmniej nie zrozumiale zeby nie powiedziec posrane.

grylwa01.01.2015 21:11

Spokojnie. Kiedyś musieli przegrać. Lepsze baty od fenomenalnie grających Spurs jak dostać od jakiegoś słabiaka tak jak City. Im też się jeszcze noga powinie.

CFC grała w ostatnim czasie 3 mecze z zespołami z górnej części tabeli, City też muszą z nimi grać i nie będą mieli łatwo.

Swoją dorgą już nie mogę się doczekać meczu z City 31 stycznia. Jeszcze na Stamford Bridge ... uuuuu będzie ostro! :D

saszka01.01.2015 21:09

A to ze Mou lubi katowac 1-szą /11 wiem nie od dzis miedzy innymi za to zostal usuniety po raz pierwszy nie tylko za wynik ktory padl w tym jego pamietnym remisie(w okresie Swiatecznym)tak skatowal jedenastke ze wysrawil nominalnego obronce (ktory zreszta strzelil brame

saszka01.01.2015 21:05

Przede wszystkim nie zaliczam sie do sezonowcow.Piszac to kto kolwiek uwlacza mojej godnosci poniewaz kibicuje Chelsea dluzej niz niektorzy tutaj na tej stronie.
Ja rowniez jestem sercem z nasza druzyna.Doping ?dopinguje ta druzyne tak bardzo ze gdyby Romek mi placil za doping dzis bylbym milionerem.Nikt nie wymafa perfekcyjnosci tylko wiekszej skutecznosci i koncentracji bo tego akurat dzis zabraklo

cube01.01.2015 20:59

Spokojnie, skacowani zawodnicy to nie powód żeby ich obrażać. Mou wprowadził Salaha bo jest Muzułmaninem i nie pije :D
Ogólnie to Hazard grał sam ale nie przejmowałbym się, będzie lepiej.