20.04.2024, 18:15

Przegrana w pierwszym sparingu

dodał: admin 23.07.2015 06:45 źródło: własne
Brentford

Nieco szokującą porażką zakończył się pierwszy sparing Chelsea z New York Red Bulls. Gospodarze mimo wyboru drugiego garnituru graczy zwyciężyli 4:2 a jedną z bramek zdobył... 16-letni Tyler Adam.

Spotkanie na Red Bull Arena oglądało 24 000 widzów, większość ubrana na niebiesko. Red Bull w swoim składzie pozostawił jedynie czterech piłkarzy grających w MLS - resztę zespołu stanowili piłkarze drugiej ligi tego klubu.

Jose Mourinho postawił na dobrze znaną jedenastkę w której jedynymi niespodziankami była obecność Victora Mosesa i Traore. W drugiej połowie niemal całość składu została zmieniona.

Po pierwszej połowie meczu większe powody do zadowolenia mieli londyńczycy po bramce z 27 minuty Loica Remy'ego. Bliski zdobycia gola był również Victor Moses, ale jego strzał został wypchnięty poza słupek.

Po zmianie stron i wymianie składu The Blues zobaczyliśmy świetną interwencję Begovica, który zgarnął piłkę z linii bramkowej. Bośniacki bramkarz miał niewiele do powiedzenia w 51 minucie meczu, kiedy to błąd Terry'ego wykorzystali rywale doprowadzając do wyrównania.

W 69 minucie spotkania Ceasr Azpilicueta nie zdołał przechwycić dośrodkowania, a nie pilnowany Tyler Adams wbił piłkę głową do siatki.

Zaledwie dwie minuty później Red Bulls wbili trzecią bramkę. Sytuację naprawił Eden Hazard, który po rzucie wolnym umieścił piłkę w rogu bramki rywali (3:2), jednak w defensywie Chelsea wciąż panował chaos.

Przy czwartej bramce zawinił Ramires, a na listę strzelców ponownie wpisał się Davis.

W końcówce spotkania wynik próbowali odwrócić Costa i Oscar, jednak piłka do bramki już nie wpadła.

Wynik 4:2 w meczu z rezerwami Red Bulls musi być ostrzeżeniem dla Chelsea, która 25 lipca zagra z PSG a później z Barceloną.

skład z pierwszej połowy: Courtois; Ivanovic (c), Cahill, Zouma, Azpilicueta; Fabregas, Mikel; Traore, Oscar, Moses; Remy .

skład z drugiej połowy: Begovic; Aina (Solanke 71) , Zouma, Terry (c) Azpilicueta; Ramires, Matic; Hazard, Loftus-Cheek, Oscar; Diego Costa.

Aktualna ocena: 5

16629 wyświetleń | 28 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

ashleycole305.09.2015 14:09

Forma podtrzymywana do dzisiaj :P

sawq25.07.2015 16:22

Witam. Tworzę ligę do Fantasy Premier League. Nie będzie ona typowa, ponieważ zamierzam zaprosić po jednym kibicu z każdej drużyny grającej w Premier League. Jest to liga head to head. Liczę na wyrównaną walkę fanów ligi angielskiej Serdecznie zapraszam. Kod do ligi to: 390462-194215

ferdziu725.07.2015 11:39

Ocenianie meczy towarzyskich przez wynik jet bez sensu, Mou pewnie sprawdzał różne warianty w obronie, nie ma co się podniecać, kiedy mają sprawdzać jak nie w meczach towarzyskich ;)

Michal83524.07.2015 19:33

wiadomo co poprawiac i udoskonalac

Adnan4424.07.2015 17:39

WIDZE ZE MACIE FORME NA SEZON XD KEEP IT UP XDD

Lysy190524.07.2015 10:06

Jezu... żałosne.. taki klub a przegrywa z byle kim. Nie ma co czekać na poprawe tak samo bylo z Tot. Zal.

F1lip23.07.2015 19:28