Osób on-line: 70

20.04.2024, 18:15

Wygrana ze Srokami: zemsta ma słodki smak

dodał: admin 10.01.2015 17:41 źródło: własne

Choć pierwsza połowa meczu wyglądała dla graczy Chelsea jak droga przez mękę, to w drugiej odmieniło się wszystko. Londyńczycy zdominowali rywali, strzelili dwa gole (Oscar i Costa) i zanotowali bardzo ważne 3 punkty, które nie tylko dają nam przewagę nad Manchesterem City, ale również stanowią swoisty słodki rewanż za porażkę w pierwszym meczu z Newcastle.

Początek dzisiejszego spotkania był niezwykle wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia gola.

Po upływie piętnastu minut przewagę uzyskał zespół gości. Akcj e Newcastle napędzał Remy Cabella, który w 21 minucie został sfaulowany przez Branislava Ivanovicia. Po faulu na wspomnianym Francuzie mocnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Yoan Gouffran, lecz nie był w stanie pokonać Petra Cecha.

Chwilę później groźnie zapowiadający się kontratak wyprowadziła Chelsea, który zakończył się niepowodzeniem przez złe odegranie piłki Diego Costy do Edena Hazarda. W 32 minucie okazję do otworzenia wyniku miał znakomicie dysponowany tego dnia Cabella, który uderzył z dystansu na bramkę czeskiego bramkarza. Cech ponownie popisał się doskonałą interwencją broniąc strzał byłego zawodnika Montpellier.

Tuż przed przerwą nastąpiło przełamanie gospodarzy. Willian szybko wznowił grę z rzutu rożnego podając do Ivanovicia, który wyłożył piłkę do Oscara. Brazylijczyk pewnym strzałem pokonał Tima Krula dając prowadzenie Chelsea.

W doliczonym czasie gry szansę podwyższenia wyniku miał Willian, ale jego strzał pewnie obronił Krul. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Chelsea. W 59 minucie byliśmy świadkami znakomitej akcji. Perfekcyjna wymiana podań pomiędzy zawodnikami Chelsea zakończyła się zdobyciem piętnastego ligowego gola przez Diego Costę. Asystę przy trafieniu reprezentanta Hiszpanii zaliczył strzelec pierwszego gola ? Oscar.

Po zdobyciu drugiego gola ?The Blues? w zupełności kontrolowali spotkanie. Stworzone sytuacje nie znalazły już drogi do bramki Newcastle. Najlepszą okazję miał w 78 minucie Diego Costa, ale jego strzał zdołał zablokować Fabricio Coloccini.

Przy dzisiejszym remisie Manchesteru City z Evertonem 1-1 zdobycie przez Chelsea 3 punktów pozwoli oderwać się Londyńczykom w tabeli od ?The Citizens?.

kakuta4410.01.2015 19:56

Bardzo dobra druga połowa dobrze i ta bramka dala kopa i rozmowa z Mourinho na druga bo slabo to wyglądało ale na szczescie wszystko pozniej wygladalo ladnuie czas budowac przewage nad city sa 2 pkt znowu samotni liderzy!

MarcinBlue1710.01.2015 19:37

Świetna 2 połowa i zasłużone zwycięstwo, mam nadzieję, że już za kilka kolejek znów odjedziemy City na bezpieczną odległość. Brawo za piękny mecz!

Smash10.01.2015 18:16

Ewidentna ręka Colocciniego, kolejny brak karnego dla nas!!!

blaze17exe10.01.2015 18:14

w drugiej połowie kilka ładnych akcja sklejonych.
Wygrana, remis City, obiecujący terminarz, czego chcieć więcej ?:))

szczepanh710.01.2015 18:07

Niezly mecz naszych pupili, bravo dla Cecha świetnie bronil:)

czelsiak10.01.2015 18:04

Liczy się wygrana i 3pkt oraz cieszy remis City.Odjeżdżamy na 2 punkty. Zobaczymy jak City teraz będzie grało. Mecz z Arsenalem z nami , terminarz się odwraca na naszą korzyść. Brawo Costa , lider w klasyfikacji strzelców, słodka zemsta za mecz na St.James' Park.:)