20.04.2024, 18:15

Mourinho: To był dobry trening

dodał: admin 23.07.2015 07:05 źródło: chelseafc.com
Jose Mourinho

Choć wielu kibiców z niedowierzaniem przyjęło wynik pierwszego sparingu Chelsea z Red Bulls, to sam Jose Mourinho robi dobrą minę do złej gry twierdząc, że taki mecz był dokładnie tym, czego potrzebowali jego zawodnicy.

Rywale dali nam dobry trening. Gdybyśmy przyjechali tutaj i wygrali 10:0 nie byłbym szczęśliwy ponieważ byłoby nam zbyt łatwo. Potrzebowaliśmy właśnie takiego meczu, jaki dał nam rywal.

Oczywiście, w drugiej połowie powinniśmy zagrać lepiej pod kątem defensywy, ale mieliśmy również wiele niewykorzystanych własnych sytuacji. Intencją takich meczów jest jednak gra, bieganie, powrót intensywności tak więc nie widzę problemu. Jesteśmy topową drużyną, mamy najlepszych graczy. Rozpoczęliśmy treningi zaledwie sześć dni temu
- przypomina Mourinho.

Red Bull dał nam dobry mecz, może nawet lepszy niż powinni, ale to był bardzo dobry mecz. Z pewnością nie zapomną tego, że pokonali Chelsea, nawet jeśli był to mecz przedsezonowy.

W pierwszej połowie spotkania zagrali m.in. Victor Moses i Bertrand Traore, którzy ubiegły sezon spędzili na wypożyczeniach.

Traore ma dopiero 19 lat, był w Afryce, potem grał dla Vitesse a teraz jest w Chelsea. Nie zamierzam go wypożyczać. Chcemy go zatrzyma i poprawić. Kiedy ma piłkę przy nodze, pokazuje sporo talentu, czasem nie podejmuje najlepszej decyzji, ale to normalne. To dobry dzieciak, spory talent i jak powtarzam - nie zamierzam go wypożyczać.

Victor jest silny i doświadczony, dobrze zna Premier League. Jest szybki i agresywny, musi się nauczyć gry z nami, ale jestem zadowolony z tygodnia jego treningów i tego, co pokazał przez te 45 minut. Zobaczymy co się stanie, ale Moses w ostatnich dniach przeszedł ewolucję
- chwali piłkarzy.

Pierwsze spotkanie w koszulce Chelsea rozegrał Asmir Begovic, który niestety wyciągał piłkę z siatki aż czterokrotnie.

On był bardzo zmęczony podobnie jak Courtois. Kiedy bramkarze są zmęczeni, ich koordynacja jest słaba, nie mają zwinności a ich szybkość reakcji nie istnieje. W pierwszej połowie to Courtois popełnił błąd z piłką przy nodze. Begovic nie był zachwycający w swoich reakcjach ale to konsekwencja zmęczenia po treningach. To on zacznie spotkanie z PSG - zagra w pierwszej połowie. To nie problem tylko proces.

Aktualna ocena: 5

8090 wyświetleń | 16 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

MrKrzysiek9723.07.2015 10:00

To tylko sparing.

przemas233323.07.2015 09:48

rtata,dryblingi i asysty to nie wszystko liczy się skuteczność.Willian też co z tego że jest szybki jak g....z tego wychodzi.My potrzebujemy takiego drugiego Hazarda który ciągnie grę do przodu,jest zwinny a do tego strzela gole.

zzbychuu23.07.2015 09:21

No i zaczyna się pojazd na Oscara...chłopak zaliczył dwie asysty przy dwóch bramkach (jedynych), a i tak niektórzy widzą tylko jego słabe strony:/

rtata23.07.2015 09:04

przemas2333,coś ty się tak uczepił tego Mosesa tak jak mówi MU był silny szybki i agresywny,aż miło było patrzeć ,jedynie trochę bardziej zespołowo ale to też podkreślił trener.Pomyśl ile udanych dryblingów zaliczył Moses a ile strat i nie udanych dryblingów Oskar,ale to był pierwszy mecz więc bez podniecania się

Kiler9123.07.2015 08:51

Gościu przecież to pierwszy mecz przygotowawczy. Treningi są mocne bo zbudować silnik trzeba na cały sezon, więc daj sobie trochę siana bo nie mamy wygrywać w sparingach, tylko w lidze :)

przemas233323.07.2015 07:48

Mou,niestety ale pomocnik solidny i obrońca są nam niezwykle potrzebni,z takimi Mosesami za daleko nie ujedziemy.!