Osób on-line: 47

20.04.2024, 18:15

Pewne zwycięstwo w finale. Chelsea z pucharem!

dodał: MGhost 01.03.2015 18:47 źródło: własne

Po fantastycznym spotkaniu gracze Chelsea mogą się cieszyć z pierwszego trofeum w tym sezonie. W finale Capital One Cup rozgrywanym na Wembley The Blues pokonali Tottenham 2-0. Gole na wagę zwycięstwa zdobyli John Terry oraz Diego Costa.

Pierwsze minuty finału możemy zaliczyć na plus podopiecznym Jose Mourinho. Gracze Chelsea spokojnie kontrolowali grę, spychając zespół Tottenhamu do lekkiej defensywy.

Mimo kilku składnych akcji Chelsea, to zawodnicy z White Hart Lane stworzyli sobie pierwszą klarowną sytuację do zdobycia bramki. W 10 minucie uderzenie Eriksena z rzutu wolnego trafiło w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Petra Cecha. Już minutę później swoją szansę miał Townsend, ale jego strzał nie sprawił żadnych problemów czeskiemu bramkarzowi.

W 35 minucie ponownie dobrą okazję miał zespół Tottenhamu. Danny Rose zagrał futbolówkę do wbiegającego w pole karne Duńczyka ? Eriksena, który płaskim strzałem nie potrafił zaskoczyć Petra Cecha.

Tuż przed przerwą kibice Chelsea zgromadzeni na Wembley mogli cieszyć się z pierwszego gola dla The Blues. Obrońcy Spurs nie poradzili sobie z dośrodkowaniem Williana, a odbita piłka znalazła się wprost pod nogami Johna Terry?ego. Kapitan Chelsea z okolicy 10 metra uderzył na bramkę Llorisa pokonując francuskiego bramkarza.

Po przerwie znakomitą szansę na podwyższenie wyniku miał zespół ze Stamford Bridge. Cesc Fabregas przyjął piłkę w polu karnym i oddał fantastyczny strzał przewrotką. Uderzenie Hiszpana zmierzało do bramki, lecz Hugo Lloris popisał się doskonałą interwencją.

W 56 minucie spotkania The Blues podwyższyli rezultat spotkania. Fabregas zagrał futbolówkę do Diego Costy, a najskuteczniejszy strzelec Chelsea minął Walkera oddając strzał na bramkę. Piłka zmierzająco do siatki odbiła się jeszcze od wspomnianego Kyle?a Walkera zupełnie myląc bramkarza Tottenhamu.

W 64 minucie mogło już być po meczu. Blisko trzeciego gola był Eden Hazard. Belg uderzył na bramkę Llorisa ze skraju pola karnego, ale jego strzał w długi róg był minimalnie niecelny.

Chelsea utrzymała dwubramkowe prowadzenie do końca spotkania. Przez cały mecz finałowy drużyna prowadzona przez Mourinho miała zdecydowaną przewagę nad Tottenhamem, zasłużenie zdobywając puchar.

Chelsea FC ? Tottenham 2:0 (1:0)

1-0 Terry 45?

2-0 Walker (sam.) 56?

16024 wyświetlenia | 40 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

Nieznany01.03.2015 19:08

Swietnie ale 2 bramka byla samobojcza przez Walkera wiec MG popraw blad Darkszczupak229 to Zouma gral jako defensywny pomocnik nie Cahil wiec jak nie oglodales to nie pisz na slepo

Darkszczupak22901.03.2015 19:07

Brawo Chelsea! Znowu nasz wspaniały Mou uciszył gimby i udowodnił swój geniusz taktyczny ustawiając Cahilla na ŚPD, który świetnie zagrał. Oby więcej takich wieczorów.

BoysNoize01.03.2015 19:05

I świetnie, teraz mam kopa na resztę sezonu!

przemas233301.03.2015 19:03

Nie myślałem że tak lekko wygramy 2;0,mamy pierwszy puchar w tym nowym sezonie,nie pozostaje nic innego jak walczyć o kolejne korony<king> <king> <king> .Brawo Chelsea<brawo> <brawo> <brawo> <king>

kao33301.03.2015 19:03

Gratulacje

DimonCFC01.03.2015 18:59

Piękny dzień!! City przegrywa w lidze, a my zdobywamy COC!!!!
Oby było więcej takich dni. Brawo THE BLUES!!!!!!!!! <brawo> <brawo> <brawo>

MrKrzysiek9701.03.2015 18:57

Brawo puchar jest nasz.

MostDope01.03.2015 18:56

Taktyczny geniusz, pełna kontrola meczu, a Wy gimby dalej płakać w poduszkę czemu na boisku było pięciu obrońców.
"Co za skład, co ten Murinio robi, przegramy!!!!"

Sobi01.03.2015 18:55

City w plecy, My z pucharem. Pięknie !!! :)

Arvello01.03.2015 18:55