Osób on-line: 50

20.04.2024, 18:15

Wygrana z Barceloną w karnych

dodał: admin 29.07.2015 07:04 źródło: chelseafc.com

Chelsea zakończyła przedsezonowy okres zwycięstwem nad Barceloną. O wyniku sparingu znów zadecydowały rzuty karne, bowiem w podstawowym czasie gry mieliśmy remis 2:2.

W odróżnieniu od Barcelony, Jose Mourinho postawił na doświadczoną jedenastkę i już od samego startu spotkania Katalończycy znaleźli się w opałach. Najpierw Marc-Andre ter Stegen zmuszony został do sporego wysiłku przy główce Kurta Zoumy, aby juz po 9 minutach wyciągać piłkę z siatki po solowej akcji Edena Hazarda.

Prowadzenie Chelsea zdenerwowało graczy Barcelony: swoje akcje przeprowadzali m.in. Luis Suarez, jednak Courtois trzykrotnie zapobiegł jego groźnym uderzeniom na bramkę.

Co nie udało się Urugwajczykowi w pierwszej połowie meczu, wyszło na początku drugiej odsłony spotkania: w 51 minucie po strzale Suareza mieliśmy wynik 1:1. W tej sytuacji zawinił Azpilicueta, który w wyskoku minął się piłką. Interweniować na linii bramkowej próbował Zouma, ale bez rezultatu.

Liczne zmiany w zespołach spowolniły tempo meczu, a w 66 jego minucie na prowadzenie dzięki bramce Sandro wyszła Barcelona.

Pięć minut przed regulaminowym czasem gry wyrównanie zdobył Gary Cahill który przy tej okazji uszkodził sobie nos, a o ostatecznym wyniku zadecydować miał konkurs rzutów karnych.

Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej serii: najpierw chybił Alen Halilovic, później dobra interwencją popisał się Courtois, który obronił strzał Gerarda Pique.

Decydująca jedenastkę poprawnie wykonał Loic Remy. Chelsea wraca do Anglii z jedną sparingową porażką i dwoma zwycięstwami odniesionymi w rzutach karnych. Teraz będzie miała kilka dni na przygotowanie się do meczu o Tarczę Wspólnoty jaka czeka nas już w niedzielę z Arsenalem.

Chelsea v Barcelona: 2:2 (4:2)

skład Chelsea: Courtois; Ivanovic (c), Zouma, Cahill (Chalobah 87), Azpilicueta (Terry); Fabregas (Moses 60), Matic (Mikel 60); Kenedy (Willian h-t), Oscar (Ramires h-t), Hazard (Falcao 68); Diego Costa (Remy 60).

skład Barcelony: Ter Stegen (Masip 60); Bartra (Pique 60), Douglas (Sergi Roberto 17), Mathieu (Vermaelen 60), Adriano (Jordi Alba 60); Rakitic (Iniesta 60), Busquets (c) (Samper 60), Gumbau (Rafinha 60); Sandro Ramirez, Suarez (Pedro 60), El Haddadi (Halilovic 73).

7872 wyświetlenia | 12 komentarzy | SkomentujPowrót do strony głównej

arkos89chelsea29.07.2015 08:23

Falcao musi więcej szans już dostawać, Diego kontuzja i bez niego będzie kiepsko

Gretz29.07.2015 08:02

Zwycięstwo z takim przeciwnikiem zawsze jest przyjemnym uczuciem, nawet jeśli jest to tylko sparing i seria rzutów karnych. Co prawda w żadnych z tych trzech sparingów nie udało się nam zachować czystego konta, ale wydaje się, że z meczu na mecz łapiemy odpowiedni rytm. Teraz tylko skupić się na najbliższym meczu - chciałbym, abyśmy na Arsenal wyszli najmocniejszą 11-ką i zdobyli Tarczę Wspólnoty.